Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нећеш да идеш на њиву са тиме, него да однесеш 50-100 литара млека до млекаре, отпељаш мешалицу, пар џакова цемента, буре нафте, довучеш који џак концентрата или кутију хербицида из пољопривреднме апотреке, казанче за ракију, картон пића, гајбу пива, точак од приколице до вулканизера, фрезу и алат до винограда, неку гвожђурију од бравара...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da, Zorge, to je veoma dobro i rezonski. Ima to svoju namenu, na selu narocito.

 

Gledao sam kako covek nosi traktorom jednu kantu sa mlekom, nakacenu nazad na neku skrpljenu plarformu na hidraulici. Moze, al brate, ako racunas koliko je Zetor litara potrosio po kg prenesene robe, nije bas isplativo.

 

Sa druge strane, ja sam se prilicno opekao dok nisam shvatio da moj rezon nije i rezon prosecnog kupca, tako da sam vrlo oprezan u proceni koliko bi to islo i koliko toga bi se isplatilo u to ulagati.

 

@Boki - evo ga jedan i za kisu, 150ccm, cuveni 162FMJ, 8kW, 300kg nosivosti, cena oko 900$

 

1284344813697_hz-fileserver2_4239083.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sad oprosti, da ne sirimo pricu, ali za sve to sto si naveo, jedna freza (motokultivator) sa prikolicom i kardanom za istu, je daleko upotrebljiviji, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ima raznorazne robe, ovaj luksuzni od 250ccm sa vratima, prozorima, "mahagoni" tablom i stereo uredjajem (oprema u fulu), izadje oko 1900$

 

175C_250CC_gasoline_tricycle_for_cargo.jpg

 

 

a meni se mnogo dobapo ovaj zbog agresivnog sprotskog dizajna prednjeg dela:

 

50_0.jpg

 

 

prosto budi u tebi zelju da poletis kroz krivine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@boki

 

Da, da, jesto, to je to. Ljudi se muce ko sirocici da odravaju prastare Tome Viknovice i IMT-ove iz Knjazevca. Zato sto im to treba, a nema da se kupi...

 

Baci pogled na cene polovnjaka, sve ce ti biti jasno...

 

http://www.polovniau...rand=3042&page=

 

IMT 509 sa prikolicom iz 1988 godine u prikazanom stanju, konkretno ovaj ovde dole, na "polovnim automobilima" kosta 2.700 EUR. Znaci, treba to ljucima...

 

5523e088d082-800x600.jpg

 

za Jaguara u perfektnom stanju iz 89, sve sa plinom, covek ne moze da dobije ni blizu toliko:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2346417/jaguar_xj6/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Sad oprosti, da ne sirimo pricu, ali za sve to sto si naveo, jedna freza (motokultivator) sa prikolicom i kardanom za istu, je daleko upotrebljiviji, zar ne?

Имам мало искуства са двотактним ИМТ 506 и четворотрактним ИМТ 507: ни један нема диференцијал, па се искилавиш маневришући, а да не помињем да "нису чули" за ергономију и да мрдање читав метар лево-десно оног управљача није баш пријатан посао, још и више ако је на култиватор прикачен кардан за погон приколице. Онда ту имаш и питање перформанси и потрошње - поменути ИМТ 507 са великим точковима вуче се к'о кљусина и срче поприлично горива. Па онда, ни поред максималне брзине од три'ес на сат, кол'ко је отприлике лимит 506-це, ни кочнице, ако нису у тип-топ стању, не коче како би требало. Додуше, има и већих и снажнијих култиватора и са диференцијалом, али опет остаје то мало незгодно управљање. Какогод, мислим да је за транспорт погоднији неки овакав Кинез од маторог култиватора.

 

Е сад, не мож' са њим да фрезираш, али за разлику у цени трицикла и неког култиватора, можеш да купиш кинески мотокултиватор.

:jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ne secam se da sam video da kod nas neko uvozi kineske kultivatore? Ili gresim?

 

Iskreno receno, zaprepastile su me cene polovnih kultivatora IMT i Tomo Vinkovic. Da li su toliko dobri ili je takva nestasica na trzistu?

 

Kineski dizel od 12ks, veoma slican onom tvom na videu ima za oko 650-700$. Kakav god da je , nov je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Slobo, priznajem da si me kupio onim crvenim "sportakom"! :lol: :lol:

 

Drugari, svestan sam ja moguće koristi, a i konfora ovih tricikala u odnosu na ono sto je rasprostranjeno kod nas. Samo kažem da je našem napacenom seljaku neophodno "multipurpose" rešenje, odnosno "što-više u jedan".

 

Inače, kada sam pominjao freze, imao sam na umu nešto poput Lombardini 10ks dizel, ne ove IMT-ove benzinske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Тај црвени "спорцки" има носивост од 800 кила, па ти види...

 

Него, ако ти је мало три котача, има их и са чет'р. Лежи на путу к'о пегла. :moto3:

 

post-3975-0-51737100-1367311601_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Dakle, gde iskopa "OVO"(šta god da je) :lol: :lol: :lol:

 

Lično mislim da bi lepše "vozilo" mogao da naručiš kod domaćih "reciklatora", a moguće da bi bilo i jeftinije, obzirom kako dolaze do istih. :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Вероватно сви знате за "немачки" мопед "Мед Ес" из "Сакса". Е ово је "варијација на тему", са двоструким цевастим рамом у коме је резервоар. Мотор је "big bore" хоризонталац, али ми изгледа да на десној страни главе има ту тзв "take off" плочу у којој је (за разлику од стандардне, чија је улога да затвори отворе где су угуране осовине клацкалица), интегрисан некакав лавиринт кроз кога пролази уље кога тера пумпа и са спољним израженијим ребрима, има улогу некаквог хладњака за уље. Мопед (ако тако може да се назове нешто са толико кубика) носи марку "Занела" и назив "Z Cup" 125.

 

post-3975-0-34211900-1367603021_thumb.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Pa sad ima tu raznih mogucnosti sto se tice utility masina samo pitanje je iskoriscenja.

E2B8F16F-BAFD-574C-908D-9AC4361369EA_thumb.jpg

 

3F43C356-B20A-1F42-950A-C32E6075F323_thumb.jpg

 

104FCE4D-FBF8-DC4F-AAD0-726C090273A4_thumb.jpg

 

A ovo bi bio pravi pogodak kad ga kloniraju.

 

ADD0FBE7-6BD1-F44D-8E36-C9B538D36836_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ima li ko iskustvo i kakovo je sa RKV 125 ccm. :zbunjen:

 

rkv-125-2013628045211209.jpg

 

Сам мотоцикл није нов и продаје се по свету под разним маркама и, што је још занимљивије, разним фамилијама мотора, а помињан је неколико пута у овој теми. Колико сам схватио шта се пише по свету, веома коректан мотор и унапређење у односу на претходну генерацију.

 

Ако те интересује ова 125-ца као на слици и као оно што је било на Сајму, то би требало да је мотор "инспирисан" Сузукијевим мотором са нпр. ДР 125. Исту такву "инспирацију" можеш да видиш на нпр. "Спринт Пулсерима" 125 који се продају код нас. Више конкретних ствари можеш да чујеш у теми о њему од ових кога га имају. Ако ти 10-12 коња раде пос'о, ОК је.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Зорге

 

Hvala za info...Ma sin mi se "zaljepio" ( svidja mu se ) za ovakav RKV 125, a ja mu kazem da bar ima uzeti RKV 200, ali ga u Bijeljini nemaju u ponudi, vec samo ovaj od 125 ccm. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Колико капирам, то што нуде по свету од 200 кубика, а спаковано је у тај мотор, јесу клонови мотора Хонде ЦГ, што ти је генерацију или две старије од ове 125-це. ОК, издржљива мазга је то, али ипак ова 125-ца је мало мање "вибрантнија", има већи "радни опсег", има прави филтер за уље (одмах дуплиран период замене у одбосу на ЦГ клонове). Можда има и са "Сузуколиким" мотором од 200 кубика, баш као што има и "Спринт Пулсер" 200, али видим да је код Кинеза, за земље ЕУ (и оне које желе да ту буду), тежиште стављено на класу 125 цм3.

 

А постоји и онај "Кивејев" софт супермото/ендуро ТХ, па можда ти се клинац заинтересује и за њих...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Већ пар седмица на десктопу ми, међу осталим фоткама, виси и фотка једног "Башана" са ознаком BS 150-16III, па кад кренем нешто да прелиставам, излети ми и он пред очи. Просто сам је фамилјиаризовао са дизајном овог моторчета. :D

 

Израђен је на уобичајеног јефтиној платформи са цевастим рамом у који је упакован клон ЦГ мотора, два амортизера позади, обични телескопи напред, ливени котачи, диск напред, добош позади - класика.

 

Е сад, оно што се мене допало јесу правилне пропорције читавог мотоцикла и дизајн ове "фластике" - сав је у неким вретенастим формама које, по мени, не замарају као дизајн многих других јефтиних Кинеза.

 

Постоји и интересантна "two tone" варијанта овог модела. код које онај пластични панел који почиње од главе предње виљушке, иде испод резервоара и седишта и завршава се тамо где се качи задњи амортизер за рам, као и предњи блатобран, буде обојен у црвену, жуту или нешто слично, док је резервоар, реп и маска у нпр. црној боји.

 

post-3975-0-06584500-1367738439_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

На немачком "И-беју" нека фирма већ годинама продаје пит-бајкове и кросере кинеске компаније "Xmotos" из града Ву Ји из провинције Џеђанг. Гро њиховог производног програма није такав да може да се "пусти међ' народ", тј. ти мотоцикли немају светлосно-сигналну опрему и друге ситнице за саобраћање у јавном саобраћају.

 

post-3975-0-97451200-1367826044_thumb.jpg

 

Овај моторић на фотографијама је код немачког продавца добио ознаку SBF-31, док на сајту фабрике носи ознаки X31MD50. То је моторић са 50 кубика за тинејџере, са "ћошкастим" дизајном пластичних панела, дигиталним цајгером, диодама у жмигавцима 17" точковима и дисковима напред и позади, масивним, пластифицираним (тако ми се чини) рамом, обрнутом виљушком... Кошта нешто испод хиљаду евра са "мервенштојером".

 

Оно што је мени занимљиво, јесте његов мотор.

 

post-3975-0-59038300-1367826080_thumb.jpg

 

То је "Лифанов" мотор са ознаком LF139FMB-B. Колико сам ја упознат, он се ретко употребљава - знам да је уграђен (или неки сличан) на пољско-кинеску "Ромет Зетку", на "Скајтимове" клонове "Хонде Ејп", некакав "Аполов" супермотард/ендуро кога је неко продавао и код нас... И то је то.

 

И шта је ту занимљиво? То је модификација оних мотора са хоризонталним цилиндром, које производи свака шуша у Кини. Код овог су модификовали блок мотора и усмерили цилиндар вертикално, померили алнасер још мало уназад (није проблем - то је систем са ланцем и фрајлауфом), а видим да су модификовали и систем аутоматског шпанера ланца развода вентила, који је на овом мотору постао класичан шпанер, нешто налик на моторе а-ла "Кавасаки" KLX 110, који се подешава "ручно". Због вертикалног положаја цилинда, промењена је и орјентација ребара за хлађење на цилиндру и глави, а и сама ребра су израженија него код хоризонталаца. Пречник и ход клипа су остали исти као на хорозонталцу од 50 кубика - 39х41,4 мм, као и мењач са 4 брзине.

 

Супер је то мали строј, али овај конкретни има једну велику ману - не можеш јефтино да му повећаш радну запремину и снаг, како то може са хоризонталцима.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда има и са "Сузуколиким" мотором од 200 кубика, баш као што има и "Спринт Пулсер" 200, али видим да је код Кинеза, за земље ЕУ (и оне које желе да ту буду), тежиште стављено на класу 125 цм3.

Хе, ја претпоставио да би могло да се догоди да постоје и веријанте са овим мотором, али са 200 кубика, кад малопре набасам на ово - http://www.svitmoto.com/products/4772.html .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Po tome ispada da ovaj motor u Ukrajini kosta oko 18.000 EUR?!! Bogata neka zemlja.

 

Pre bih rekao da si ti ispustio jednu 0 iza decimalne tacke, Zagore :D

Deda Gugl kaze:

"1 Ukrainian Hryvnia equals0.09 Euro"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Код нас се продаје тај "Спринт Челенџер", са клоном "Јамахиног" V2 мотора. Сам мотор је ОК, али дизајн мотора је некима дискутабилан. Е сад, "Ћијенћијан" (фабрика која има марку "Кивеј") се сетио да тај мотор може лепо да се искористи у крузеру мало класичнијег дизајна. У Украини се тај мотоцикл продаје под марком "Геон", модел "Блекстер". Оно што је новост у односу на "Челенџера", не рачунајући дизајн, јесте ајншприц.

 

post-3975-0-67871900-1368429227_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није то знање - то ти је хоби. :moto3:

 

Е сад, ви испод 30 година слободно игноришите овај пост, пошто ово неће да вам се допадне.

 

post-3975-0-10823100-1368474276_thumb.jpg

 

За старије, ево једна, како кажу "клотара", моторин само са неопходним детаљима, што се каже - утилитарни мотоцикл (вид' му само преклопне пактрегере на бочним странама). Свака сличност са "Хондом" ЦГЛ је намерна. Овај са сличица се продаје под марком ГЕОН, а носи назов "Кантри" 150. Тамо где се продаје, у Украини, са свим њиховим дажбинама, изађе нешто мање од 900 евра, а за то се добија мотор клон ЦГ-а, два седишта, светло са неком масчицом која покрива и цајгере, добош кочнице (које, како кажу, раде пос'о; има их и са диском напред) на ливеним котачима од 18 цола, доообар пактрегер (погле' како су лепо заштитили задње мигавце да их не сломи то што се натовари на њега), плекани предњи блатобран и.... то је то. Више и не треба.

 

Колико сам могао да уђем у траг, овај конкретни модел производи фабрика "Фекон" из града Зенченг, из провинције Гуанжу. Пошто ми име фабрике више приличи за марку фекалних цистерни, некако сам ту фабрику увек игнорисао. Када сам погледао шта нуде, видим да нисам погрешио - ништа посебно интересантно "најмејнстримнији кинески мејнстрим". Имају један класичан друмски моторин кога зову "Patented motorcycle", чији је дизајнер био претерано ентузијастичан у употреби лењира, а пластични панели су му, колико могу да видим, од оне пластике каква је на ендуро мотоциклима - еластична, где се боја улива у пластику. Та пластика нема неки "репрезентативни" изглед, али је добра, јер не пуца тако лако. Ако нађем боље фотке тог моторина, окачићу и њих.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja