Jump to content

Moto Zajednica

Dobro došli vaši savjeti

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Ljudi e ovako ,

 

skupljaju se pare da se uzme mootor. Kao klinac sam vozio vespu i to je bilo prije 10-12godina.

 

Od tad ponekad s vremena na vrijeme vespe od prijatelja najca 300cc ( uhvatio 5-krugova )

 

da ne zaboravim vozio sam i postanski TOMOS

e sad zasto mi treba vase misljenje .

 

 

definitivno sam se odlucio da bih uzeo FZ6 N .

 

s obzirom na moje iskustvo , tj neiskustvo sa motorima da li biste mi predlozili da osdustanem od ovoga, sta vi mislite dal je taj motor prejak ,

 

s obzirom da ima 98ks i tako.

 

Sad da uzmem neki skuter do 250cc , necu onda bas moci dugo vremena kupiti pravi motor.

 

pa sam mislio da odmah uzem nesto , pa polagano, dok se ne sviknetm.

 

p.s.

 

izvinjavam se administratorima ako sam naceo postojecu temu, ali sam dosta drazio i ne nadjoh bas ovakvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Posto hoces naked, pogledaj kawasaki er 6n, suzuki sv 650 n...dvocilindrasi.lepo potezu, a slabiji su malo od fz,hornet, gsr...Za kawu znam da ima 72ks sto je za prvi motor i vise nego dovoljno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Uzimaj FZ6N i samo lagano, budi svestan toga da si početnik, da je motor veoma brz i nema greške :takoje:

 

 

pa to sam i mislio polako, lagano, ne planaram obarati brzinske rekorde .

 

prvo sam mislio xtx660 , ali je nevjerovatno pogan motor kad sam probao, bar za mene pogan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

To ti se samo u početku čini..posle ti je malo i hoćeš jače, brže, veće..

 

Čini mi se da nisi klinac..tako da opcije su ti ogromne..

 

ni budžet nije mali..

 

probaj, idi vidi..

moj ti je savet da provozaš i neki veći enduro..on prašta dosta grešaka i savršen je za naše uslove i puteve..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

To ti se samo u početku čini..posle ti je malo i hoćeš jače, brže, veće..

 

Čini mi se da nisi klinac..tako da opcije su ti ogromne..

 

ni budžet nije mali..

 

probaj, idi vidi..

moj ti je savet da provozaš i neki veći enduro..on prašta dosta grešaka i savršen je za naše uslove i puteve..

 

 

ja bih najradije F800, no se ne moze :)

 

hvala vam svima u svakom slucaju, pa se nadam da cu brzo pisati sta sam uzeo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Nisi naveo svoje gabarite, kao i namenu motora..

 

bravo vidi to sam zaboravio, a bitno je ovako,

 

185 cm

95kg

 

namjena , pa u pocetak namjera bi mi bila uglavnom po CG da vozim, kroz grad do primorja, sjevera i tako,

 

i da ne znam imal kakve veze to , ali bih imao uglavnom stalno saputnika njeni gabariti su mali :)

165cm

48kg

 

e sad da vidim sta mi velite

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Pošto ćeš imati stalnog saputnika onda ti treba motor sa više snage,a i putevi u CG.su više nego zahtevni pa i zbog toga treba jači motor.Samo pamet u glavu pozdrav.:takoje::zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Isti problem sam druze imao i ja pre 4 meseca "sta kupiti" ??

Jedino sto sam tada znao bilo je to da motor mora biti "naked" varijanta.

Spremio sam 3000-3500 € i krenuo u potragu.

Od motora su mi se svidjali FZ6n (2004) i Suzuki SV 650n (2007), na kraju sam uzeo SV 650n (2008) i prezadovoljan sam.

Bio je u pocetku i er 6n na spisku, njih je tada bilo najvise u oglasima i iskreno receno mislio sam da ce na kraju jedan od njih biti moj.

Odustao sam od njega zbog meni nekako sitnog i neznog izgleda na prvi pogled u odnosu na FZ6n i SV-a.

SV poteze odlicno, malo trosi, nije pretezak, povoljna registracija i prasta sitne greske sto je meni pocetniku bilo veoma bitno.

SV 650n ima sasvim dovoljno snage da u startu ostavi iza sebe i motore sa vecom kubikazom i konjazom.

Kupljen je 30-tog maja (ove godine) od prvog vlasnika sa 17000 km na satu, a sada ima oko 26000 km.:moto3:

Koristim svaki slobodan trenutak na voznju i posle predjenih 9000 km moram reci da sam odusevljen.

 

Drugari sa kojima sam se do sada vozio kazu da SV ekstra lezi u krivinama i odlicno izgleda.

Jedine mane koje sam mu do sada nasao su fabricki auspuh koji je po meni mnogo tih, i to sto mnogo brzo nabija kilometrazu.:jee: (nemam pojma zasto)

 

Probaj prvom sedi i provozaj motore koji ti se svidjaju, a kupi onaj na kojim osetis onaj cudni osecaj "ovaj je kao stvoren za mene".

Ja sam taj osecaj imao samo na SV-u, zato sam sam se za njega i odlucio.

 

Sto se tice puteva u CG mogu samo reci sledece " blago vama sto imate zabljak" (putovao sam ove godine 2 x motorom za Herceg Novi)

pozdrav i sretno sa kupovinom, slatke su to muke.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

xtx ti je sto se snage tice daleko pametniji izbor jer ma koliko fluidnije se voze ti nejkedi, ne zaboravi da su i do duplo jaci sto se na brzinomeru itekako oseti, sto za tebe kao prilicnog pocetnika nije bas dobro

 

Dr@g@n ti je potvrdio da se moze krenuti i od tako nekog motora i za vrlo kratko vreme nabiti zavidna kilometraza, ali znaj da neki nisu bili bas te srece, a kod vas u CG se totalno mahnito vozi i dobro je kad tvoja pribrana stalozena glava (ili jos bolje slabiji motor umesto tebe) nikome od ih kamikaza na putu ne pruzi luksuz da te pri tvojoj velikoj brzini dovede u rizicnu situaciju gde ti iskustvo, koje trenutno nemas, moze pomoci da se izvuces bez posledica

 

svakako fejzer mislim da je prejak za pocetak, ali SV sa oko 70ks moze da bude malo brza, ali sasvim korektna polazna osnova

 

i jos nesto, dok se ne uhodas sa motorom, ne bih ti savetovao suvozaca jer si i za njegovu glavu odgovoran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

i jos nesto, dok se ne uhodas sa motorom, ne bih ti savetovao suvozaca jer si i za njegovu glavu odgovoran

 

ne nisma ni mislio odmah dje kakvi odmah, malo kad se ustosam.

 

Ovo sto kazes za puteve i neodgovorne vozace si potpuno u pravu!

 

Sinoc me jedna avetinja zakaci nicim izazvano.

 

pa ja sam u prvom platu mislio xtx , ali kad ga probas to zua mene POCETIKA uh bjese manito strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Najprodavaniji motor svih vremena u CG je fz6n samim tim najveća je i ponuda polovnih a ako uzmemo u obzir da je CG veoma malo tržište mogućnost izbora vam se svodi na fz6n ili xt660x/r eventualno neki r motor.

Fz6n je pitom do pola gasa tako da ga mnogi nazivaju zenskim motorom :jee::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ljudi biste li vjerovali da eo 3-4 dana trazim SV i ne mogu ga nidje naci u CG.

 

Mada su mi neki ljudi rekli da ce mi javit .

 

nađi ljude koji doteruju iz Italije..ili ideš sam pa doteraš šta ti se svidi..

 

mada lično volim da je na domaće table i od poznatog vlasnika..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

pa ja sam u prvom platu mislio xtx , ali kad ga probas to zua mene POCETIKA uh bjese manito strasno.

 

dosta kubika, jedan cilindar = traktorski obrtni moment

ali mimo tog skakanja na svako dodavanje gasa i subjektivno neukrotive snage, to je u sustini relativno spor motor, daleko sporiji od nejkeda koje gledas

 

FZ zbog 4 cilindra fluidno i pitomo razvija snagu, ali obrtaji se penju u nedogled, a snaga sa njima progresivno raste, tako da ako uzmes tako nesto, moras sebi cvrsto obecati da neces zavrtati jer 100ks je 100ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

То није мотор, то је скутер :)

 

 

 

 

Jeste nego slucajno bih u prilici da probam, ide solidno, ali je maxi skuter , kao sto veli kolega - popeye

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Šta god uzmeš od navedenih nećeš pogrešiti, samo pazi šta kupuješ, ima dosta našminkanih i vizuelno lepih motora, a u stvari ne vrede ni k...Obavezno povedi nekog sa sobom ko se razume u motore, najmanje što ti treba u startu da motor više bude kod majstora nego kod tebe :takoje:. Ajd pa kad kupiš motor, postavi neke slike da vidimo šta si uzeo.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Ja kao novopeceni vlasnik kawasakija cu ti toplo preporuciti da pogledas nekog er-a.motor je upravljiv i bas se lako vozi prava biciklica :)))

Mislim takodje da ce 72ks u potpunosti zadovoljiti tvoje potrebe sto se tice snage...

Ako te interesuje potrosnja 4-5 l zavisi od stila voznje

Sad, sve zavisi sta ti se svidja i sta volis.

Ako volis 4cilindra fz je super motor nema sta...i samo lagano ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja