Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TZR 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova

Danas sam kuio TZR 50 2008. god. Interesuju me vasa iskustva sa ovim modelom, kako se pokazao i da li sam napravio dobar izbor. Razmisljao sam da uzmem Apriliu RS50 ali mi Yamaha lepse izgleda. Na motoru mi trepce narandzasta sijalica sa desne strane na instrument tabli. Sta mislite, koji je problem u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova

Nije, sijalica za ulje je levo iznad one za migavac. Ne vidi se lepo na ovoj slici, sa leve strane stoje jos tri sijalice za obavestenja. Iznad ove sto svetli ima mali znak motora, jedva se vidi na ovoj slici. U svakom slucaju, zreo je za redovan servis, samo sam hteo da vidim sta moze da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova

Pretpostavio sam da je to u pitanju. Covek od koga sam ga kupio nije radio redovan servis, a poslednje 2 god. motor nije vozen. Nadam se da nije nista ozbiljno, ide normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Možda ima dijagnostiku (mada sumnjam, 50ccm je u pitanju), ortak na Kawi Z750S ima lampicu koja svetli u određenim vremenskim intervalima, u zavisnosti od kvara.

 

Primer, ako zeza ubrizgavanje, lampica će da treperi u intervalima od dve sekunde, ako je senzor broja obrtaja onda će da svetli 3, da se ugasi na jednu pa opet da se upali na tri. Probao sam juče da nađem na netu ali nisam uspeo.

 

Eto, da ne bude da samo zezam! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova

Hvala svima na odgovorima. Da ne bih otvarao novu temu postavicu jos par pitanja ovde.Od 2008 godine nista nije promenjeno na motoru osim auspuha, stavljen je od 125 ili mozda 250cc, nisam siguran. Auspuh na oko normalno izgleda ali je zadnji deo malo klimav sto se i vidi na slikama. Ineresuje me da li ima potrebe da menjam auspuh i lanac, sta mislite? Fali mi i zatvarac za kanticu gde stoji voda ili antifriz za hladjenje, ali mislim da cu to naci u ovl. servisu... Ne zelim previse da ulozim u ovaj motor jer cu ga voziti samo ovu i jos jednu sezonu najverovatnije. U skorije vreme ga vozim na servis, ali me interesuje vase misljenje.

post-25830-0-70776300-1345752447_thumb.jpg

post-25830-0-28913000-1345752470_thumb.jpg

post-25830-0-11274800-1345752506_thumb.jpg

post-25830-0-42011100-1345752542_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Auspuh zanituj lanac dotegni ako imas mesta za zatezanje a poklopac probaj da nadjes od nekih starih flasa za ulje kanti tome slicno.

 

Ovo su ti resenja ako neces da ulazes ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja