Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600Z kvacilo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

E ovako...pre nekoliko meseci dok je u motoru bio bardahl xtc offroad 10-50 imao sam problem sa trzanjem pri polasku iz prve brzine, stelovanje sajle nije nista pomoglo...dosla je zamena ulja opet na red i resim da skinem desnu deklu da vidim u cemu je stvar,utvrdio samo da su opruge koje potiskuju lamele i ploce bile nejednako istegnute i to je vrv pravilo problem,ostalo je sve bilo korektno i u toleranciji...ali odlucim ipak da uzmem polovne ploce lamele i opruge(takodje sve je u toleranciji a opruge su mnogo ujednacenije) i namontiram to sve po knjizi(lamela-ploca-feder prsten-ploca sa vecim precnikom...poklopim repere na korpi,zategnem sajlu i to sve)i naspem novo ulje,ali ovoga puta bardahl xtm 15-50...posle toga problem trzanja je nestao kvacilo je radilo glatko bez proklizavanja...ali javio se jedan drugi "PROBLEM"...Kada pritisnem polugu kvacila,trebalo bi mu neko vreme pa da razdvoji,ne uvek isto, al posebno je bilo izrazeno kada idem nizbrdo sa motornim kocenjem i hocu da ga ubacim iz druge u trecu trebalo bi mu jedno 2sec da razdvoji...brzine su sve isle bez vecih problema problema sa malim medjugasom...isto tako kada je motor ugasen i u brzini je pritisnem polugu kvacila poguram ga on se zakopa kao da kvacilo nije odvoilo dovoljno,pokusao sam sa stelovanjem na sajli ali bez uspeha...zlebovi gde nalezu lamele i ploce na korpi su u OK stanju...Ako je neko imao slican problem a voljan je podeliti svoje iskustvo neka pise,ili neko od majstora ako zna u cemu je caka ili ima neki savet bio bih veoma zahvalan...planiram da mu menjam ulje pa bih i to da resim...meni sve smrdi nesta na mehanizam koji kada se stisne rucica kvacila gura potisnu plocu-kao da dovoljno ne razdvaja ali ne mogu shvatiti sta tu nije ok....Udavih malo sa ovolikim postom al nadam se da ce neko biti voljan pomoci 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Мислим да је у питању уље , ако је механички све како кажеш проверено итд... мени се дешавало када је пред сервис километража да неодвоји ламелице на време . Ујутро или када невозим пар дана ако оставим у брзини немогу да избацим сем на цим , надам се да си ме разумео . А ако оставим у леру притиснем квачило дам мало јачи гас пустим квачило и тек онда понови притиснем и убацујем у брзину без проблема , када си у брзини и неможеш на семафору да избациш из брзине додај му гас и центрифуга одвоји ламелице без проблема . Покушај да сада промениш уље мислим на произвођача или градацију верујем да ћеш добити другу причу , исто тако требаће и неко време да се старо уље спере са ламелица ( из писанија која су овде већ виђена када се са неких уља прелази на Bardahl ) дешава се да неко време ламелице проклизавају и после све буде како ваља . Ајд сад можда сам нешто помогао а надам се само да те нисам још више збунио :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Opste je poznato da razna ulja drugacije uticu na rad menjaca i kvacila ali u ovom slucaju mi se cini da bi problem pre bio mehanicke vrste nego do ulja mada sve je moguce. Ako ipak mislis da bi pravo ulje resilo problem ja bi ti preporucio iz mog iskustva motul 5100 polus. 15w50.Ja sam svoj motor uvezao tako da nemam pojma koje je ulje bilo u njemu i cim sam usuo taj motul odma sam imao puno bolje i preciznije saltanje a sto kaze kolega kvacilo se promenilo isto na bolje ali tek nakon jedno 50-ak ili vise km. Mislim da taj motul ima jako dobar aditiv za kvacilo pa mozes da probas sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Hvala vam na odgovorima drugari 0takoje.gif....ulje i filter sam vec spremio ...i to Bardahl 10-60 off road ,nadam se da ce biti bolje sa njim...sutra proveravam jos jednom sve sto se tice mehanike i pakujem,pa sta mi Bog da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja