Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki gsx-r 1000, 06'

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: gsx-r1000, 06' (rm125 93')

Pozdrav svima, ja sam novi na forumu. Interesuju me neki predlozi u vezi odrzavanja mog gixera, npr. sta je obavezno zameniti pre svake sezone i slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

samo redovan servis. nista nije obavezno zameniti pre sezone. vodi racuna da mazes lanac na od 300-500km zavisno od uslova *(kisa blato itd). s vremena na vreme proveravaj nivo tecnosti i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: gsx-r1000, 06' (rm125 93')

hvala puno na savetu. moj plan je da pre sledece sezone zamenim puno toga: lanac i oba lancanika, komplet paknove, svecice, gume, filter za vazduh, ulje i filter za ulje i mozda jos koju sitnicu sto se tice estetike. trebao bih da zamenim semering na viljusci jer mi pomalo pusta ulje, ne znam da li da petljam sam jer se dosta razumem oko mehanike ili da nosim u servis. sto se tice alata imam sve sto mi treba, ne znam, videcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Moj ti je predlog da sam menjaš semeringe, nije to veliki posao. Nađi jednog da ti pomogne i za 2 sata si završio, a i sve ostalo što si nabrojao možeš sam da uradiš, em ćeš uštedeti neki evro, bolje da sipaš gorivo za te pare, a i veće je zadovoljstvo kad sam uradiš te stvari, bar meni jeste. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: gsx-r1000, 06' (rm125 93')

U pravu si Veljo, zamenicu sam. Jedino cu gume zameniti kod vulkanizera, sve ostalo mogu sam, znam da ce me majstori odrati sto se tice zamene delova. Inace sta god da radim radim polako i s merakom, neko pivce, kafica, odmor, ne zurim nigde... :)

Sta bi preporucio od guma, Michelin ili neke druge? Znas li sta o silikonskim gumama?

 

:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Što se guma tiče, ne bih da te savetujem jer nisam posedovao R motor nikad, pa bih verovatno pogrešio sa savetom. Naći će se već neko sa više iskustva pa će ti reći šta je najbolje... A što se servisiranja tiče, baš pre neki dan smo kod ortaka radili vile na njegovom motoru, i još neke stvari, i taj fazon, pivce, muzikica, nema žurbe, radimo i uživamo :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Motocikl: gsx-r1000, 06' (rm125 93')

Opaka masina :takoje: sto se guma tice, imas road, sport, race, road otpisi, sport samo ponekih proizvodjaca a race 1.000.000 % i neces pogresiti, cena jeste masna ali shvati da vozis zivotinju i sigurnost je najvaznija a i uzivanje i stabilnost u krivini sa race gumama gde im ne treba mnogo za dobru voznjicu po krivinama, mada napominjem bitno je i kako i koliko vozis, mnogo kilometara presao koje god da uzmes :zdravo:

 

Definitivno RACE gume, u pravu si, sigurnost je najvaznija a sad za cenu bolje platiti malo skuplje ali bar da vredi. Nisam neki profesionalac ali nisam ni los, volim da mu dam po gasu i primetio sam da hoce malo da klizne u krivini kad udjem malo brze, zato necu stedeti na gumama.

Hvala na preporuci :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

Ja sam na ninji imao 2ct napred i drzala je kao blesava, pogotovu kad se zagreje malo, sto se relativno brzo dogodi. Pozadio mi je bio Dunlop, on je djuskao malo, pogotovu kad je hladan, a teze se zagreje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 K5

Ako redovno radis servise i vozis ga kako treba, trajace vise od Golfa 2 :D Nego, neko je spomenuo Michelin 2CT... Ja sam ih stavio u junu, smatram da su lose, ali zato traju jako, jako dugo, eno moje k'o nove, a vozene su poprilicno jako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 K5

Sve je to tacno sto kazes, ali kad nadjes par novih guma za male pare... Ipak su nove. Ok mi je Bridgestone BT003, ne trose se jako, a drze solidno. Nekako, zlatna sredina. Sto se motora tice, steta sto ova serija vec ima 7-8 godina, polako ih gazi vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na Continetal zaboravi...to je guma za neke druge sprave.

Ako hoces da se vozis kako treba, trebalo bi da izdvojis dosta love za dobre gume.

Pirelli izbor br. 1, posle moze i jos po nesto. 4-5 hiljada sa ovakvim gumama i na takvoj spravi moze da se racuna opasno dug vek. Ko je navikao da gume menja jednom u 5 godina kad dodju do zice, za njega ovakva sprava nije.

Ako si neko ko voli to malo da zategne, obrati paznju na zazor ventila. Kontrola na 24.000, a po potrebi i stelka.Baterija da bude uvek dobra. Sa slabom baterijom se ne vozi. To j esigurna smrt za regler i jos gomila sitnih problema koji smetaju, a nisu potrebni uopste.

Ulje i filter obavezn0 na svakih 6 iljada, svecice obavezno da stavis Iridijumske tako si miran minimum 12 do 15 hiljada

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Na Continetal zaboravi...to je guma za neke druge sprave.

Ako hoces da se vozis kako treba, trebalo bi da izdvojis dosta love za dobre gume.

Pirelli izbor br. 1, posle moze i jos po nesto. 4-5 hiljada sa ovakvim gumama i na takvoj spravi moze da se racuna opasno dug vek. Ko je navikao da gume menja jednom u 5 godina kad dodju do zice, za njega ovakva sprava nije.

Ako si neko ko voli to malo da zategne, obrati paznju na zazor ventila. Kontrola na 24.000, a po potrebi i stelka.Baterija da bude uvek dobra. Sa slabom baterijom se ne vozi. To j esigurna smrt za regler i jos gomila sitnih problema koji smetaju, a nisu potrebni uopste.

Ulje i filter obavezn0 na svakih 6 iljada, svecice obavezno da stavis Iridijumske tako si miran minimum 12 do 15 hiljada

 

Bravo za ovaj post, tako se odrzava motor i nikako drugacije. Samo po manualu i sve najkvalitetnije za takve masine. Jebes R-a ako sipas elf ulje i vozis na kontinental gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja