Jump to content

Moto Zajednica

Kako da saznam jel MZ ETZ 125 ide kako treba

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Prvo veliki pozdrav iz Engleske !!! Kupio sam Emzu u dijelovima i uradio ga. Znaci nova radilica, klip, karike,kvacilo,svi lageri,rezonantni auspuh i sigurno jos neke sitnice koje sam zaboravio navesti. Motor mi pali na pola kurble i radi u leru super. Sad moj problem je sto imam osjecaj da nema snage i osjecam je samo na 5000-7000 obrtaja.Da bih krenuo trebam ga zavrnuti na 5000. Najbrze sam isao 100 kmh i to u 4 brzini a u petoj nemoze vuci.Sta vi MZovci kazete na to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Po opisu , lici na lose karike . Mada je njemu deklarisana krajnja brzina 105 km/h .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

mozda ti i prenos ne valja, treba manji lancanik napred...

 

i baci taj rezonantni auspuh, stavi njegov originalni :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

To sto lako pali ne znaci da je paljenje dobro ustelovano, meni je nekad jawa bila tako lenja a kad sam ubo paljenje kao da me zakacila formula 1, nisam mogao da verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Koliko sam upoznat jako je tesko naci dobar rezonantni auspuh za mz,tako da je po meni on glavni uzrok tvojih muka.Sledeca stvar je lose nastelovano predpaljenje.Spomenuse kolege i prenos koji moze da napravi istu stvar ako je predugacak.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Predpaljenje treba podesiti, platine i kondenzator ne koštaju puno, možeš da prebrojiš zube na prednjem lančaniku pa da vidimo... Mogao bi da staviš elektronsko paljenje, to bi rešilo problem...

 

Postavi nam fotografije da vidimo malo šta još može da se nađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

predpaljenje podeseno 2.5 mm pre GMT,platina nema nego senzor,Nova "bobina" a rezonantni je sa ost2rad.com iz Nemacke.Jedino cu da izvrojim zubce na prednjem lancaniku pa vam javim.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

takav problem sam imao na jawi 350 ts i u pitanju je bilo lose nastelovano predpaljenje i veoma prljav filter vazduha,a kad sam to sredio nisam mogao da prepoznam motor kolko je poceo dobro da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

1. Ja bih bacio rezonu iako je iz ost2rad-a i našao bih original auspuh i to polovni DDR jer MZ dobro ide samo i isključivo sa original auspuhom.

2. Ultrazvučno bih očistio karbon i od Gintera iz Nemačke naručio komplet dizni za taj tip karbona

3. Nakon sastavljanja karbona sa novim diznama bih probrljao ovde po manualima za ETZ 125 i podesio ler gas i smešu na karbonu.

4. I ja bih proverio prenosni odnos prednjeg lančanika

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

produzen prenos, lose paljenje ili karburator.. vidi kakva ti je svecica(ako je crna i masna nevalja(mnogo goriva) ako je suva i bela nevalja(malo goriva)).

 

Takodje takvi su simptomi kad su lose karike, obicno poveca potrosnju a izgubi startnost..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Svecica je perfektne boje, ni masna i crna ni bijela i ispucana

e po tvojoj prici ,prvo sve dizne promeni ,stavi manje vidi sta je original pa ih smanji ,rezonu izbaci iz upotrebe ,a ja bih rekao da je kod tebe problem akumulator ,ajde ti blago meni rezonu i akumulator zameni i vozi se ko covek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ja mislim da mu smeta taj Engleski vazduh nekako je mnogo redak pa je smesa previse bogata i onda je tolika potrosnja

MZ najbolje radi na Srpskom vazduhu jer najvise ga potseca na Nemacki vazduh

Kad dodjes na sledeci MZ skup videces razliku1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Salu na stranu po meni treba da vidis da li je taj rezon proracunat za standardni cilindar ili frizirani

Duzina celog auspuha do kraja zadnjeg konusa bi trebala da je oko125cm sa prvom cevi ne samo rezon

Drugo vidi taj prenos dali je odgovarajuci koji tocak imas pozadi ako je 16 cola onda je fabrika ali ako je neko stavio 18 cola onda ti je peta dosla kao sesta i zato ostvarujes max brzinu u cetvrtoj jer je peta predugacka 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Sad mi na pamet pade sta se sa mojom 150 desilo

Odvrnula se glavna dizna i motor nece pa nece da ide pali ekstra zato sto mu za start netreba glavna vec ide gorivo preko dizne za sauh i ler a zato sve ostalo nevalja

Kreni sve iz pocetka samo polako i resices ga MZ nije komplikovan motor 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ja mislim da mu smeta taj Engleski vazduh nekako je mnogo redak pa je smesa previse bogata i onda je tolika potrosnja

MZ najbolje radi na Srpskom vazduhu jer najvise ga potseca na Nemacki vazduh

Kad dodjes na sledeci MZ skup videces razliku1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Tako je! Bobana za prešednika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Znaci nova radilica, klip, karike,kvacilo,svi lageri,

Uvek postoji mogucnost da je neko cak pogresne karike montirao na klip , ili cak da je promasio dimenziju klipa u odnosu na cilindar . koliko sam samo i to pravih majstora video u svojoj radionici koji su "pali" samo zato sto nisu hteli daveruju u bez granicnost ljudske gluposti !

A jos jedna mi je mogucnst pala na pamet : Da li su sigurno semerinzi dobro okrenuti i da li su u opste dobre mere !? Proveriti da li stvara pritisak na cepu za sipanje ulja .!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Prvo veliki pozdrav iz Engleske !!! Kupio sam Emzu u dijelovima i uradio ga. Znaci nova radilica, klip, karike,kvacilo,svi lageri,rezonantni auspuh i sigurno jos neke sitnice koje sam zaboravio navesti. Motor mi pali na pola kurble i radi u leru super. Sad moj problem je sto imam osjecaj da nema snage i osjecam je samo na 5000-7000 obrtaja.Da bih krenuo trebam ga zavrnuti na 5000. Najbrze sam isao 100 kmh i to u 4 brzini a u petoj nemoze vuci.Sta vi MZovci kazete na to.

 

Koji je prečnik klipa koji si stavio u motor i koje su oznake na karburatoru ? Može biti da je neko pre tebe izbušio cilindar na 150 ccm, a to ne ide samo tako ( zbog bušenja se pomere kanali, treba veći karburator . . . )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

morat cu i to proveriti,ali stavio sam nove semeringe i federcici su okrenuti ka radilici,znaci ne vide se izvana.a sto se tice klipova i karika.greskom su mi poslali dva iz njemacke i ja sam stavio onaj koji je isti kao stari.evo i slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja