Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 312 postova

Plastificiranje bezbojnom prahom?

Nisam video kako izgleda uradjen komad ali mi je covek koji se bavi plastificiranjem pre par godina pokazivao uzorak tog praha kojeg je dobio od tadasnjeg dobavljaca.

Verovatno nije ni blizu sjaja hroma ali deluje kao interesantna zamena.

 

https://www.google.com/search?num=10&hl=en&safe=off&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1920&bih=989&q=translucent+powder+coating&oq=translucent+powder+coating&gs_l=img.3...2316.10296.0.10716.26.19.0.7.7.0.244.1940.10j8j1.19.0...0.0...1ac.1.2yQGZVlaN4c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

ne razumem zasto si polirao celik do visokog sjaja kad ce da zardja ? Mislim da trosis energiju na bespotrebne stvari, bolje je usmeri korisnije (rasklapanje masine recimo :hej: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

ne razumem zasto si polirao celik do visokog sjaja kad ce da zardja ? Mislim da trosis energiju na bespotrebne stvari, bolje je usmeri korisnije (rasklapanje masine recimo :hej: )

 

Oвакав поступак је уследио баш због тога што је Штампар рекао. Можеш ли да замислиш колико би било ружно да сам хромирао/никловао онако рапав део?!

 

Нису то беспотребне ствари, то је већ козметика тј. улепшавање и од тога директно зависи колико ће мотор бити леп. Рекох већ да ћу урадити неке измене које не утичу на оригиналност мотора али утичу на изглед још како. Мислим да ће на крају то бити добро.

 

Тачно је да може и без тога, али свака будала има своје задовољство... :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ako vec hromira, greota da hromira samo ovo :)

 

А ко је рекао да ћу хромирати само ово!? Ја!? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pratim temu od pocetka i moram ti zameriti, imam osecaj da nisi bas siguran sta hoces ili si ne organizovan. Da obrazlozim, kupio si masinu, ispunio svoj recimo decacki san i? Lepo si napisao da je masina prodavana za delove ili restauraciju. A ti? Uzeo sredio karbove (svaka cast na uradjenom) malo struju i ajd da palimo aha nece ajd da rasturamo masinu sad. Trebao odmah da je palis da vidis sta se dogadja, oce-nece, gde curi, grebe, stekce il odmah rasturati...Ovako je malo s'brda-s'dola...Al dobro sad polako izlazis na pravi put :) i tako nastavi dok svi srafovi ne budu dole i sad nema povratka! Il radi kako treba il ne...Mozes ti to! Hocu da vidim go ram! :) i napravi spisak sta raditi i okaci Masina to, to i to, ram to, to i to, struja, tockovi...

Inace i ja mislim da da je normalno da imas ulja u alternatoru...a nemam reci za neka majstorska resenja UZAS! Razumeo bih da je motor iz nekog bespuca u Rusiji ali ovako nemam reci.

 

Ajd srecno!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Е на овом месту ме је сачекало изненађење из заседе:

 

 

20121106_114144.jpg

 

 

Колико се ја разумем у хемију, овде треба да дође матица са плекчетом за осигурање? А они заварили!?

 

 

Ajd´da probam da te utešim: meni ovo na slici ne deluje kao potpuna katastrofa - var je, koliko vidim, samo površinski, ne verujem da je zavareno i sa druge strane zupčanika pa bi mogao brušenjem da ga skineš. Šraf, koji je kod normalno održavanih motora predvidjen da drži zupčanik na osovini je slomljen verovatno pri pokušaju skidanja a ne pri radu motora jer ne trpi skoro nikakva opterećenja, sem onih od samog zatezanja (to opterećenje je samo na nazubljenoj osovini) i drži zupčanik u poziciji. Zalomljeni ostatak koji je ostao u osovini skini kontra burgijom i, ako nije bio oštećen navoj, novi šraf i odgovarajuća podloška.

 

Ne pokušavaj da skineš zupčanik udarcima, povlačenjem i sl. da slučajno time ne pokriviš osovinu (moguće da deo vara prihvatio i izmedju zupčanika i zubaca osovine), znači - radapciger i polako, trebalo bi da spadne.

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Nimmin

 

Хвала колега, пробаћу. Савети добронамерних људи као што си ти су ми веома драгоцени! :takoje::zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Sad mi pade na pamet da možda kod te osovine nije radjen unutrašnji navoj (urezan), nego da je na kraju bio narezan navoj na koji ide matica (sa podloškom) pa je puklo parče? Ali čak i da je tako, samo ćeš preskočiti korak "vadjenje slomljenog šrafa kontra burgijom" pa ćeš odma na korak "urezivanje unutrašnjeg navoja", ´ajmo malo optimizma :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Srećko,ujutru brusilicu i polako :lol: ,sad me baš zaintrigiralo KAKO je u stvari lančanik bio osiguran??

 

Ниси једини заинтригиран, веруј ми! :zbunjen:

 

Не могу сутра јер ми је данас и сутра слава, али гледаћу што пре да решим ту енигму. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za početak prvo skini lanac, pa pogledaj iz drugog ugla našta to liči ( sa gornje strane ) i čega tu ima naslaganog.

Ovako izgleda menjač na tvom motoru :

 

kgrhqjlie8mn7kbscbpmzkcn.jpg

 

032311b112.jpg

 

A ovako lančanik, podloška i matica :

 

kgrhqeokjee3ftbrzdjbnyu9.jpg

 

Bar bi ovako trebalo da je fabrički !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

032311b112.jpg

 

 

 

Sudeći po ovoj slici, izgleda da sam bio u pravu tek iz drugog pokušaja.

 

Napisao Juče, 22:31 PM

 

Sad mi pade na pamet da možda kod te osovine nije radjen unutrašnji navoj (urezan), nego da je na kraju bio narezan navoj na koji ide matica (sa podloškom) pa je puklo parče? Ali čak i da je tako, samo ćeš preskočiti korak "vadjenje slomljenog šrafa kontra burgijom" pa ćeš odma na korak "urezivanje unutrašnjeg navoja", ´ajmo malo optimizma :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aha,sad je jasnije...

Klasika,navoj na osovini pa se zavrće matica.Otpao je deo s navojem pa je neko zavario lančanik?

 

Ko da gledam kako Srećko kupuje drugu osovinu :zbunjen:

 

Srećna slava majstore! :cirka1:

To i ja mislim da se desilo. Neko je iscupao navoj na osovini, pa da ne bi rasturao ceo motor i kupovao drugu osovinu, on je lancanik zavario. Na zalost, u takvom slucaju drugog (privremenog) resenja nema sem da se lancanik zavari. Prosli vlasnik je samo odlozio neophodno, a to je da se zameni cela osovina. Mozda postoji varijanta da se na mesto iscupanog navoja nabaci var, pa da se nareze drugi navoj, ali s obzirom da je osovina cementirana i jako tvrda, sumnjam da bi ta operacija uspela. U svakom slucaju ta osovina mora napolje iz motora, bez skidanja iste ne moze nista da se resi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Хвала на лепим жељама! Радо бих вас све позвао на barbecue-saucisses-29432.gif само да смо мало ближе!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

U svakom slucaju ta osovina mora napolje iz motora, bez skidanja iste ne moze nista da se resi.

 

Па кад већ растурам... :neznam:

Ја увек кажем у оваквим и сличним ситуацијама:

"Кад је бал, нек' је на води!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

И од мене

 

СРЕЋНА СЛАВА, ДОМАЋИНЕ!

 

Нек' тебе и твоју породицу прати сваки успех и берићет.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za početak ti prvo vidi da obrusiš one varove i skineš lančanik, pa ćeš tek onda videti dal mora druga osovina il će možda stara ostati upotrebljiva. Ipak je to pravljeno od tvrdog materijala, pa me čudi da se polomilo. Po tvojoj slici se vidi da je tu nešto podmetano preko lančanika. Možda je stari vlasnik upropastio maticu , pa pokušao da reši stvar varenjem ? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Kod GS-ova na mali lancanik sa obe strane dolazi po jedna okrugla plocica, nalik na veliku podlosku, (te dve podloske su sa lancanikom spojene pomocu tri srafa, to su ova tri tackasta vara), a na te podloske prstenovi od tvrde plastike po kojima lagano gaze spoljasnji clanci lanca radi smanjenja buke koju stvara lanac. Svojevremeno kad sam menjao lancanike na GS-u, nisam mogao naci originalan lancanik sa rupama za ove podloske, pa sam samonapravio distancer i namontirao lancanik bez opisanih podloski i plasticnih prstenova, sve je odlicno funkcionisalo, samo je lanac malo vise bio bucan. Uh, ala sam se raspisao. Obrusi varove, skini lancanik, pa polako. Ako ti bude potrebno, mislim da jos cuvam stari lancanik, pa mogu okaciti sliku da vidis kako treba da izgleda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1364 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Pošto ti svakako predstoji kupovina raznih delova, pokušaj da središ osovinu, da bar nju ne uzimaš ako nije neophodno.

 

Ako može da se buši, moći će i da se ureže navoj. Naravno, bušenje postepeno, prvo 3-4mm pa onda potepeno do 6,5mm (za navoj m8 je prava mera rupe 6,4 ali i 6,5mm je sasvim ok). M8 je sasvim dovoljna mera za tu namenu, veći bi samo oslabljivao osovinu u toj zoni:

 

Aj´pa srećno, držim ti palčeve!

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja