Jump to content

Moto Zajednica

Karike za loncin !

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Vec 20 dana sam se upustio u bezuspjesnu potragu za karikama za kineski motor loncin cros cb250, inace precnik karike je 65.5mm visina karike 1.5mm ... Ako neko moze pomoci ili ima ideju gdje ih pronaci neka pise... hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Hajde premeri i ostale karike mozda se nadje nesto.Reci mi samo da li je to specijala posto koliko mi se cini standard bi trebalo da bude 65mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Hajde premeri i ostale karike mozda se nadje nesto.Reci mi samo da li je to specijala posto koliko mi se cini standard bi trebalo da bude 65mm.

 

Nije specijala... i ja sam tako mislio... Kompresivne 65.5 * 1.5 mm uljna 65.5 *3 mm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па питај људе, шта те кошта?

 

А који ти је тип мотора, она слова и бројеви који пишу изнад серијског броја мотора?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Па питај људе, шта те кошта?

 

А који ти је тип мотора, она слова и бројеви који пишу изнад серијског броја мотора?

 

Nemam iskustva sa e-bay om ... Neznam kako da im postavim pitanje... A nasAo sam covjeka koji ce ih naruciti nadam se da ce to biti to :) Kad provjerim tip motora pisem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Ja imam karike 65.6mm (2x2x4.75) ako nista nenadjes uz malo obrade mogle bi da se namontiraju.

 

Kompresivne bi mogle uz malu obradu ali uljna tesko.. :) Hvala u svakom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Nemam iskustva sa e-bay om ... Neznam kako da im postavim pitanje... A nasAo sam covjeka koji ce ih naruciti nadam se da ce to biti to :) Kad provjerim tip motora pisem...

Па нек' ти тај ко ће ти наручити пита људе за домензије карика, али и за клип, али би требало да провериш шта ти имаш у мотору, дужина плашта, пречник болцне, колико је од болцне до чела клипа и шта већ, да би утврдио да ли би пасовао и тај клип.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250
Nemam iskustva sa e-bay om ... Neznam kako da im postavim pitanje... A nasAo sam covjeka koji ce ih naruciti nadam se da ce to biti to :) Kad provjerim tip motora pisem...

Па нек' ти тај ко ће ти наручити пита људе за домензије карика, али и за клип, али би требало да провериш шта ти имаш у мотору, дужина плашта, пречник болцне, колико је од болцне до чела клипа и шта већ, да би утврдио да ли би пасовао и тај клип.

 

Mislim da se nismo najbolje razumjeli,narucio sam samo karike zbog toga sto su mi ove stare potrosene...Klip imam.Nadam se da ce porudzbina stici za 5-6 dana,pa pisem da li odgovara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Ако си наручио са линка кога си окачио, долази ти и клип.

 

Da sa toga linka... klip jeste na slici ali nekako su karike u prvom planu,mislio sam da se radi samo o karikama,al dobro nemam uopste iskustva sa ovim nacinom trgovine :) mada jos bolje... samo da karike budu odgovarale klip ih castim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Stigao klip i karike samo sto su neke karike cija je visina 0.7mm ali nema veze trebalo bi da funkcionise :) pojavio se drugi problem sa strujom tesko pali samo sa sauhom a nekada nece ni sa njim da naglasim da ventili nisu nastelovani,mozda to moze biti uzrok??? Ljudi hvala vam na odgovorima i pomoci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако је са компресијом и вентилима у реду, кренеш на карб и струју. Који други паметан савет да ти дам?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Могућа варијанта - можда ти је после склапања мотора, приликом озупшчивања ланчаник побегао за један зуб.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

skido sam deklo,magnet postavim na oznake na oznake sve se poklapa... evo sjutra cu pokusati ponovo,da nemoze uzrok mozda biti los cdi?da pokusam njega zamijeniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма не само магнет на црту Т, већ истовремено и нешто на ланчанику брегасте треба да се постави у односу на нешто на глави.

 

Пробај и други ЦДИ ако имаш, зашто да не.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Ovako imaju dvije oznake na magnetu T i F i 2 ripera na kucistu predpostavljam da one treba da se poklope sa riperima a lancanik bregaste ima 2 naspramne crtice koje treba da se poklope horizontalno sa vrhom glave motora...tako da bregata rastereti ventile tj. bude na paljenju... jesam li u pravu? drugi cdi nemam ali potraziti cu da ga kupim pa cu pokusati....evo i slika mozda pomogne ...cemu sluzi ova F oznaka? i ove dvije crtice pored?

post-25662-0-52540500-1346454714_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

На мом мото-култиватору не мора да се скида декла јер се ознаке на магнету "циљају" кроз посебан отвор, али ако је код тебе то другачије одређено и сигуран си шта је реперна тачка на кућишту и све си поставио како треба, онда не сме да буе проблема са тим.

 

Шта ћеш, тражиш проблем даље...

 

Мислим, постоји могућност да је магнет прецвикао штифт, па се мало заокренуо, а ти ниси приметио и не можеш да доведеш развод "у фазу", али ниси помињао никакву хаварију мотора, где би могло да се догоди нешто тако.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

To je i meni danas palo na pamet ,to mi se desavalo na tomosu par puta :) ali nisam imao vremena da skidam magnet a i vjerovatno da je potreban neki specijalni alat za to ?sjutra cu pokusati do da provjerim pa se javljam ponovo... i hvala na pomoci druze... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja