Jump to content

Moto Zajednica

Problem na VStromu

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BAR
  • Motocikl: SUZUKI V STROM DL 650

Potrebna mi je pomoć oko otkrivanja kvara (nadam se sitnice) na v stromu dl650 2010god. prešao 15000km. Motor je promjenio zvuk, pojavile su se vibracije na vecim obrtajima a pri manjem gasu u krivini me cima kao da nema jednoličan gas (nije jako cimanje ali dovoljno da ne mogu da normalno uđem u krivinu). Zamjenio sam svećice, promjenio ulje, filter ulja i gorivo, čišćene su brizgaljke. Nemam više ideju što može biti a u naše mastore se ne nadam. Ako je neko imao sličan problem ili ima neku ideju - neka se javi. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

ne verujes nasim majstorima hrvatski su bolji e tako je mislio i moj drugar pa otera motor tamo sad da ga pitas dal bi to opet uradio oko bi ti izvadio >:(

:lol: Niko nije rekao da ne verujem nasim majstorima, i niko mu nije rekao da stavi motor na voz i pravac Hrvatska. Samo mu kazem da postavi temu na pravo mesto a u krajnjem slucaju ako je motor pod garancijom kao sto kaze fruitcake neka ga vozi kod ovlašćenog servisera... :hej:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Свака част теби Sharbo за сву помоћ коју чиниш.

Хвала што постојиш.

Jel to na pomolu neka emotivna veza ? :zvizduk:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Свака част теби Sharbo за сву помоћ коју чиниш.

Хвала што постојиш.

Jel to na pomolu neka emotivna veza ? :zvizduk:

 

 

Upravo tako.Potpuno ste u pravu,uvaženi gospodine.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Treba videti, mislim da je na motore garancija minimum dve godine. DR 125SM iz 2009te godine sto sam ja vozio imao je garanciju od dve godine sto znaci da taj Strom moze da ima minimum toliko. I zaista ne znam zasto si ga vozio u servis koji nije ovlascen kada je vec u garantnom roku. Cak iako si drugi, treci, peti vlasnik garancija se prenosi na osobu na koju se vodi motor. Pritom ne znam zasto ljudi beze od ovlascenih servisera, narocito Suzukija kada oni em sto nisu skupi em zaista poseduju sertifikate i licence te samim tim su u obavezi da imaju originalne delove (bar ovaj u Beogradu).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BAR
  • Motocikl: SUZUKI V STROM DL 650

Hvala svima... Motor je uvežen iz IT tako da sam bez garancije. Što se tiče ovlašćenog servisa u CG, čuo sam da nemaju pojma a inače žalosno je,(možda griješim dušu) što kod nas svako naziva sebe majstorom. Uzmu ti pare i kao motor je "napravljen". Nemam neka dobra iskustva sa majstorima tako da neznam što da radim osim da pokušam na ovaj način, nebi li mi ko dao ideju što može biti. Pokušao sam da se učlanim na ovaj VSTOM.HR forum ali izgleda da se lakše učlaniti u parlament nego kod njih jer evo 3 dana čekam meil za pristup. Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

joca sa karaburme ti je ovlasceni serviser za suzuki i ne bih se slozio sa tobom da nema pojma

 

izvini, tek sad videh da si iz CG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ako ne znas sta da radis evo sta bih ja na tvom mestu uradio: zvao bih Euro Sumar u Beogradu i zakazao termin, i pritom im objasnio u cemu je problem. Oni ce verovatno i reci sta bi mogao biti problem i okvirno vreme potrebno da se isti sredi. Onda bih stavio motor na auto-voz i dosao za BGD. Koliko sam shvatio motor ti je u voznom stanju sto je dobro, a od zeleznicke stanice do servisa imas max 10 min voznje i oko 4 semafora. Sta god da je u pitanju vrlo verovatno to mogu srediti za jedno pre podne. Kapiram da ti je jeftinije da platis vise i sredis motor kako treba i da te sluzi jos gomilu kilometara nego da juris majstore po CG i gatas koji ce ti majstor srediti motor kako treba. A i pitanje je da li ce ga ikada srediti kako treba. Moja iskustva sa njima su jako pozitivna.

A kada ti u Euro Sumaru srede motor mozes jednu lepu voznju do CG da izvozas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Zasto bi bio bez garancije ako je motor uvezen iz Italije??? Mislim da gresis. Ja sam moj motor uvezao iz Nemacke u Srbiju a menjao deo pod garancijom u Turskoj! Verujem da bi strom morao da ima World Wide garanciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Hvala svima... Motor je uvežen iz IT tako da sam bez garancije. Što se tiče ovlašćenog servisa u CG, čuo sam da nemaju pojma a inače žalosno je,(možda griješim dušu) što kod nas svako naziva sebe majstorom. Uzmu ti pare i kao motor je "napravljen". Nemam neka dobra iskustva sa majstorima tako da neznam što da radim osim da pokušam na ovaj način, nebi li mi ko dao ideju što može biti. Pokušao sam da se učlanim na ovaj VSTOM.HR forum ali izgleda da se lakše učlaniti u parlament nego kod njih jer evo 3 dana čekam meil za pristup. Pozdrav!!!

cekaceš još 100 godina jer si sjebo nešto kod prijave koja regularno traje do pola sata.

 

 

Zasto bi bio bez garancije ako je motor uvezen iz Italije??? Mislim da gresis. Ja sam moj motor uvezao iz Nemacke u Srbiju a menjao deo pod garancijom u Turskoj! Verujem da bi strom morao da ima World Wide garanciju!

zato što jeste uvežen ali vjerovatno ne nov nego sa nekoliko godina starosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Vidim da je motor 2010 pa rekoh da ga nekako silom uteramo pod garanciju :takoje:

Sto se kvara tice gotovo sam siguran da je elektrika u pitanju i to verovatno nesto oko svecice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2510 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

 

cekaceš još 100 godina jer si sjebo nešto kod prijave koja regularno traje do pola sata.

 

Evo i ja kao budući vlasnik stroma da nešto napišem o ovom forumu.

 

Izvinjavam se na ofu ali i ja sam popunio prijavu,ispravno jer ako si nešto pogrešio obaveste te odmah u čemu si pogrešio i da to ispraviš

Nema odgovora već jedno 10tak dana a večeras sam pokušao ponovo da se registrujem na ovaj forum preko iste e-mail adrese,smatrao da prvi put nije uspelo i dobih ovaj odgovor :zbunjen:

 

Vaš korisnički račun čeka na odobrenje od administratora.

Sad sam se reg na drugu e-mail adresu i drugi nick pa da vidim šta me čeka evo i te poruke

Registracija Hvala vam na registriranju. Administrator mora najprije odobriti registraciju prije početka vašeg korištenja foruma i primiti će te email poruku odmah nakon odluke administratora. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Imam problem!Imam stroma 650 2008 god, do sada je sve bilo super!Javio mi se problem nece da pali i ipokazuje na displeju cuveno F1 , pumapa ne zuji dugo kao pre, sada je mnogo kratko na pocetku 1-2sec i to je to!?Ima li neko ideju kako bi mogao da ga pokrenem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Pazi, imaju dve adrese za v-strom forum u Hrvatskoj i jedna od njih nije vise aktivan forum a jako su im slicne adrese... tako da ako si aplicirao tamo, mozes da cekas do sudnjeg dana.

Evo linka za aktivni forum pa vidi da li si tamo podneo zahtev za clanstvo

 

http://v-strom.hr/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja