Jump to content

Moto Zajednica

transformacija HONDA cbf 500 u cbf 600 ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Hteo bih od, koliko toliko stučnjaka da čujem komentar na moju ideju da preprvim malog cbf500 u malo većeg i jačeg cbf 600. Oba motora su u Srbiji retkost, ali mi se čini da bi u malog mogao da se smesti neka 600tka iz HONDINE game linijskih 4-cilindraša. Šta mislite, jel bi pasovalo, ili bi trebalo raditi prepravke prevelike za isplativost akcije. Za sada sam svestan dva veća troška, a to su sam agregat od 600ccm i prednji toćak sa još jednim kočionim diskom.

 

Pa onda, šta misle stručnjaci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajd ja nestručan da ti kažem da ćeš se izjebat da ga prepasuješ, jer čisto sumnjam da je šraf na šraf, samo agregat a pitanje su i struja i voda. Kočnice ista stvar, a poslje bi to valjalo i registrovat, kako ne znam.

 

Sva ta jebačina koja će ko zna koliko trajat, zavisi od količine para ili živaca, da bi na kraju dobio šta? Sklepani CBF600? Zašto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Dobro, dobro! Ubediste me u dve reči! Na tu ideju sam došao jer je cbf 600 jako teško naći u Srbiji, a pogotovo golaća. Druga stvar je da treba prvo prodati 500-tku za neke razumne novce, u šta sumnjam da se ovih dana može. U svakom slučaju, hvala na replikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mozes da ponudis svoj u zamjenu uz doplatu ili da ga prodas sad dok je jos sezona i potraznja, ali u svakom slucaju dok se ne proda moci ce da se vozi. Ako krenes da budzis bice u nevoznom stanju minimum mjesec dana. Samo sitnice koje ces morat da kupis ili platis da budu uradjene, pojesce ti razliku izmedju ta dva motora, da ne govorimo o agregatu i prednjem kraju koji bi htjeo-trebao da mjenjas. Nije vrjedno te zajebancije, jasno je meni da je proces prodati motor koji nije neki razvikani model, ali je mnogo brze jeftinije i bezbolnije od prepravke kakvu si zamislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel to generalno pravilo za zamenu motora? To = skuplja dara nego mera

Da. Jedino kad ubacujes motor koji ide u sraf, pa da kazes da je vrjedno truda, a i to samo ako si zamjenski agregat dobio jeftino ili ako si svoj vec prodao. Cesto samo prateci elementi, struja, vodeno ili uljno hladjenje, u nekim slucajevima drugi satovi, znaju da pojedu vise nego sto je razlika u vrjednosti izmedju zapocetog i zavrsenog motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Ja odustao ;)

Meni trgovina nikako ne ide od ruke, a tek u ovoj krizi... Ajd, pokušaćemo, pa da vidimo kako ide prodaja. Je li neko od vas možda zainteresovan za kupovinu motorića, pre no ga oglasim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja