Jump to content

Moto Zajednica

crk'o navoj u glavi,za svecicu

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

desio mi se problem,ni ja ne znam kako,ali kad sam pokusao da zavijem svecicu do kraja,osetim da je oblaznuo navoj.....................

 

da pojasnim malo (da ne bih imao neke komentare tipa da sam lose poceo navoj) skinuo sam svecicu,sasvim normalno,da je ocistim jer je zamastila,zbog ulja koje je poceo da trosi nenormalno mnogo,zbog losih gumica ventila.....pa onako ociscenu krenem da vracam,ali nema kraja....... skinem opet i vidim opiljak aluminijuma na svecici i to,cudna li cuda,od navoja na glavi.....

 

e sad,motor je marke Kawasaki z 500,vazdusar,pa me zanima da li neko zna sta da radim za prvo vreme,dok ne skupim para za dihtung i gumice i sve da odradim.......

 

da li moze da se uradi nesto a da se glava ne skida???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ne znam odakle si ali u Bgd u u Sarajevskoj ulici na početku sa desne strane imaš majstora koji ugrađuju heliko navoj bez skidanja glave i posao traje relativno kratko.

 

Navoj drži bez problema jedino može da bude problem ako se deo navoja odlomio i upao u agregat jet bi mogao da zariba taj klip :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Da stavis teflon traku? :D

Ja sam isto uradio na tomosu T15, ali to je bio tomos i drzalo je kratko vreme davno bese, ili da uzmes onaj epoxi metal pa da stavis nekako fixiras do Beograda pa ovde menjaj glavu... Ne znam dal sam lupio ili nisam mozda pomogne :D

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kakav teflon, kupi metalnu vunu za poliranje ili pranje sudova, namotaj na svećicu u odgovarajućem smeru i zavrni, kao vodoinstalateri kudelju. To može da služi do sledećeg skidanja a nekad i više jer se metalna vlakna utisnu u aluminijum no sredi to kvalitetno čim pre da opet ne bi imao neprilike kad ti najmanje treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: Kawasaki z500 Yamaha rd 350 lc

probao sam sa zicom aluminijumskom,za suove,dobro namotao......upalio je ali trokira jer izdise i nece moci tako,ali hvala u svakom slucaju.......

 

morace da se skine glava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja