Jump to content

Moto Zajednica

Dobar a jeftin disc lock sa alarmom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Posto posedujem ovaj disc lock godinu dana, radio je i po kisi i po snegu bez problema, tek sada mogu i vama da ga preporucim...

Dok su svi moji drugari "bacali" pare na skupe lock-ove sa alarmom, slucajno naletim u top shop katalogu na njihov katanac sa alarmom.. i onda po principu "ako ne radi bice dobar za šupu", odlucim se da ga uzmem i nisam se pokajao.

Kosta 2000din, ima 3 opcije, da ga montiras bez alarma, sa alarmom gde je nivo osetljivosti "srednji" (treba da ga malo lupis, tj da dotakne neki drugi predmet ili da se trucka) i visoki nivo osetljivosti (kada muva prdne na motoru aktivira se).

E sad, meni sva 3 rezima koriste, obicno stavim ovaj srednji nivo osetljivosti jer se desava da neko "slucajno" sedne na motor koji je parkiran negde da vidi kako mu stoji, da se slika "za facebook" i slicno.. a ovaj visoki nivo idealan za garazu, tamo nema ko da vam ulazi ako nema kljuc, odnosno uci ce samo onaj koji pokusava da krade 3tuca.gif

http://www.top-shop.rs/katanac_sa_alarmom-482654-p.html

Eto, malo sam duzi opis dao,ali nadam se da ce nekom posluziti ovo, jer znam da bi meni pre godinu dana ovo mnogo pomoglo0takoje.gif

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Vrlo kolegijalno, kolega ! Jedno pitanje, pošto po gradu ima masa tih TOP SHOP prodavnica, jesi kupio u nekoj od njih ili si naručivao. Mislim bilo bi mi mnogo lakše da se odma zaletim u prodavnicu i kupim. A naručivanje, pa čekanje, pa jesam bio kući, nisam bio kući...1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Ja sam narucio, i nije preveliko cimanje jer ti posalju preko poste (da te AKS ne odere)..

Stiglo mi za par dana, sve lepo upakovano, cak sam dobio i rezervne baterije, a nema potrebe za njima, ove godinu dana rade bez problema i dere se alarm kao roditelji od devojke kada saznaju da im je zet bajker 1lol.gif..

Mozda je najlakse da narucis, nego da dodjes pa da nemaju u prodavnici, brzo stigne,a i nije neka velika usteda (mislim da je postarina bila oko 100din)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Čitajući Vas,odem na shop i vidim da nema na lageru. Pogledam dalje i nađem ko ih valja kod nas-Nautic point... te danas odem na pomenutu adresu u Braće Ribnikar, Novi Sad i ne nađem ih. No dobro, odem posle u Vector u Miše Dimitrijevića, Novi Sad, prodavnicu za bicikle i delove i kupim ovaj jači. Nisu imali druge u ponudi (samo sajlu koja me nije zanimala). Platio ga 2400 dinara. Ovaj veliki mi odgovara jer imam lanac od 10 mm i baš ovakav oblik katanca. Sada će mi ovaj zameniti bivši i dobijam plus alarm. Težak je čini mi se po kile... I da, dobio baterije, ja da otvorim katanac da stavim baterije a on pišti. Ispade da sam dobio i rezervne...

http://nauticpoint.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Gox, taj katanac koji ste uzeli je slican, ali nije isti, samo je princip rada isti, a ovaj iz TOP SHOP-a ima veci precnih koji "hvata", tj moze da se stavi na disc bez katanca, u tome je razlika.. Ali slazem se, i ovaj je sigurno odlican, sluzice odlicno 0takoje.gif.. Jedina razlika je sto katanac mogu da preseku a lock ostane da pisti, a onaj moj kada se uglavi na disk ima da pisti u kombiju ako treba 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ima u prodavnici proton u zeleznickoj novi sad. Manji kat sa alarmom je bio 1800, veci 2200din.

U nineksu u brace ribnikar disk lok sa alarmom i poteznom sajlicom na rucki oko 1300-1400 din,ne secam se tacno stoji u izlogu. Na buvljacima oko 1000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Gox, taj katanac koji ste uzeli je slican, ali nije isti, samo je princip rada isti, a ovaj iz TOP SHOP-a ima veci precnih koji "hvata", tj moze da se stavi na disc bez katanca, u tome je razlika.. Ali slazem se, i ovaj je sigurno odlican, sluzice odlicno 0takoje.gif.. Jedina razlika je sto katanac mogu da preseku a lock ostane da pisti, a onaj moj kada se uglavi na disk ima da pisti u kombiju ako treba 1lol.gif

Jasno mi je. Mrzelo me da tražim gde ima taj drugi koji Vi imate. Naleteo na ovaj veći pa kupio. Veći ima manji prečnik al meni odgovara jer mi je na lancu isti takav koji ću zameniti za ovaj.Koristiću ga na lancu a ne na disku. Pošto ima manji prečnik a sredinu mu zauzme lanac,teoretski je teže pristupiti sečenju katanca. Ovaj moj nema podešavanje senzora kao što ste Vi naveli već samo 1. bez alarma i 2. kad se okrene za 180 stepeni radi alarm. Ovo u protonu je povoljno. Inače sva 4 valja Nauticpoint iz Novog Sada koliko vidim jer kod mene piše da je on uvoznik.

http://nauticpoint.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=2&Itemid=4

Evo malo o sečenju lanaca :

A evo i ako neko ima disk lock pa i da zapišti, neće niko stići da odreaguje, krađa motora za 12 sekundi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Sto se podesavanje osetljivosti tice, imate opciju da kada stavite sa alarmom ukljucenim malo prodrmate disk dok ne dobijete upozoravajuci zvuk (slicno kao prilikom aktivacije alarma na automobilu) i onda alarm ostane u visoko osetljivom rezimu... To je odlicno za garazu, jer tamo nema ko da cacka oko motora osim ako krade.. a ovako, u gradu je dobar ako je negde gde nije bas prometno, jer ukoliko pas njuskom dotakne ima da pisti 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Dobra stvar. Ja imam obican disk lock, mada bi se moglo i ovo primenjivati. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja