Jump to content

Moto Zajednica

Moje polaganje za A1

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova

Danas sam konacno polagao za A1. Bio sam poslednji od kandidata na listi, umorio se od cekanja (dosao u 8, a polagao u 11h) i instruktor mi je rekao da vozim nazad do auto skole. Krenuo sam ispred auta, sve po propisima, dok je iza mene kilavio neki lik za B. Sve je bilo dobro do malo pre auto skole. Video sam beku babu na trotoaru i razmisljao da li hoce da predje. Za svaki slucaj odlucim ja da zakocim( zbog komisije :D). U tom trenutku sam isao 15km/h, i smatrao sam da je samo prednja kocnica dovoljna. Nisam naglo stisnuo, ali u trenutku je prednji kraj poceo da vrda i ja sam se nasao na zemlji...Brzo sam podigao motor, instruktor je izasao iz kola da vidi da li mi treba pomoc. Mislim da je sam pad izgledao poprilicno debilno, jer sam isao ekstremno polako. Motor koji sam vozio bila je Yamaha YBR125. Na motoru nije bilo nikakvih ogrebotina, a nisam se ni ja povredio sem sto sam malo ispekao desni list na auspuh :D. Nastavio sam odmah do auto skole, i naravno da nisam ni ocekivao da sam polozio. Posle toga kaze saobracajac: ,, Sve je bilo dobro do tamo...''. Sta cu sad, em me sramota sto sam pao na polaganju, em gubim deo sezone. Jos je gore sto ipak imam kakvo - takvo iskustvo na motoru(skuteru).

Eto, samo sam hteo da podelim sa vama ovo moje neprijatno iskustvo...:D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

i onda opet neko postavi pitanje "zasto uvodjenje nivoa A kategorije"

 

leci opekotinu i skrcan ponos, pa za 15 opet na polaganje, a kad polozis, pamet u glavu, mislim da ti je vise nego jasno kako se lako popase asfalt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Bas si baksuz, bolje da si babu udario :zvizduk:

 

Hahahah, na kraju se ispostavilo da nije ni htela da predje, i derala se na mene...

Inace imao sam skoro isti pad sa skutera, ali pri dosta vecoj brzini, isto mi je zablokirao predji tocak i skuter je samo iskliznuo, i opet pred pesackim. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Čoveče, pa ti možeš da kažeš "PAO SAM NA POLAGANJU" sa punim pravom :D

 

 

LOL

btw. najbolje da nisi jako stisnuo prednju, i neko pravilo je da se svako kocenje zapocinje zadnjom kocnicom i u sledecem trenutku se dodaje i prednja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Čoveče, pa ti možeš da kažeš "PAO SAM NA POLAGANJU" sa punim pravom :D

 

 

LOL

btw. najbolje da nisi jako stisnuo prednju, i neko pravilo je da se svako kocenje zapocinje zadnjom kocnicom i u sledecem trenutku se dodaje i prednja.

 

Znam za to pravilo, redovno ga koristim na skuteru, mislim da ima veze nesto sa prebacivanjem tezista ka napred, ali brzina je bila stvarno smesna, i mislim ipak da sam proklizao preko zaustavne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

zao mi stvarno sto si pao, a i sto si pao polaganje, ali posto rece da tebi nije nista moram reci da si me lepo nasmejao :)

 

sad sacekaj jos koji dan i polako opet, samo ovaj put pazi tih baba nindzi, opasne su one :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Dlavu gore,

 

evo jedna anegdota:

 

Moj drug polaže za "A":

- vozi poligon perfektno,

- grad perfektno,

- onda se zaustavlja - jelte perfektno,

 

- a onda ćopavu namešta bangavo :lol:.

 

Elem, silazi sa motora, motor počinje da pada. Negde pod uglom od 45 stepeni, moj ortak kapira šta se dešava i kreće da hvata motor ( :stabre::staa::lud: :lud: :lud:). Uglavnom, pada motor na zemlju, pada moj ortak preko motora sa sve rukama ispod njega :lol::lol::lol: - padoše onako "zagrljeni". :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

btw. najbolje da nisi jako stisnuo prednju, i neko pravilo je da se svako kocenje zapocinje zadnjom kocnicom i u sledecem trenutku se dodaje i prednja.

 

Ja prvi put cujem za to pravilo da se svako kocenje zapocinje zadnjom kocnicom. To mozda ima smisla za neke motore koji su tezi nazad, ali za veliku vecinu motora je prednja kocnica sasvim dovoljna za 90% kocenja.

 

Dakle, decko je pao jer je prejako za postojece uslove (bela linija ili sta god) zakocio prednjom kocnicom i zbog, pretpostavljam, ukljucenih ruku na volanu nije primetio, tj. osetio rukama da mu prednji tocak krece da kliza. Trebalo je da pazljivije i dozirano koci prednjom kocnicom i problema ne bi bilo. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ja prvi put cujem za to pravilo da se svako kocenje zapocinje zadnjom kocnicom. To mozda ima smisla za neke motore koji su tezi nazad, ali za veliku vecinu motora je prednja kocnica sasvim dovoljna za 90% kocenja.

 

za sve postoji prvi put ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Bem li ga, ja sada na motoru zadnju ne koristim nikako.

 

Na skuteru je bila neophodna, jer ako kočite samo prednjom inercija točka i težište pomjereno pozadi znaju da naprave probleme.

 

Al na motociklu sa brzinama kočim motorom i prednjom kočnicom, zadnju ne diram

 

P.S. Takođe prvi put čujem za pomenuto pravilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Bas si baksuz, bolje da si babu udario :zvizduk:

 

Hahahah, na kraju se ispostavilo da nije ni htela da predje, i derala se na mene...

Inace imao sam skoro isti pad sa skutera, ali pri dosta vecoj brzini, isto mi je zablokirao predji tocak i skuter je samo iskliznuo, i opet pred pesackim. :D

 

Garant je bila unajmljena bakuta. Bila je ranije ta definicija na vukajlija.com ali sad ne mogoh da je nadjem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Bas si baksuz, bolje da si babu udario :zvizduk:

 

Hahahah, na kraju se ispostavilo da nije ni htela da predje, i derala se na mene...

Inace imao sam skoro isti pad sa skutera, ali pri dosta vecoj brzini, isto mi je zablokirao predji tocak i skuter je samo iskliznuo, i opet pred pesackim. :D

 

Garant je bila unajmljena bakuta. Bila je ranije ta definicija na vukajlija.com ali sad ne mogoh da je nadjem :)

 

Ma laže bre, de slučajno pao sa 15 km/h.

 

Priznaj da si namerno legao samo da bi virio babi pod suknju ! :lol::lol::lol::lol::lol:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Evo od odmaranja nisam stigao da odgovorim :D, bio sam pre neki dan do auto skole. Polaganje je 5. jula, za mene je besplatno1nanana.gif, rekao instruktor da sam po njegovom misljenju medju najboljima u grupi bio, pa nije mogao da veruje sta se desilo. Eto, nadam se da je ovo kraj mog cekanja da vozim motor, i pozdrav svima koji su me podrzali i procitali ovu temu...0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Evo od odmaranja nisam stigao da odgovorim :moto3:, bio sam pre neki dan do auto skole. Polaganje je 5. jula, za mene je besplatno1nanana.gif, rekao instruktor da sam po njegovom misljenju medju najboljima u grupi bio, pa nije mogao da veruje sta se desilo. Eto, nadam se da je ovo kraj mog cekanja da vozim motor, i pozdrav svima koji su me podrzali i procitali ovu temu...0namigivanje.gif

 

Neka je sa srećom 5 . jula :takoje: .

Završi to pa da se :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja