Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Možda sam malo zastareo i nisam pročitao baš sve postove ovde ali se dobro sećam da smo u moje vreme (pre 30 god.) morali da vozimo osmicu po nacrtaim putanjama tako da nam ni jedan točak ne izađe van crte. Ovde svi pominjete zamišljenu osmicu. Aj mi pomozite da ukapiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Mislim da kolega pominje zamisljenu osmicu jer se oznaka na asfaltu nije videla od snega i leda, ali u svakom slucaju sada nisu toliko rigorozni, dovoljno je da se motor vozi po kakvoj-takvoj osmici, niko ne gleda da li se nagazi linija, ili se vozi skroz van linije. Bitno je da se pokaze da se vlada motorom, cak i ako se spusti noga nije greska za padanje.

 

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Ne secam se koliko tacno osmica nosi negativnih bodova, ali znam da mi je instruktor rekao da ko ne napravi dobro osmicu, moze da se prodje, ako se jos negde ne sakupe negativni bodovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Možda sam malo zastareo i nisam pročitao baš sve postove ovde ali se dobro sećam da smo u moje vreme (pre 30 god.) morali da vozimo osmicu po nacrtaim putanjama tako da nam ni jedan točak ne izađe van crte. Ovde svi pominjete zamišljenu osmicu. Aj mi pomozite da ukapiram.

 

Zamisljena je bila i kad sam ja polagao "85te.Verovatno su odustali od crtanja jer nije isto napraviti osmicu sa T15 i nekom hiljadarkom recimo,a

mozete da polazete na bilo kom motoru.Predpostavljam da gledaju koliko su kandidati sigurni i kako vladaju motorom,a da li je osmica veca ili manja nije toliko bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

sad kad sam polagao, osmica je  bila prekrivena snegom i ledom i nije se videla, pa sam morao da vozim osmicu bez linije ::)  da zamislim liniju i da se okrecem.   

 

a kada sam vozio casove, nije bilo snega i leda, i ja sam vozio unutar linije, nekad je i malo nagazim, nikad nisam idstupao... Nego sad na polaganju uslovi nisu to dozvoljavali... a u gradu kada sam vozio bilo je dosta leda, ali se nigde nisam zeznuo  ;D vozio sam prva, druga, i negde treca....   30-40 km/h, rekli mi da ne idem brzo  ;D

 

ovaj motor njihov sto sam vozio, keeway speed je tezak kao moja cagiva ( oko 120-130kg ) ali se mnogo lako vozi i okrece,  i dobro koci, nisam imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Bome, kad sam ja polagao pre 5 godina 8 nije bila zamisljena. Itekako je bila prava, ali je bilo po principu "ako uspes da uradis, ako ne nema veze". doduse malo je problem sto meni niko nije nista bio objasnio oko negativnih poena pa se nisam mnogo ni uzrujao, ali sam uspeo da je odradim bez problema. Sta bi bilo da nisam, to vec ne znam kasti.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

LJUDI POLOZIO SAM !!!  ;D :):D

 

U utorak u 10:00h, na -11'C, ali je vredelo...Policajac je bio stvarno ok lik,  ja jedini na motoru...Ljudi se krstili kada su me videli....  ;D

 

Sutra idem po vozacku  ;):);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nek ti je sa srecom i bezbedno !

Zna li neko kakva je situacija sa novim ZOBS-om? Kad ce stupiti itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Veruj mi, mnogo je bolje kad znaš da si full legalan, ne mogu ti ništa... a ovako se cimaš na pandure non stop...  Položi to i boli te patka  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

A koja ce biti razlika u polaganju za A kategoriju kada novi zakon stupi na snagu ?

Sad neshto chitam taj nacrt i vidim da je sve isto. Uvedeni su poeni i uvedeno vishe kategorija (A1 i A2). Pritom pishe da ce u obuci kandidat moci da vozi bez prisustva instrukrota (za A kateogrije)...shto po mom nekom prevodjenju znachi: uzmesh L tablu i sam se obuchavash ^^

Aj ako je neko u toku, pojasnite.

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Uplatis sad, ne moras odma da polazes, ali i ako dodje do promene zakona u medjuvremenu mislim da ne bi morao po novom nego bi polagao po starom zakonu. Po onom kad si uplatio polaganje. Samo sto to u svakom slucaju moras da uradis u roku od 6 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja