Jump to content

Moto Zajednica

CB 900F ili CB 1100F

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Oduvek sam zeleo da kupim Boldoku pa gledam zadnjih par dana po internetu sta ima na prodaju pa ko zna mozda uzmem nesto.

 

E sad, ja bih motor sredjivao tj malo modernizovao.  Zelim da stavim USD viljusku i znam da je jedan tip iz Hrvatske to radio ali nemogu da nadjem nigde njegov clanke.  Pa ako neko ima vise informacije neka se javi. 

Takodje ako neko ima jos nekih informacija neka postavi sigurno nemoze da odmogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo nesto da razjasnimo pre dalje diskusije. Koliko se ja secam, samo jedan model je nosio ime Bol d'Or a to je CB900F. To se vidi i po fotografijama sva tri modela iz te generacije CB750F, CB900F i CB1100F. Ljudi cesto pogresno nazivaju i druga dva Boldorke.

 

sPMgj_cb900f21980om6.th.jpg 404.jpg ILVsu_cb110f83dj0.th.jpg

 

Cak ako se na Googletu postavi upit Honda Bol d'Or dobijaju se linkovi za model CB900F.

 

Inace, ja sam kao momak od 20 godina bio zaljubljen u ovaj motor, imao sam postere po zidovima, i gutao sam svako slovo o njemu iz Motorrad-a. Postoji danas mnogo snaznijih i brzih motora od ovoga, ali ja jos uvek osecam ogromno strahopostovanje prema njemu. Po mom misljenju, do danas nije napravljen motor ciji zvuk moze da se meri sa zvukom Bol d'Or.

 

Izvinjvam se na off-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ispravka, model CB1100-f je takodje nosio naziv Boldor, s prefixom Super, što mu dodje Super Boldor... (zamalo ne pazarih jedan u fabričkom stanju...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Imaš američki forum http://www.cb1100f.net koji je po mojem skromnom mišljenju br1 na svetu što se ovih motora tiče.

Trenutno kako vidim ne radi zbog nekih problema sa serverom ili čime već, ali kapiram da će uskoro proraditi opet.

 

Tu bukvalno možeš da nađeš odgovor na sve što te zanima. Osnovno održavanje, manuals u pdf-u, prerade, oglasi kupujem/prodajem, oglasi na e-bay u

i šta sve ne.

 

Na žalost ne mogu da ti pošaljem link kako izgleda boldorka sa mašinom od cb1100R, sa zadnjim vešanjem od 1000rr, prednjom vilom od yamahe 1000, marchesini točkovima, 6-to klipnim tokico kleštima, yošimura izduvom i čime sve još ne :o :o

 

Ovo će možda malo pomoći:

 

cb6ws.jpg

 

Sve u svemu forum za zaljubljenike iz celog sveta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Posto saam i sam se bavio mišlju da napravim nešto slicno(tj. još me pere  ;D ) mislim da si mislio na ovu http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,23957.0.html

 

Tamo sam donekle aktivan tj malo a preko PM sam ipak dobio konkretne odgovore i savjete , savjetovao mi je također ovu stranicu iz US ali naveo da je još bolja jedna i DE pa kad je nađem u favorite budem postao

 

Za sada imam samo ramu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Čuo sam i ja za taj forum iz Nemačke ali me nešto jezička barijera sprečava da se registrujem tamo ;)

 

A evo i sličica (deo jer čovek još nije sklopio ceo motor)  prerade o kojoj sam pričao

 

5.jpg

 

3.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

CB 900F Bol D'Or     Kao da nije sa ovoga sveta.... savrsenstvo...jedna ce sigurno biti moja...jednog dana.

 

Nada umire poslednja...ja sam svoj motor merkao godinama, nagledao se svakojakog djubreta navodno u top stanju, dok ga napokon 2005 nisam i  pazario  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: honda cb 900 F Boldor

Ja bih se slozio sa Pekijem,taj motor je nešto posebno.Ja sam  moj pazario pre 4 meseca,ima da se radi na njegovoj spoljašnosti,nadam se u toku zime da ga skockam,na proleće ima da bude bomba!!Svi koji voze taj motor znaju na šta mislim! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Tri garaze dalje od mene covek prodaje jednog Boldora u FABRICKOM stanju. Motor ima 27 godina i izgleda kao da je sisao sa trake. Covek je prvi vlasnik. Motor izgleda kao da nikada nije vozen. Slobodno mogu reci kad ga covek vidi jedno dva minuta je bez daha. Nesto najlepse sto sam video. Siguran sam da bi u inostranstvu dobio mnogo para za njega a kod nas ne moze da izvuce ni tri hiljade. Fantastican motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Tri garaze dalje od mene covek prodaje jednog Boldora u FABRICKOM stanju. Motor ima 27 godina i izgleda kao da je sisao sa trake. Covek je prvi vlasnik. Motor izgleda kao da nikada nije vozen. Slobodno mogu reci kad ga covek vidi jedno dva minuta je bez daha. Nesto najlepse sto sam video. Siguran sam da bi u inostranstvu dobio mnogo para za njega a kod nas ne moze da izvuce ni tri hiljade. Fantastican motor.

 

Reci "komšiji" da ga slika i postavi oglas na forumu...možda se i nađe neki kupac za njega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Tri garaze dalje od mene covek prodaje jednog Boldora u FABRICKOM stanju. Motor ima 27 godina i izgleda kao da je sisao sa trake. Covek je prvi vlasnik. Motor izgleda kao da nikada nije vozen. Slobodno mogu reci kad ga covek vidi jedno dva minuta je bez daha. Nesto najlepse sto sam video. Siguran sam da bi u inostranstvu dobio mnogo para za njega a kod nas ne moze da izvuce ni tri hiljade. Fantastican motor.

 

Reci "komšiji" da ga slika i postavi oglas na forumu...možda se i nađe neki kupac za njega ;)

Predlozicu mu to cim ga vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da i ja kazem, u mom neposrednom komsiluku, u supi, stoji 900 Boldor, covek trazi 1000e, ali se nisam cenkao. Inace, ispravan i meracim ga za sebe. Za ukras u dvoristu ili garazi. Inace, ispravan, pali na prvu, cim se nalije benzin u karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Da i ja kazem, u mom neposrednom komsiluku, u supi, stoji 900 Boldor, covek trazi 1000e, ali se nisam cenkao. Inace, ispravan i meracim ga za sebe. Za ukras u dvoristu ili garazi. Inace, ispravan, pali na prvu, cim se nalije benzin u karburator.

 

Kupuj to druze moj, pa "boldor sektu" da pravimo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Zanimljiva meni na CBX-u sajle za gas imaju izlaz gore a imam jednu boldorku 900 u delovima i njoj sajle izlaze dole a meni to extra odgovara posto ugradjujem street upravljac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Honda CX500E

Pozdrav fanovima Honde cb750f. Ja sam moju kupio letos malo sam je preplatio a nema veze vredi!!

 

Porebno joj je malo pritezanje pa me zanima zna li neko gdemogu da povoljno nabavim karike za nju??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Pozdrav fanovima Honde cb750f. Ja sam moju kupio letos malo sam je preplatio a nema veze vredi!!

 

 

Ja sam svoju platio 1700eur pre dve godine i vozim se za sve pare ;)

 

Nebojsa iz Beograda 065/333-47-97 ima 4-5 boldorki svih tipova (750, 900 i 1100) pa ti mozda moze pomoci. Ako ne posalji mail

Spirosu u Solun ili pregledaj http://www.davidsilverspares.co.uk/cgi-bin/dss2-cgi/Catalogue.pl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

ja isto planiram da kupim boldora od 750 kubika jako mi se oduvek mi se svidjalo,taj motor je nesto posebno to se recima ne moze izraziti. dobro je peki objasnio ,ljubitelji boldora su pacijenti,[to je rekao u svoje ime,necu nikoga da uvredim].za sada vozim hondu cbx 550f,jako dobar motor,ali pre ili kasnije i ja cu imati boldora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

ja isto planiram da kupim boldora od 750 kubika jako mi se oduvek mi se svidjalo,taj motor je nesto posebno to se recima ne moze izraziti. dobro je peki objasnio ,ljubitelji boldora su pacijenti,[to je rekao u svoje ime,necu nikoga da uvredim].za sada vozim hondu cbx 550f,jako dobar motor,ali pre ili kasnije i ja cu imati boldora.

 

Pacijent sam tim se dičim.... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Glupo da počinjem novu temu kad naleteh pretragom na ovu, pa ajd da je malo reanimiram... Zapala mi Boldorka za oko (generalno).  Elem, pre nego što se (pre)ozbiljno zagrejem, koliko bi odgovarala nekome visokom dva metra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja