Jump to content

Moto Zajednica

SStrujin Moto Kviz!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd jedno malo teze pitanje... Mada, ako ste negde videli prednji blatobran ne bi ga zaboravili :)

 

" Bernadet " model A 48 koji se proizvodio od 1947 god. Imao je motor od 128 ccm, i tockove od 12 coli.  ;D

 

28wfr12.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

e ovo je zanimljivo. Rane dvadeste, afrički korpus, maxim na prikolici, najverovatnije vozilo franciske ili još verovatnije engleske armije. Po šarama (agregat se ne vidi >:( >:(>:( >:() liči na BSA V2 750 , ali nije sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

e ovo je zanimljivo. Rane dvadeste, afrički korpus, maxim na prikolici, najverovatnije vozilo franciske ili još verovatnije engleske armije. Po šarama (agregat se ne vidi >:( >:(>:( >:() liči na BSA V2 750 , ali nije sigurno.

 

Nope... Nisu ni rane dvadesete...ali toplo, toplo  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd

1914-1918 CLYNO 750ccm machine-gun, recimo, mada znam da je korišćen u nekim od Engleskih ratova po africi, i onaj znak (bela palmica) je iz tog perioda ;D ;D ;D

 

Što bi rekel Oliver Plakar, odgovor je točan , avaj nepotpun  ;D ;D

 

U pitanju je Douglas Clyno-Vickers . Odnosno motor je oko 1910 proizvodila engleska firma " Clyno " .

Za osnovu je uzimala " Douglas  " i " Chater Lea " motorcikle, nadogradjivala bočnu prikolicu, i uzimala " Vickers " mitraljeze, pa je na kraju motor nosio naziv " Douglas Clyno-Vickers"

I da jeste, imao je 750 ccm. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

1914-1918 CLYNO 750ccm machine-gun, recimo, mada znam da je korišćen u nekim od Engleskih ratova po africi, i onaj znak (bela palmica) je iz tog perioda ;D ;D ;D

 

Što bi rekel Oliver Plakar, odgovor je točan , avaj nepotpun  ;D ;D

 

U pitanju je Douglas Clyno-Vickers . Odnosno motor je oko 1910 proizvodila engleska firma " Clyno " .

Za osnovu je uzimala " Douglas  " i " Chater Lea " motorcikle, nadogradjivala bočnu prikolicu, i uzimala " Vickers " mitraljeze, pa je na kraju motor nosio naziv " Douglas Clyno-Vickers"

I da jeste, imao je 750 ccm. ;)

 

 

Ti će mi kažeš da je nepotpun. Kako sa zove kviz.

Dakle motorcikl sa prikolicom je marke CLYNO, i tačka ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

U pitanju je Douglas Clyno-Vickers . Odnosno motor je oko 1910 proizvodila engleska firma " Clyno " .

Za osnovu je uzimala " Douglas  " i " Chater Lea " motorcikle, nadogradjivala bočnu prikolicu, i uzimala " Vickers " mitraljeze, pa je na kraju motor nosio naziv " Douglas Clyno-Vickers"

I da jeste, imao je 750 ccm. ;)

 

A meni strasno licio na Douglasa (njih barem poznajem, istrazivao sam ih kada sam radio njihovu istoriju) ali agregat nije douglas te je ostalo da lice a danas slavim slavu pa nisam imao vremena da istrazujem prodobnije... Svaka cast za pitanje, jes zahebano :) Bajdvej, svaka cast i za skutercic uz malu digresiju - dala si sliku modela B49 iz 1948 od 125cc :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Pazi, ovo je Hubert Brosche, covek koji je restaurirao masinu koju sam pomenuo s'time sto je iskoristio hondin agregat od 160cc. A konstruktor bi trebao da bude Jumpin' Joe Gerlach - napravio sam lapsus u prvom postu!

 

1x1bs.jpg

 

Vidis da se i slicno obukao i pozira kao na originalnoj fotografiji!

 

NE znam da li treba da pogadjamo vozilo ili coveka?

 

800px-Zirkus-Einrad_1924_a.jpg

 

 

Izvor podaraka:

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zirkus-Einrad_1924_a.jpg

http://www.dself.dsl.pipex.com/MUSEUM/TRANSPORT/motorwhl/motorwhl4.htm#unmon2

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Sad sam ja u dilemi koji je izvor tacan? Jesi li pogledao link koji sam ja dao ( http://www.dself.dsl.pipex.com/MUSEUM/TRANSPORT/motorwhl/motorwhl4.htm#unmon2 ), tu se navode drugi ljudi i ranija godina... a opet ovaj "moj" link deluje sadrzajniji, opisano gro monocikala...

Uopste je veliki problem sa kredibilitetom informacija na netu o tim starim motorima, ima razlike u godinama, kubikazi, generalijama, ljudima... cim nadjem razlicite informacije guglam do besvesti da vidim koja je tacnija i koji mi sajt deluje ozbiljnije... a sad me bas intrigira ovaj slucaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Cini mi se da je ova fotka ustvari ista ona koju je Revolution prilozio s tim da je njegova  ,,omatorena`` u fotoshopu , vidi se po naborima nogavica odnosno jakne , identicni su, doradjeni su brkovi i dodata je marama.          A mozda je komsijino slavsko vino bilo prejako.

post-2020-12879013886679_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad sam ja u dilemi koji je izvor tacan? Jesi li pogledao link koji sam ja dao ( http://www.dself.dsl.pipex.com/MUSEUM/TRANSPORT/motorwhl/motorwhl4.htm#unmon2 ), tu se navode drugi ljudi i ranija godina... a opet ovaj "moj" link deluje sadrzajniji, opisano gro monocikala...

Uopste je veliki problem sa kredibilitetom informacija na netu o tim starim motorima, ima razlike u godinama, kubikazi, generalijama, ljudima... cim nadjem razlicite informacije guglam do besvesti da vidim koja je tacnija i koji mi sajt deluje ozbiljnije... a sad me bas intrigira ovaj slucaj...

E sado pročitaj tekst koji ide uz sliku. Jeste neki Gilbert na restauriranom monociklu, ali motorcikl je Spagthorpe i ima jako malo podataka sačuvanih o njemu. Nijedan primerak osim ovog nije saguvan, a daleko od tog da je bio cirkuski. Vrati se na moj link i pročitaj priče o ostatku produkcije iste firme......

Nekako su mi Englezi mnogo precizniji od Amera, ne verujem ništa amerikancima ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Procitao sam tekst, nisam toliko povrsan! Ja se pitam ko je onda Jumpin' Joe Gerlach, za njega sam procitao da je konstruktor, ako si pogledao moj link?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja