Jump to content

Moto Zajednica

CVT PIAGGIO X9, HONDA Jazz, Foresight

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Ukratko, zvono je poplavelo, nema mnogo riseva, i nisu duboki. Da li da obradim ili kupim novo? Paknovi su se pojeli, gotovo su nestale obloge, mozda 0.5 il 1 mm. Delovi postoje u Centar S-u, ali su skupi. Sta mislite RMS-u kao jeftinijoj varijanti?

Varijator solidan skroz, kais je na pola veka! Menjacu rolnice, jer su mi ove preteske. 25 gr. Hvala unapred na svakom savetu, sugestiji!

post-23316-0-52060400-1341386294_thumb.jpg

post-23316-0-74712200-1341386295_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Demintiraj kvačilo i lamelice odnesi kod majstora (ima jedan dobar blizu mene) da ti nalepi nove (meni je uzeo 25€) (ja sam to na mom uradio i nema greske),a zvono ako ne ''baca'' predji malo nekom osrednje grubom šmirglom i teraj dalje :D !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ma da, to sto ima malo riseva nije strasno, novo kvacilo ce se oblikovati po njemu. Ali ako baca onda je problem i treba da se nosi na obradu. Odokativno ces tesko da vidis da li baca ili ne, tek kad se stavi na strug i DOBRO centrira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Obzirom da mi treba kinta za odmor, nalepicu paknove i obraditi zvono kod strugara. Neka izdrzi ovu sezonu i ja cu biti prezadovoljan!!! Za sledecu cu odraditi sve kako bog zapoveda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Radovi teku, vucaraju se... Zvono je kod strugara, kvacilo na lepljenju... ja se vozim kolima ili busom kada moja gospodja ode autom 1neznam.gif

ostaje mi mast u mass-u da kupim, sacekam delove i sklapanje. Jedina je nedoumica debljina koja treba da se nalepi... valjda ce se resiti

post-23316-0-15420900-1341649685_thumb.jpg

post-23316-0-40985900-1341649689_thumb.jpg

post-23316-0-76896600-1341649694_thumb.jpg

post-23316-0-69341500-1341649698_thumb.jpg

post-23316-0-14997700-1341649703_thumb.jpg

post-23316-0-85842300-1341649705_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

moje kvacilo nije u nista boljem stanju od ovog tvog :zbunjen: ali ide dobro za sad :neznam: 0,5mm je limit a standard 4.0mm. evo ti manual pa vidi 1-7 str...

http://www.deejayssmokepit.net/Scooter/Manuals/HondaReflex/Honda-NSS250-Reflex-2001-2007-Service-Manual.pdf

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Zeko dobices informaciju iz prve ruke!!! Ako sve sljaka to je finasijski spas!!! Mislim da to moze da posluzi za neko vreme... dok se ne zameni kako treba! Markulja se ne zali, Culle se ne zali....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ Neci

Bio na putu, stigao juce. Radim drugu ovih dana..... u cetvrtak sklapam CVT 1aha.gif . Kvacilo remontovano, zvono obradjeno i porucio sam rolne 20gr. Zamenicu i ulje u prenosu. Javljam rezultate, bice i slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

da ti posaljem moje stare od 14gr da probas i njih, te od 20gr su ti i dalje teske...

Posalji mu tvoje stare da proba njih ili da iskombinuje 3*14g i 3*20g da proba da nadje kombinaciju koja mu odgovara ako mu od 20g budu tesje..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ NECI Meni su bile 25gr stare, Mislim da su mi bas lake 14 gr, (probao sam tvoj motor sa 16 gr) Opet necu da ide u obrtaje kao popizdeo svaki put kada krecem. Hocu neki balans da nadjem ubrzanja, konacne brzine i potrosnje. Ali mogao bih da probam, u PP cemo utanaciti 0takoje.gif

 

@ SIPI Koliko sam procitao nije preporucljivo kombinovati rolne... neko kaze ok je, neko kaze ne valja.... nemam pojma! 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

@ SIPI Koliko sam procitao nije preporucljivo kombinovati rolne... neko kaze ok je, neko kaze ne valja.... nemam pojma! 0zbunjen.gif

Mogu da se kombinuju.. Ali ne da stavis tri teze pa tri lakse, Stavis ih naizmenicno teza, laksa itd. Probas nekoliko varijanti, nadjes sta ti odgovara i znas za ubuduce..

 

1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako iskombinuješ, teže se više habaju pa umesto da se radi zamena svih zajedno, radićeš servis ranije nego inače. Sa druge strane, pošto se najčešće radi o većim kilometražama (npr. 20-30.000 km) to nije neki problem.

Mene nešto drugo brine, pošto je X9 prenos poznat po vibracijama, da li će različite rolnice to pojačati? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Kada sam kupio Polini varijator za Madison 3 250ie u uputstvu je pisalo kako treba postavljati rolnice ako nisu iste tezine.. Kombinovao sam ih i nisam imao nikakvih problema niti promene u radu..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Kod mene su u varijatoru po 27 gr. rolne...

Svidja mi se kako ide..tj vrti se na nizim obrtajima i krajnja je oko 130km, ali na oko 60km/h kao da ima knedlu u ubrzanju ili ti zadrsku. U tim trenucima opadne broj obrtaja te mu valjda nedostaje snage na tim rpm..

Probao sam sa 23 gr. ali mi se cine prelagane...tj vrti se mnogo brze, startuje doosta bolje, al gubi na krajnjoj i dere se ko besan preko 100...Po meni optimum 25gr!

Cesto probavam tezine rolnica u rangu od 20-27 grama i cesto ih kombinujem...3 i 3 i ne vidim nikakav problem...

Ako je neko zaludan ovih dana po Bg da stanemo na crtu pa dizmerimo kako koji vuce!

Mozda sutra u Labos na druzenje i probavanje po Visnjickoj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

arso jel ti imas 250cc istu masinu kao kod nas???

 

ako imas viska neke rolnice preko 20gr. voleo bih da probam kako bi moj isao sa njima, posto mi je malo cudno da ja imam 14gr , a vi svi preko 20gr.....

 

da mi posaljes samo da probam ,pa ti vratim, ili ako ides ka kg-u pa da se nadjemo negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Jes ista masina...

imam tri od 27 i tri od 23 grama... mogu ti posaljem postom pa se igraj i vidi kako ide!

i moj ide sa takvom kombinacijom ...

 

a moz'mo voznjicu do tebe nas par.. ponesem rolnice, provozamo se, probavamo, popijemo sokic i onda nazad kud koji mili moji.. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ Arsa Ujutru sklapam prenos, pa nesto moram do grada, tako da cu da svratim do Laboratorije, da vidim gospodu i da pitam sefa za majce, i obecani snimak...

Kada bi ti bio u Labosu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

moze arso i ta varijanta, samo se najavite kad vam odgovara da napravim ja luft sa vremenom, ja bih ipak stavio iste dimenzije da budu sve, ali mogu da probam i kombinovano pa sta bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Juce Pizon i ja probavasmo oko Labosa kako koji ide... on sa 20 grama zadovoljan... moj sa 25 malo sporiji sa ubrzanjem al dosta tiseg agregata.. kaze da se tvoja honda sa 14 grama dere ko besna na polasku i uopste!

Evo ako se izdogovaram sa nekim da svratimo...ili ti saljem od ponedeljka utorka!

I mislim da su fabricke na ovim agregatima 25 ili 27 grama kako koji..tako da nem pojma okle ti 14...mozda se stari vlasnik zaigrao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja