Jump to content

Moto Zajednica

Jetra za život

Recommended Posts

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Dragi drugari,

 

Nedavno sam saznao za sudbinu studentkinje arhitekture, Lidije Stojanović, kojoj je hitno potrebna transplantacija jetre u inostranstvu, a cena operacije je 120.000 evra. Njeni roditelji pokušavaju da skupe što je moguće više sredstava, ali neće biti ni blizu dovoljno. Akciju za prikupljanje pomoći su pokrenule Lidijine kolege, studenti arhitekture i njihove banere možete videti na raznim sajtovima. Evo podataka o akciji:

 

"Neki od vas verovatno vec znaju, da nasa drugarica Lidija Stojanovic duze vreme ima problema sa zdravljem, tacnije jetrom. Nazalost njeno stanje nedavno se naglo pogorsalo i ona je trenutno na intenzivnoj nezi u Urgentnom centru. Doktori su konstatovali da se mora, sto je brze moguce, izvrsiti transplatacija jetre.

Njeni roditelji nemaju dovoljno sredstava da plate operaciju u inostransvu (jer je kod nas tako nesto nemoguce, bar u dogledno vreme), pa su bili primorani da otvore racun za dobrovoljne priloge. Inace operacija kosta oko 120.000 Evra.

 

Posto je stvar jako hitna, ideja je da se u toku sledecih par nedelja na arhitektonskom fakultetu organizuje donacija priloga i prikupljanje potpisa studenata fakulteta, koji ce se zajedno sa molbom predati dekanu i sluzbi u nadi da ce i fakultet moci da pomogne u vidu novcanih sredstava!

Pored ove akcije, organizovace se i niz drugih ali je bitno da mi na fakultetu uradimo sta je moguce kako bi pomogli njenim roditeljima da sakupe novac."

Postoji nekoliko načina da pomognemo:

1. Korisnici MTS mreže (SAMO MTS ZA SAD), mogu poslati praznu poruku na broj 1626 i na taj način pomoći u prikupljanju pomoći sa 50 dinara;

2. Prilozi se mogu uplatiti na brojeve računa (pogledajte fajl "Računi" ispod posta);

3. Na više mesta u gradu su postavljene kutije za priloge (pogledajte fajl ispod posta "Lokacije kutija); i

4. U četvrtak se na splavu FREESTYLER održava žurka, gde će se davati prilog za ufur, a koliko sam shvatio ceo prilog od pića ide na Lidijin račun. Mada ne znam da li je ovo tačna informacija ili će samo deo prikupljenog od pića realno otići tamo gde treba...

Ako bude nekih novosti pisaću ovde... Ko može neka pomogne. Lidija je punoletna, tako da ne može očekivati veliku pomoć od države i RZZO, a količina sredstava neophodnih za operaciju je zaista velika. Održavaće se i dalje razni događaji u cilju prikupljanja sredstava.

Za više informacija

LINK.

Ne želim da mantram ovde i pozivam da uplatite, uradite ovo ili ono. Samo saznanje da država neće pomoći, bilo mi je dovoljno da ovo okačim ovde i obavestim vas o akciji...

EDIT: Do sada je prikupljeno 30.000 evra.

post-13024-0-05367600-1339493627_thumb.jpg

post-13024-0-25329000-1339493641_thumb.jpg

Promenio član lawyer
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Info o žurci:

 

* Četvrtak 14. Jun 1 NA 1 DO POLA 1 - Na svaku narucenu turu pa i flasu, dobijate istu GRATIS !!!

* Dj Nikola & Dj Yabba.

* Na ULAZU će biti postavljena kutija za dobrovoljne priloge.

* SAV PRIHOD OD PIĆA takođe će predstavljati dobrotvorni prilog.

* KUTIJA ZA PRILOGE će biti postavljena na ulazu, u koju ćete moći u bilo kom trenutku da ostavite svoje donacije.

* SVI PRILOZI će biti donirani za operaciju naše drugarice Lidije.

 

Dođite da uz dobar provod pomognemo da se sačuva jedan divan osmeh i pokažemo šta drugarstvo znači!

 

 

Info i rezervacije :

TIJANA GOMILANOVIĆ

063/ 436641

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

  Na žurku ne idem ali ću sa mobilnim da nagruvam pomoć s moje strane.

 

Želim joj da što pre prikupi novac za transplataciju i da se što pre vrati normalnom životu :zdravo:

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

a ladno su ,iz budžeta, izvadili milion dolara, da isplate onom njihovom za onog našeg što ga je malo umlatio. :bljak: . normalno, za jetru, srce itd, se nema. snađi se sam il` crkni.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

MTS istog trena vraca poruku "Hvala sto ste ucestvovali u humanitarnoj akciji,Drugari za Lidiju"

Hajmo da stvarno budemo drugari u sto vecem broju,da se danas odreknemo jedne najmanje sitnice i na taj nacin malo pomognemo Lidiji.Cesto nismo svesni da je veliki Boziji dar biti zdrav.Zato ajmo bajkeri vi ste ljudi velikog srca i kad imate minimalno novca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Hvala svima na podršci. 1zdravo.gif

 

VAŽNO: Do sada se na računima nalazi 71.000 evra!

 

Prenosim i Lidijine reči:

 

---

 

Lidija Stojanovic

 

Neizmerno hvala na neverovatnoj podrsci najpre mojim drugarima koji su ovu akciju pokrenuli, hvala prijateljima mojih roditelja, a i svima vama koji ste na bilo koji nacin doprineli da se za samo par dana prikupi ovoliki novac!

 

---

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Na FREESTYLER-u juče prikupljeno 88.000 dinara, što u zbiru daje 79.000 evra prikupljenih od donacija! 1care.gif

 

Idemo dalje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Prikupljeno 30.000 evra na donatorskoj večeri za Lidiju

U Kapetan Mišinom zdanju večeras je održana humanitarna donatorska večera "Drugari za Lidiju" na kojoj je prikupljeno 30.000 evra za operaciju studentkinje Arhitektonskog fakulteta Lidije Stojanović, kojoj je hitno potrebna transplatacija jetre.

Cela vest.

 

Još malo i cilj je dostignut. Iako je posle prvih obaveštenja pao dogovor da se ne objavljuju cifre sa računa, ko se iole razume u matematiku će shvatiti koliko je daleko suma potrebna Lidiji za operaciju.

 

Hvala svima na podršci i ukoliko imate želju da pomognete i dalje, evo prilike:

U sklopu humanitarne akcije "Drugari za Lidiju", pozivamo vas da 10.jula (utorak) u 22h dodjete u KST na KONCERT ZA LIDIJU! U organizaciji URMUS-a (Udruzenje rok muzicara Srbije), KST-a i Lidijinih drugara, popularni izvodjaci ce svojim dobrovoljnim sviranjem pomoci da se sto pre skupi novac za Lidiju!

 

Nastupaju:

Vampiri

Kristali

Vatreni Poljubac

Viktorija

Nesa Galija

Generacija 5 & Gudacki kvintet VIVO

Cikine Bombone

Sharks, Snakes and Planes

Goribor

Dza ili Bu

 

Ulaznice koje mozete kupiti na ulazu u KST, kostaju simbolicnih 300 din. Sav prihod od ulaznica bice prosledjen na Lidijin racun, stoga DODJITE NA DOBRU SVIRKU U STO VECEM BROJU! :)

 

Za sve one koji nisu upuceni u humanitarnu akciju i Lidijinu pricu:

 

Student V godine, tj. II godine MAS, na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, Lidija Stojanovic, od 2000.godine boluje od autoimune bolesti jetre. Tokom dvanaestogodisnjeg lecenja, svakodnevno je pod terapijom, koja, iako usporava autoimunu bolest nanosi stetu ostalim organima. Sa 20 godina dijagnostifikovano joj je da boluje od osteoporoze. Kao posledica povecanog krvnog pritiska u jetri, ima prosirene vene na jednjaku od cega postoji stalna opasnost od krvarenja.

Njeno stanje iziskuje neophodnu transplataciju jetre.

Ova akcija ima za cilj da pomogne skupljanje novca za operaciju transplatacije jetre koja kosta oko 120.000 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

i šta!? humanitanu akciju treba da prati komercijalni show, "humanitarnog karaktera" !? ljudi, čija je to ingerencija!? jel mora baš tako? šta ćemo sa onim nesretnicima kojima fali isto ovo, ili puno više ali iz razloga što nisu " zanimljivi" za javno mnenje, nemaju nikakve mogućnosti da imaju ovakvu šansu!? nažalost, ružna istina je da je većina "humanitarnih" akcija, najobičnija anestezija javnosti prema slučajevima iz našeg komšiluka, koji se svakodnevno zlopate, a koji nikad neće doći na red za "akciju". za sve ima kvota. na žalost, tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

@Lug, ne verujem da ovakve stvari treba i nužno mora da prati komercijalni šou. Napisao si post posta radi, kako bi se svađao sa samim sobom i istresao lične frustracije.

 

Nikome nije zavrtana ruka. Ko želi da pomogne, video je kako se može u prethodniom postovima i bez bilo kakvih priredbi. Samo znaš, ima ljudi koji pomažu, ali se moraju odlučiti kome, neki svratištu, neki domovima za nezbrinutu decu, neki našim kolegama, a neki su ipak osetljivi na slučajeve iz komšiluka, ma šta ti mislio.

 

Pozdravljam te srdačno, iako ne mislim uopšte da si svojim komentarom bio dobronameran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

nedobronameran nisam, to znaju oni koji me bolje poznaju. isfrustriran, to možda.., al` da sam besan to jesam. pobesneo sam kad sam čuo da za tu SMS poruku država naplaćuje PDV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja