Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Јуче сам дотерао КЛЕ 500,добар агрегат,одлично вуче у свим степенима преноса,али не могу да сварим предњу виљушку и кочницу(имам утисак да ће да ми отпадне предњи точак-позната бољка КЛЕ-а).Занима ме код ког мајстора да одвезам мотоцикл и које све захвате треба да уради да би могао да га возим без бојазни да ће ми отпасти точак?

Мотоцикл је намењен мом другару,будућем бајкеру,па не бих волео да има неких проблема са кочењем и вожњом.Налазим се у Пожеги.

Поздрав за све колеге:

post-9809-0-06029100-1346947505_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakvo otpadanje tocka? Nije to ponika da se slomi na pola.

 

Istina je da nema impresivne kocnice i ogibljenje, ipak je to ekonomican motocikl. Prosto bi se iznenadio cinjenicom koliko malo ljudi odrzava svoje motocikle i koliko se to odrzava na vozne karakteristike. Konkretno sto se tvog slucaja:

 

Proveri lezajeve tocka i viljuske, pregledaj plocice, zameni ulje u kocnicama i u viljusci. Retko ko to menja a motor ce se preporoditi. Ja to obavezno radim na svake dve godine kao sto je Kawasaki propisao. Motor mi lepo koci i lepo se vozi. Naravno i gume se podrazumevaju da su dobre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ako ti vilkjuska propada pri kocenju, proveri pritisak u vilama. Ja ih pumpam na 1,5 bara, i mnogo je bolje ponasanje pri rupama, i naglom kocenju, ali iskreno, ne razumem sta zelis da kazes ovim, meni koci sasvim dobro, sve je stvar navike. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

@Adler,pa kad si mrsav,da imas malo vise kg,video bi o cemu pricaju...

 

@Srbbenda,proveri da li je dovoljno stegnut sraf koji drzi vilu,nalazi se ispod guvernale...kada se on malo odvije,desava se da se pri prelasku preko rupa oseti kao da ce otpasti cela vila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Slušaj ljude šta kažu i verovatno ćeš sam rešiti problem. Kod mene dok sam imao KLE-a, bio je problem sa centralnim šrafom na vilama kao što je Marphi napomenuo, iz nekog razloga stalno se popuštao a to prouzrokuje prilično klecanje kod kočenja. Nisam siguran da ćeš u Požegi naći nekog majstora za motore, mada bih i ja voleo da ima. Najbliži da ja znam je Ilija iz Bajine Bašte ili da ideš u Čačak. Mada imaš i Toša u Gorobilju, on je auto-mehaničar ali je i stari bajker pa može da pomogne. (Onaj što se vozio sa Putinom kroz Rusiju), prek čovek ali ima kefalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

За неки дан ћу код Милана Маринковића у Чачак.Мислим да ће он успети да среди проблем са виљушкама.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja