Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Za njega neće važiti ..... moj sestrić je položio pre dve nedelje (baš zbog toga, jer vozi Apriliu od 120HP, 1000ccm) a ima 23g i to znam sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

koliko kapiram, ako planiras da vozis motor onda je bolje dici kredit i poloziti nego cekati novi zakon

Hahha nice, mi studenti koji radimo na crno nismo validni za kredit. ;)

Ma vec sam se pomirila s tim, nov zakon pa sta bude. Ionako necu kupovati motor do proleca ili cak i kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

E sad zasto sam ja izabrao auto skolu VIR.

...

U Viru sam se lepo dogovorio sa instrukorom. Polaganje testova je 2500, voznja 2000 dinara, a polazes na nekom keeway motoru od 150 kubika. Nema nikakvog ovlascenja, nema upisa, a cas je 800 dinara, bilo da je na poligonu ili u gradu. Plus, sve je na ravnom jer je NBGD u pitanju :)

Drzite mi palceve 02.12, i 09.12. kad je voznja :)

 

Zanimljivo. Meni su danas kad sam zvala rekli da mi treba njihovo ovlascenje koje je nekih valjda 1000+ dinara. Mozda treba i  licno da odem da se dogovorim sa vlasnikom. Vir kod Fontane ili u Gandijevoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Saobracajna u Zemunu,extra uslovi,testovi i voznja su po 1800 din i upis je 400 din.

Mozes da polazes na njihovom MZu za Dzajicj.

Korektno osoblje i sve preporuke .

P.S. Ja danas idem po potvrdu da sam polozio A pa u Ljermontovu po pecat ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Zanimljivo. Meni su danas kad sam zvala rekli da mi treba njihovo ovlascenje koje je nekih valjda 1000+ dinara. Mozda treba i  licno da odem da se dogovorim sa vlasnikom. Vir kod Fontane ili u Gandijevoj?

 

Hm...bas cudno....mini to nisu rekli. Inace VIR u Gandijevoj je u pitanju!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Raspitajte se da li mozete da polazete po starom zakon posle 1.decembra.

Ja sam se raspitivao u Saobracajnoj skoli u Zemunu da je poslednje polaganje 24.novembra i da ko ne polozi do prvog podleze novom sistemu polaganja cak iako je recimo polozio testove a ostala mu samo voznja.

Nisam siguran ali bolje je proveriti.Ja sam se raspitivao da upism voznju za D kategoriju ali rekli su mi da ne stizem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Ja sam se raspitivao u Saobracajnoj skoli u Zemunu da je poslednje polaganje 24.novembra i da ko ne polozi do prvog podleze novom sistemu polaganja cak iako je recimo polozio testove a ostala mu samo voznja.

 

Upravo tako sam i ja cuo! Mada donekle izmenjeno. Mocice da se polaze po starom, ali do marta, i to uz dodatnu obuku, od 3 teoretska casa, i 3 voznje. E sad mislim da je ovo pravilo za B, ne znam kakvo ce da bude za A, predpostavljam 3 teoretska!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Danas u As 011 mi kazu da ce biti sve po starom do marta, da se ne brinem za polaganje A i to.

Mada, iskreno, mislim da ni auto skole trenutno nemaju PRAVU informaciju sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Bice isto za one koju zapocnu polaganje do 09.12.2009, odnosno upisu auto skolu i zapocnu obuku... Ako ne poloze do 09.12 imaju fore do 10.03.2010 da polazu po starom ali da uplate jos neke casove, polazu prvu pomoc i jos par nekih zavrzlama... Bilo je u Blicu pre par dana detaljno opisano sta i kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Drzimo palceve!  :P

 

@zextreme

 

I ja mislim tako....uf samo mi jos to treba.....mada je po meni to glupo, ako si zapoceo po starom, pusti brate narod da zavrsi po starom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Drzimo palceve!  :P

 

@zextreme

 

I ja mislim tako....uf samo mi jos to treba.....mada je po meni to glupo, ako si zapoceo po starom, pusti brate narod da zavrsi po starom!

 

E, vidi, ja mislim da je krajnje korektno sto su dozvolili do marta... Jer, kad vec uvode nov zakon(a, nadam se da ce biti i postovanja tog zakona), mogli su da kazu i da je krajnji rok za po starom do 9. decembra... Jer, da nisu naglasili do marta, mogao bi neko da se upise u auto skolu i da se narednih 6, 7 meseci vodi kao da vozi casove pa tek onda da izadje na polaganje... ;

A, ovako- zna se sta i kako...

Bilo kako bilo, zelim vam svima da polozite iz prve!  ;D  Srecnoooooooooooooooooooo!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Slazem se sa tobom, ali donekle. Mislim da se nismo razumeli. Ok je to sto u dozvolili do marta, ali je glupo to sto se dodatno placaju teoretski, prakticni casovi i polaganje prve pomoci. Ono sto sam hteo da kazem je, ako je vec dozvoljeno do marta po starom, onda neka bude po starom, a ne neki koktel, malo ovog, malo onog!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ja se nadam da ću uspeti da se ufunjam po starom, ako upišem do ponedeljka. Sutra idem po lekarsko i ovlašćenje, pa u Ljermontovu. Molim boga da ću da stignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

A jel neko uopšte zna kako će biti organizovano polaganje po novom? Svi pričaju žuri, polaži, joj sam da te ne uhvati novi zakon... a nigde nisam čuo šta je tačno promenjeno kod polaganja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Problem!

 

Imam el. test na kome se u zadnjem 20om kompletu pitanja pojavljuje sličica sa pitanjem o pešaku kojeg zaista na slici nema. Imam i drugi el test...isti je samo drugačija grafika i takođe nigde ne vidim pešaka..

 

Da li je vama poznato za neke greške i koje, da ne padnem na budalaštini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Lutko evi ti link ka testovima i za nekoliko da na si na konju, Nemoj da te plaši količina jer su pitanja duplirana. Lako je samo kreni iz početka a ne zbrda-zdole!

Ovaj donji link je za zezanje na slovenačkom!

 

http://divx-titlovi.dnh.sk/ProgramVozackiTestovi.aspx

 

  http://www.varna-voznja.si/testi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Hvala komšija ;)

 

Jel su ovo testovi samo za B ili univerzalni? Pošto B već imam, onda bi kao trebalo da polažem samo ono što se odnosi na motocikle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Hvala komšija ;)

 

Jel su ovo testovi samo za B ili univerzalni? Pošto B već imam, onda bi kao trebalo da polažem samo ono što se odnosi na motocikle?

 

Učiš ove za B jer su isti samo što će za A da bude manje pitanja a neka dodata kao dužina snopa svetla fara...Znaći, to su ta pitanja za B!!

Pripazite na 'puškice' tipa, 'je/nije' 'milicionar/ saobračajac-ovlašteni radnik' što je sve isto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

ja sam imao B kategoriju (nemam psp) pa sam polagao 3 lista

prvi sa psp, drugi sa  situacijama i znakovima i treci suva pitanja

 

srecno Hellena, Zemunac i ostali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja