Jump to content

Moto Zajednica

Oboren bajker u ulici Bulevar Mihajla Pupuna

Recommended Posts

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Pre manje od dva sata, Bulevar Mihajla Pupuna kod zgrade Saveznog izvrsnog veca, popularni SIV. Rotaciona svetla, saobracaj preusmeren u levu traku, los predosecaj. Usporavam nekoliko metara pre policijskog automobila, vidim olupan putnicki automobil i nekako mi je lakse jer prema ostecenjima na automobilu ne bih rekao da je neko ozbiljno povredjen. Ipak, posto sam se dovoljno priblizio ugledam, ne znam kako bih to definisao, motor je totalno deformisan. Zaustavljam se da pitam da li mogu nekako da pomognem, znam da nema smisla ali ipak se zaustavljam. Policajac regulise saobracaj i nemam koga da pitam da li je vozac u redu, tj. da li je ziv. Ne mogu da naslutim kako je doslo do udesa jer, prema onome sto sam video, motor se direktno zakucao u gepek automobila. Moguce da je automobil naglo zakocio, da je kolega bio isecen itd. Bilo kako bilo, nadam se da je u redu i da ce mu ovo biti samo jedno lose iskustvo vise. Da li neko zna o kome se radi? Ako zna, ako je potrebna bilo kakva pomoc, neka napise ovde kako bismo se organizovali. Da, nemojte da dozvolite da, ukoliko se nadjete u nekoj rizicnoj situaciji, vozac ostane ravnodusan. Mora da zapamti kako bismo sledeci put izbegli slicnu situaciju. Cuvajte se!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Nazalost bio sam ocevidac slucaja jer stanujem u zgradi prekoputa i sa terase sam video ceo nesrecan dogadjaj. Motor ili skuter (nisam dobro video sa terase) se kretao ka opstini Nbg i iz cistog mira udario u Yugo u srednjoj traci koji verovatno naglo usporio zbog busa koji je stajao u stanici. U jednom trenutku cuo sam kocenje potom jak udarac i video sam coveka kao leti unapred 10 metara i pada na kolovoz ispred desno kod buske stanice. Stravicno!

Ubrzo su pritrcalu ljudi sa stanice ppovredjenom koji se nije pomerao. Potom je dosla policija. U jednom trenutku sam video mladica koji je vozio Yuga kako se hvata za glavu i pomislio sam: uzas pogibe covek.

Posle oko 5 minuta dosla je hitna pomoc i tada sam u stvari video da ima dvoje povredjenih. Ne znam da li ih je na motoru bilo dvoje ili je pesak koji je na crveno pretrcavao ulicu iz busa nastradao i izazvao nesrecu. Mozda je Yugo zbog njega naglo ukocio, ili je pak udario pesaka pa onda motor na njega naleteo.

U svakom slucaj momak koji je vozio motor je OK. Hitna pomoc ga je u sedecem polozaju odvela, dok je ovaj drugi povredjeni na nosilima odvezen.

 

Sve u svemo strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Devojka je prolazila sinoc, zaustavila se, kaze da je vozac skutera izgledao OK, samo ugruvano, dok je drugi covek lezao nepomicno nazalost...

 

Nadam se da neko ima boljih informacija.

 

Pazite se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

U momentu kada sam ja naisao, vozac automobila je bio jedini ucenik u udesu koji je bio na licu mesta. Prilicno sam siguran da nije u pitanju skuter, vise mi je delovao kao neki R. Mada, mozda gresim. Bitno je da ova tema nece otici u crnu hroniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Evo nadjoh na Blic sajtu u Hronici.

 

a oko 21 u Španskih boraca kod SIV-a, dve osobe od po 17 godina. Svi su zbrinuti na licu mesta i prebačeni u Urgentni centar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

pa ja mu sa 17 godina ne bih dao bicikl da vozi a kamoli motor 1hmm.gif

 

A sa koliko bi mu dao leba ti? Sa 50? I ja sam počeo da vozim sa 15 (normalno prvo na manjim, pa većim, pa još većim.....), ali su se starije kolege trudile da me nečemu nauče i pokažu, a ne samo kritikuju (podrazumeva se da sam ih čuo i poslušao). Problem našeg društva uopšte je u pokušaju da se preskoče stepenice u razvoju (kao i u sticanju). Današnji klinci bi odmah na 1000ke i RRove, zato se i pune crne hronike. Taj fenomen je više za sociologe i psihologe, ali generalno nestrpljivost će i dalje odnositi svoj danak. DECO odrastajte polako, za sve ćete imati vremena, zar mislite da i u 40im ili 50im nije lepo sesti na motor i voziti se, ali po ovom a ne nekim drugim svetovima. Razmislite....

:zdravo:

 

Opet će neko reći da smaram, ali valjda iz mene govore neke godine i iskustvo... :neznam: , ali u svakom slučaju - dobra namera. :aha:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

pokušavamo da živimo brže nego što nam je to potrebno,preskačemo ponekad po 2-3 stepenice žureći bez potrebe,jurimo za parama i ko zna za čim sve a nekima nikad nije dosta i ne primećuju u šta im se pretvera život koji i onako kratko traje.

Roditelji nedostatak pažnje i ljubavi,jureći za zaradom, prema deci nadoknađuju kupovinom jakih kola i motora,kad vreme za to nije, samo da im ispune sve želje.tako neiskusne i pune adrenalina ih puste niz vodu tj niz ulicu i dešava se ovo što se dešava - svake sezone sve više postova u crnoj hronici gde su akteri mladi a uzrok prevelika brzina,alkohol,neiskustvo.

Evo jedan tekst koji držim u kompu i često ga pročitam kad sam smoren i pogledam svoju decu kakvo im je detinjstvo i kako odrastaju

 

MOJE DETINJSTVO Deca su se vozila u kolima bez sigurnosnih pojaseva i airbag-ova. Nisu postojali sigurnosni čepovi na bočicama lekova, niti brave na fiokama i vratima. Kad smo vozili bicikle, nismo imali ni kacigu, niti štitnike za kolena i laktove. Pila se voda direktno iz česme, u bašti ili gde bi je našli, sve dok više ne bi bili žedni!!!!Nisu postojale flaše sa vodom za piće.

 

 

Satima smo pravili automobile od kutija, daski i cevi, a oni sretniji koji su imali prijatelja sa biciklom, uhvatili bi se od pozadi da ih vuče na vrh uzbrdice...,ko bi se setio da nema kočnica!!!! Posle nekoliko padova našli bi rešenje problema,...zaustavljali bi se udarcem u drvo ili zemlju. Eh, da! U to vreme nije bilo puno prometa.

Izlazilo se napolje da se igra pod jednim uslovom- vratiti se na ručak ili večeru....ili kad padne mrak.

Išli smo u školu i vraćali se kući uz put probajući sve voće na koje bi naišli....direktno sa drveta...!!! Nismo imali mobline....Tako NIKO nije mogao znati gde smo!!!! Padali smo, ranjavali se, lomili kosti, gubili zube,...ali nikada nije bilo tužbi za ove incidente.Niko nije bio kriv...samo mi!!!!

 

!!!NEZAMISLIVO!!!

 

Jelo se sve: kolači, hleb, čokolada, sladoled...Pili smo zašećerene sokove ali niko nije ima problem sa težinom, jer smo provodili dane trčeći i igrajući se....Jedna Coca Cola se delila na četiri (kad bi je mogli kupiti i to je bila staklena flaša od litra)...Pili smo svi iz iste flaše i niko nije zbog toga umro.

Nismo imali Play Statione-e, MP3-e, Nitendo-e, xBox-e, video igrice, 99 TV kanala na kablovskoj, kućni bioskop, surround zvuk, LT-opove, PC-e, chat-sobe, Internet,...itd...

I nikome nije bilo DOSADNO!!!

Imali smo umesto toga:

PRAVE PRIJATELJE!!!!

Izlazili smo.Na biciklu ili peške smo išli kod prijatelja, ulazili bi jednostavno bez zvona i išli bi se igrati!!!!

Tamo napolju!!!!!

U ovom okrutnom svetu!

Bez čuvara koje plaća tata!

Igrali smo žmurke, jurke, policajaca i lopova, fudbal , košarku, odbojku....a ako neko nije bio izabran u tim za igru, nikad to nije bila drama. Ko nije bio dobar u školi, jednostavno je ponavljao razred- nije se išlo kod pedagoga ili psihologa!Ponavljala se godina i svakom se davala druga prilika.

Imali smo slobodu

USPEHA I NEUSPEHA!!!!!

ODGOVORNOSTI

I naučili smo birati!!!

 

Jesi li i ti iz te generacije??Ako jesi potroši minut na sećanja, podseti i druge da možda na tren zaborave urbani život koji provode i ponovo postanu deca kao nekada...

Neko će sigurno reći: „Kad je to bilo?!!!!

 

MA... NEKAD SMO BILI SREĆNI SA TAKO MALO!!!!!!

 

 

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

pa ja mu sa 17 godina ne bih dao bicikl da vozi a kamoli motor 1hmm.gif

 

A sa koliko bi mu dao leba ti? Sa 50?

 

 

Sa 22 godine. Njemu i bilo kome.

 

I onda ih skupljati sa druma u 22-23 god? Poenta je u EDUKACIJI I ODGOVORNOSTI !

Naučiti decu NE sve i NE odmah i na pravi način! Kamo sreće da je naše društvo na ekonomskom, moralnom i mentalnom mnogo višem nivou nego što je, pa da se deca od malena uče pre svega odgovornosti (najpre prema sebi pa onda i drugome), manje bi bilo bahatosti i bezobzirnosti. Jer nije poenta samo u zabranama, već u edukaciji, a što se ranije krene, lakše se uči i prihvata (podrazumeva se kvalitet u istom). :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

pa ja mu sa 17 godina ne bih dao bicikl da vozi a kamoli motor 1hmm.gif

 

A sa koliko bi mu dao leba ti? Sa 50?

 

 

Sa 22 godine. Njemu i bilo kome.

 

a jel ti shvatas da bar 50% klinaca mladjih od 22 godine voze bolje od tebe?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

pa ja mu sa 17 godina ne bih dao bicikl da vozi a kamoli motor 1hmm.gif

 

A sa koliko bi mu dao leba ti? Sa 50?

 

 

Sa 22 godine. Njemu i bilo kome.

 

a jel ti shvatas da bar 50% klinaca mladjih od 22 godine voze bolje od tebe?

 

Definisi "voze bolje od mene". Nisam imao ni jedan udes, niti bilo sta slicno udesu, ni jednom me pandur nije zaustavio, naplatio kaznu ili nesto slicno, presao sam dosta KM i svuda stigao u komadu.

 

Sta tu ima da bude "bolje"?

 

Pa ne tockaris,ne spaljujes gume,ne vozis 200 po gradu,nosis uvek opremu,pazis na propise...stvarno si neznalica,ma sigurno ih 80% vozi bolje od tebe...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

izgleda da se danas kao IN kod klinaca računa da je bolji onaj vozač ko protera min 100km/h kroz 2 kolone vozila,ko vozi na po metra od branika kola i diže na zadnji.Kaciga se normalno ne podrazumeva kao obaveza a poželjno je imati i neke firmirane papučke.A kao balans neka klinka od 15-16 leta u miniću normalno bez kacige da ne pokvari friz a i da je vide drugarice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Pa ne tockaris,ne spaljujes gume,ne vozis 200 po gradu,nosis uvek opremu,pazis na propise...stvarno si neznalica,ma sigurno ih 80% vozi bolje od tebe...

 

Eto isto ili skoro isto mislimo samo me preteče za 2 min,jbg sporo kucam,ne vidi se udarile godine :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Odem ja svojevremeno kod Stankare nesto da pazarim,a u servisu smrskan neki r suzuki. Ja prokomentarisem,a jedan od majstora kaze-poginuo decko na njemu,pa roditelji doterali da ga sredimo za mladjeg sina !!!!!!!!!!! Neznam zasto sam ovo napisao ,palo mi je na pamet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Ako pricamo o tome da li je neko spreman za motor iz perspektive roditelja, taj neko nece videti motor pre tridesete. Mislim da kubikaza, tip motora, godine itd. nisu pravi kriterijumi za odredjivanje da li je neko spreman za motor. Tacnije, mislim da kriterijum ne postoji. Po meni R nije za osobu od osamnaest godina samo zbog rizika koji nose njegove mogucnosti. Mada, ne vidim razliku izmedju momka koji zeli da se pokaze i Hayabusa magarca poznih godina u Fila opremi. Pravilo je da nema pravila. Ako detetu objasnite da mi nismo Hipoborejci, da svojim postupcima odlucuje o svom i o zivotima drugih, verujem da mozete sa manje brige da ga ispratite u voznju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

95% vas lupate gluposti i pricate u prazno a niste ni seli na R, nego vozite neke tepsije i pricate o bezbednosti, smaraci. ne razumem o cemu se radi, da li je ljubomora, zavist ili nesto trece? tema je DECKO JE OBOREN SA SKUTERA a vi se odma presaltate na R motore i 200 po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

nego vozite neke tepsije

 

A šta ti voziš, ekspres lonac?

 

 

 

 

ne izvlaci iz konteksta, nije poenta tog posta vredjanje tudjih motora. nego offtopic kad neko padne sa skutera, iz aviona ili sa stolice i odma su vozaci Rova krivi. ako je stereotip prema vozacima R motora takav da su ti vozaci uglavnom u papucama, glupi ko kurac, voze 200 po gradu pale gume svi bez kacige i nemaju pojma da voze i svesno odlaze u smrt, onda ja postavljam nov stereotip prema vozacima endura i copera. a to je da ste prljavi, masni i ponajvise glupi. jel moze tako? komentarisete neke stvari o kojima pojma nemate. u beogradu,iskreno, od pocetka sezone mogu na jednu ruku na nabrojim koliko ljudi sam video da voze R-a bez kacige, a mnogo vise skuterasa endurista i ostalih. to sto su Rovi najlepsi motori i najbrzi i ribe se loze na R, ne treba da boli guza zbog toga, jer nisu svi kupili R zbog toga. ja barem nisam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

a i mogao bi admin ponekad da poseti po koju temu i da brise offtopic postove, jer svaki put kad dodjem na forum koju god temu da otvorim neko pljuvanje po R-ovima, kao ljubitelj te klase i kao normalan clan foruma muka mi je vise to da gledam. sad treba da udjem u temu domaci but n guz i da pricam o tome kako choperisti smrde? e pa to vi radite, i mnogo smarate. dodjem na forum da odmorim mozak a iznerviram se. a verujem nisam jedini, jer ne vozim jedini R ovde.

 

dodjem na forum,citam temu pao skuterista i procitam ovo : Današnji klinci bi odmah na 1000ke i RRove, zato se i pune crne hronike.

a taj covek vozi kymco i on je merodovan da prica o hiljadama kubika i rovima? to je kao neko sa golfom da ti dodje i da ti prica kako se vozi ferari.

zbogom pameti.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

samo povecati cenu osiguranja i registracije prema godinama vlasnika i snazi motora.Da vidim ko bi platio 100000 din.registraciju za dete od 18 godina i za neki motor od 1000 cm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne treba da poskupljuje registracija i osiguranje. Jedan korak su napravili sa vozačkim dozvolama ( ono : A1 , A 2 i A ) . Samo treba da uvedu oduzimanje motora onima koji ih voze - a nemaju pravo na to ( nema vozačku dozvolu ili odgovarajuću kategoriju ) . Pa onda kad uhvate klinca koji ima 16 - 17 godina, a vozi motor od 1000 ccm , pa mu lupe kaznu, oduzmu motor i kažu : dodji po motor kad dobiješ dozvolu . , Mislim da bi se bitno smanjio broj saobraćajki.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

95% vas lupate gluposti i pricate u prazno a niste ni seli na R, nego vozite neke tepsije i pricate o bezbednosti, smaraci. ne razumem o cemu se radi, da li je ljubomora, zavist ili nesto trece? tema je DECKO JE OBOREN SA SKUTERA a vi se odma presaltate na R motore i 200 po gradu.

 

Naravno da je ljubomora, zavist i nesto trece, sta drugo. ;) Iskreno, drago mi je sto je tema otisla u drugom pravcu. Bolje i tako nego da smo pisali RIP itd. narednih nekoliko stranica. Niko nije napao iskljucivo vozace R-ova. Kapiram da si ti zapravo odgovoran vozac i da ti zbog toga smeta generalizacija. Moras da priznas da je cest prizor neko na skuteru ili R'u u papucama i bez kacige, cesci nego neko na kruzeru. Opet, ovo je samo licni utisak i svako ima pravo na svoje misljenje sto ne znaci da sam ja u pravu ili da ti nisi. Sve u svemu, neka admin obrise suvisne poruke i sve je u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12291 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne vidim zašto bi brisali suvišne poruke iako su off u ovoj temi, dobro je da uz komp raspravljamo o pitanjima bezbednosti i načinu vožnje a da to posle primenimo na ulici. A za R-ove...uvek je bilo i biće prepucavanja R-aša i "svih ostalih" :D i tu nema pomoći samo je potrebno više tolerancije Nema lepše slike od ljutog R-a sa vozačem u punoj opremi, kao što je fenomenalna slika nekog čopera i opuštenog vozača u punoj opremi...o enduro motoru sa vozačem oklopljenim protektorima da ne pričamo...

 

Svako voli svoje i uz malo tolerancije svi se međusobno pomažu da prežive u ovoj svakodnevnoj borbi za život na ulicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Iskreno ne pamtim kada sam video nekoga na R-u bez kacige i u papucama u Novom Sadu. Najvise njih bez opreme je na skuterima a zatim idu razni coperi-kruzeri na kojima se likovi voze ili bez kacige ili sa nošom, pa onda super moto a na R-u bar koliko sam ja zapazio u poslednje vreme svi nose kacige i sto me dodatno raduje one su postale "statusni simbol" pa se ljudi takmice cija je bolja/skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja