Jump to content

Moto Zajednica

Fuji S4200 bridge vs Canon 350d

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Kupio bih aparat u nekom cenovnom rangu do 250e. Hteo bih da dobijem najviše za tih 250 eura koliko bih dao. Aparat bih koristio 50% auto focus - 50% manual.

 

U neki uži izbor su ušli Canon 350d polovan i nov Fuji S4200.

Potrebno mi je mišljenje iskusnijih, ne znam šta da kupim tj. ne znam šta odgovara mojim potrebama. Imam stari Nikon FG SLR i hteo bih da pređem na nešto novije. Znam da ovaj 350d ima 8mpix a Fuji 14, rečeno mi je da to baš i nema veze i da 350d može da pravi bolje slike i na automatskom modu?

 

Šta mislite?

 

Unapred hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Taj Fuji je krš, jedino što mu valja je veliki raspon objektiva, nije za džabe jeftiniji od konkurencije... Imaj na umu samo da kompaktnije varijante UZ aparata ne prave nista lošije slike a stanu u džep sto je po meni mnogo bitno, to su Panasonic TZ, Canon SX, Sony HX itd ako nisam pogrešio... 350D je druga priča ali i skuplja, počevši od skupljih CF kartica pa onda par objektiva bar pa onda zameniš telo pa onda opet objektiv i blic, torba, stativ, bez prestanka igranka ali kvalitet ima cenu... Sve je u odnosu želja, znanja, para... Nemoj taj Fuji bar, imaš mislim F seriju, 600, 650 itd...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

350d+18-55is+50mm f1.8= manje od 300e, a imas DSLR sa all-round i portretnim objektivom, sa kojim ne moze da se poredi nijedan prosumer. Plus mozes uvek da kupis adapter i par manuelnih m42 objektiva i da se igras dok ti ne dosadi :)

 

Megapikseli su zadnja stavka koju treba gledati pri kupovini aparata, pogotovu onih sa minijaturnim senzorima.

 

Jedina losa stvar kod DSLR-a je sto ne mozes da se zaustavis :) Vremenom ces hteti jos par objektiva, blic, pa dva-tri blica, pa razne filtere, pa buster, pa bolje telo, onda ces hteti i bolje objektive i zacarani krug se ne zatvara :D Bar tako je kod mene :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Kupljen Canon 350d sa 18-55 non IS :takoje:

 

Hvala vam na savetima. Imao sam u ponudi i 400d za slične pare ali neka iskustva kažu da 350d daje oštrije slike i da je generalno bolji aparat od 400d iako nema čistač senzora i veći displej.

 

Već vidim da sam se upustio u skup hobi, torba 2500, kartica 1500 4gb.

 

Inače imam Vivitar 75-250 macro objektiv sa starog Nikona FG analog SLR, da li postoji šansa da se to nekako upasuje sa nekim adapterom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Cestitam, nek te lepo sluzi! Napravio si pravi izbor!

 

Tesko da ce taj objektiv moci na canon, ne znam ni da li postoji takav adapter :/ Uglavnom ljudi stavljaju m42 objektive ;) Mozes za pocetak da kupis m42 to EOS adapter i jedan helios 44m f2.0 koji kosta oko 500 kinti a ima ga gde hoces, i da se odusevis ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Nema tu sta da se sprzi, to je obicno parce aluminijuma :) Ja sam uzeo od Oroku-a sa foruma, sa potvrdom fokusa :) Pitaj njega da li ima, ako nema imas po oglasima, pronjuskaj malo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Video sam da ima po oglasima. Plasticni i aluminijumski. Poslacu pp tom momku Oroku mozda ih ima jos. Hvala ti na ovim informacijama! :)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ne postoji plasticni, postoji samo aluminijumski (crni i sivi), svejedno je kakve je boje. Imas sa potvrdom fokusa i bez potvrde. Uzmi sa potvrdom, mnogo ce ti znaciti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja