Jump to content

Moto Zajednica

Italijan dovozi ortaku motor, moze li?

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Pitanje: ortaku tip dovozi motor iz Italije. Interesuje ga da li je potrebno nesto dodatno od papira, posto mu dovozi Talijan, sta je potrebno i da li je isto kao kad dovozi nas covek. Ja znam kad nasi uvoze, jer sam i sam tako uvozio motore, ali sta kad je taj neko stranac ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Mora da ga odjavi tamo u policiji ili drugom državnom organu, naznači da je za izvoz, sastavi kupoprodajni ugovor. Ako ga lik vozi, tj. dolazi motorom, onda uzme carinske tablice. Ako ne, onda ga strpa u kombi ili šta već. Na našoj granici da uzme neki papir (zaboravio sam kako se zove) koji beleži kako je motor ušao u zemlju (da li sa tim carinskim tablicama ili u vozilu), i podatke tog vozila. Na granici isto tako treba da naznači da će se motor cariniti u gradu u koji se ide... Onda kad lik stigne, ideš kod špeditera koji ti završava uvoz i carinu...

 

To je procedura koju sam ja prošao kada sam uvozio Teneru. Pogledaj po forumu, ima dosta na tu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Pitanje: ortaku tip dovozi motor iz Italije. Interesuje ga da li je potrebno nesto dodatno od papira, posto mu dovozi Talijan, sta je potrebno i da li je isto kao kad dovozi nas covek. Ja znam kad nasi uvoze, jer sam i sam tako uvozio motore, ali sta kad je taj neko stranac ???

 

Iz ITA: potvrda  o odjavljenoj saobracanoj dozvoli, fotokopija saobracajne, kupo-prodajni ugovir.

 

Na granici sa SER: pozeljno je da ortak bude tamo sa pasosem, i da uzme obavezno propratnu ulaznu deklaraciju.

 

Moze i bez svega ovoga ali onda malo vise kosta i malo jace boli glava.  ;D

 

Ako sam nesto preskocio seticu se pa cu napitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: POZAREVAC

Pitanje: ortaku tip dovozi motor iz Italije. Interesuje ga da li je potrebno nesto dodatno od papira, posto mu dovozi Talijan, sta je potrebno i da li je isto kao kad dovozi nas covek. Ja znam kad nasi uvoze, jer sam i sam tako uvozio motore, ali sta kad je taj neko stranac ???

nas covek sa talijanskim pasosem ili talijan sa nasim pasosem. salim se. ista je procedura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja