Jump to content

Moto Zajednica

Put Šabac - Ivanjica

Recommended Posts

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pošto razmišljam da u bliskoj budučnosti posetim druga iz JNA, koji živi u Ivanjici, zanima me kakav je put od Šabca do Ivanjice? U Srbiju ču doči autoputem iz SLO, a onda mi je nekako najbliže da skrenem za Šabac in dalje pičim prema Ivanjici. Mada mi Via Michelin predlaže autoput do BG i napred... Šta bi bilo najbolje? U svakoim slučaju biče preko 700km u jednom pravcu!

 

Pozdrav iz Bled-a SLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1981 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Moj predlog je da od Sapca ides do Valjeva, pa onda preko Lajkovca na Celije i Ibarskom magistralom do Cack a. Od Cacka imas dve varijante jedna je preko Guce za Ivanjicu koja je kraca, ali je ruta planinska, a druga je duza preko Pozege i Arilja gde je put uglavnom prav, ali sa znatno guscim saobracajem. Kako god da odlucis moras proci kroz Cacak, a onda ces mi se javiti da se odmoris i okrepis, osim ako te neko ne prevari da od Valjeva ides preko Divcibara na Kosjeric i Pozegu, s obzirom da put nije bas sjajan. Doduse i ti vozis STeneru pa ne bi trebao da ti bude problem, ali posle auto puta planiska voznja ume da smori. Znaci u Cacku imas gde da svratis, osim ako to nije poctkom jula jer ja 10. krecem za Lasko na koncert benda Gov't Mule.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Dobar ti je plan da ideš preko Šabca...dakle Šabac-Valjevo 65 km,Valjevo-Kosjerić 45 km,Kosjerić-Požega(UŽIČKA) 25 km,Požega-Arilje 15 km,Arilje-Ivanjica 32 km ukupno od Šabca 182 km.

 

Put Šabac Valjevo je glanc nov i poštuj ograničenja ima policije sa savremenim radarima.

Valjevo Kosjerić je dobrim delom vrlo dobar ali dosta krivina taman da se razbudiš,svrati na prevoj BUKOVI na jagu mmmm....a levo su i Divcibare 12 km.(sa Divcibara može za Požegu preko sela Ježevice (rodno mesto majke Roberta Prosinečkog),neverovatna priroda i planinski predeli oko 980 metara nadmorske visine..

Kosjerić Požega je odličan put samo gas...u Kosjericu imaš restoran IZVOR Ginisov rekord za kuvanje čorbe....

Požega Arilje Ivanjica je fantastičan put,svrati u Arilje na piće veoma je lepo i gostorpimivo i na kraju finiš 30 minuta do Ivanjice.

I da zaključim ,moj ti je predlog da ideš ovim putem zbog prelepe prirode,male saobraćajne guđve,naj kraće kilometraže i čuvenog gostropimstva ljudi u ovim krajevima.

 

pozdrav i srećan put.:Mina:

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Put Va- Bukovi nije dobar, pun je zakrpa i truckanja, a i radovi su u toku ,koliko mi se cini ruse stene ,da se ne bi obrusavale, pa se vozila mahom propustaju na smenu.Nema guzve, al je puno kamiona, koji idu sredinom puta.Od Podbukova gde imas par kafana(restorana) pocinju bas krivine uzbrdo, do prevoja(odakle mozes na Divcibare 9km) ili nizbrdo do Kosjerica (17km) , opet puno krivina sa glatkim asfaltom , i kamiona.

Po meni ti je najbolje da ides autoputem u pravcu Bg, pa se izdvojis za Sabac (izlaz za Rumu), odatle imas 25km do Sapca, put je ok, bude saobracaj gust,ali polako.Prolazis kroz tri sela do Sapca, pa onda za Va, put odlican rasterecen, nemas bas radara, mada se desi da stoje u selu Draginje.Od Va, idi, ne za Kosjeric, nego ka Divcibarama(45km),ali ne ka Bukovima, nego preko Bogdanovica Brda, Krcmara(pitaj nekog), put je ok nemas uspona do Krcmara, a onda 6km do Divcibara(1100mnv) uspon ,gde se odvaja put za Pozegu preko Tometinog Polja (putokaz), Jezevice, Pijeska (40km).Od Pozege je lako preko Arilja do Ivanjice.(od Pijeska do Pozege, i od Pozege do Arilja moze biti radar u civilnom golf 6 met. plave boje, koji ne "prasta").

Tek kad stignes do drugara, koji moze da ti bude vodic, mozes upoznati ostale lokalne puteve, i svasta lepo videti.

Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

izvinjavam se za off ali ajde da oprostimo prijatelju iz Slovenije sto ne zna da napise ,a zar je moguce da su ljudi i Srbije toliko nepismeno i nije culo za jednacenje suglasnika po zvucnosti. PISE SE SAPCA a ne SABCA!!!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Bili smo zajedno 1988 u JNA u Samoboru u Hrvatskoj. Prijatelja nisam čuo ni video više od 20 godina. Zvao sam ljude u Ivanjicu na blef, da li ga neko zna i ništa... A onda sam ga slučajno našao preko Googla. Otkucao sam u Google njegovo ime i izbacilo mi je jedan djački dom u Ivanjici i on radi kao u osiguranju tamo. Bila je i slika osoblja i :care:. Onda sam zvao tu školu itd... Hvala svima na savjetima i pomoči. Do Šapca neče biti problem, jer znam put dobro, a dalje ču polako, lagano i sigurno. Ionako vozim po propisima, tako da me to ne brine previše. Preko Šapca Via Michelin pokazuje mi cca. 730km . Nisam nikad vozio toliko u jednom komadu, ali stara Tenera je udobna i ne zamara. Nabavio sam i karticu AMZS Plus ( auto moto savez - članstvo ), ako slučajno rikne motor, da ima da me Srpski auto moto savez odvede do servisa itd... Motor mi je sredjen ko nov, ali još uvek je star i " ziher je ziher "! Nekako želim da na put krenem u Junu. Moram da gledam, da krenem kad če biti lepo vreme. Svaki savjet je više nego dobrodošao. Možda dobre gostione uz put...!?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

izvinjavam se za off ali ajde da oprostimo prijatelju iz Slovenije sto ne zna da napise ,a zar je moguce da su ljudi i Srbije toliko nepismeno i nije culo za jednacenje suglasnika po zvucnosti. PISE SE SAPCA a ne SABCA!!!!!

šta smo trebali fokusirati se na pravopis i djeliti mu pravopisne lekcije poput tebe ili pomoci covjeku kroz odgovor jer pitanje je potpuno jasno bilo da je napisao Šabcu ili Šapcu. takvih nehoticnih pravopisnih grešaka je milion po postovima i šta?

u onome što si ti napisao nije nepismeno vec nepismeni, a i u recenici se ne piše " i nije culo...." vec se treba napisati " da nije culo..." ili " da nisu culi ... " buduci da nema zareza ispred " i " koji bi odvojio recenicu na dvije misaone cjeline.

pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Gde nadje tog iz Ivanjice? :D

 

Ako vozis teneru extra ti je put. Imas malo vise od 2 sata da vozis

 

Од Шапца до Ивањице за 2 сата :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

 

Веома тешко неком ко први пут иде тим путем.

 

Иначе пут познајем доста добро и веома је занимљив... има мало рупа и џомби између Ваљева и Каоне ал` ништа страшно...

А што се клопе тиче стрпи се до Ивањице ресторан Водопад код старе хидро-електранеј е :takoje: :takoje: :takoje:

Ако баш огладниш поједи неки роштиљ у Ваљеву на брзину и гас до Ивањице:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Svaka čast! Malo se mučim sa ćirilicom, jer je nisam učio od petog razreda osnovne škole, ali razumeo sam sve. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

U Šapcu ako ti nešto zatreba javi se.Ovo je moj broj telefona:064/11-88-103.Možeš svratiti i u prostorije kluba, jer prolaziš baš uz njih,na piće.One su na drugom kružnom toku kada dolaziš iz Mitrovice,preko Drenovca,levo i udaraš pravo na njih.Ako slučajno zalutaš samo pitaj za železničku stanicu tu smo.Pozdrav i sretan ti put. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3647 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Од Шапца до Ивањице за 2 сата :zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

 

Веома тешко неком ко први пут иде тим путем.

Rekoh ja malo vise od dva sata. Cisto orijentaciono. I onako ce da svrati negde, da zastane, da se osvezi... Ja sam prosao x puta tuda, a kad vozim ne stajem nigde

 

Sto se kafana tice u Ivanjici od vodopada nema neka na lepsem mestu, ali ima sa boljom klopom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Bili smo zajedno 1988 u JNA u Samoboru u Hrvatskoj. Prijatelja nisam čuo ni video više od 20 godina. Zvao sam ljude u Ivanjicu na blef, da li ga neko zna i ništa... A onda sam ga slučajno našao preko Googla. Otkucao sam u Google njegovo ime i izbacilo mi je jedan djački dom u Ivanjici i on radi kao u osiguranju tamo. Bila je i slika osoblja i :care:. Onda sam zvao tu školu itd... Hvala svima na savjetima i pomoči. Do Šapca neče biti problem, jer znam put dobro, a dalje ču polako, lagano i sigurno. Ionako vozim po propisima, tako da me to ne brine previše. Preko Šapca Via Michelin pokazuje mi cca. 730km . Nisam nikad vozio toliko u jednom komadu, ali stara Tenera je udobna i ne zamara. Nabavio sam i karticu AMZS Plus ( auto moto savez - članstvo ), ako slučajno rikne motor, da ima da me Srpski auto moto savez odvede do servisa itd... Motor mi je sredjen ko nov, ali još uvek je star i " ziher je ziher "! Nekako želim da na put krenem u Junu. Moram da gledam, da krenem kad če biti lepo vreme. Svaki savjet je više nego dobrodošao. Možda dobre gostione uz put...!?

 

Pozdrav

 

Tu tvoju karticu ponesi kad si je već kupio. Međutim nemoj se baš pouzdati u nju i ažurnu pomoć i servis ako ti nešto rikne.

Nego lepo pokupi kontakte od drugara koji se javljaju na ovoj temi. U slučaju nevolje oni će ti biti daleko bolja pomoć i podrška nego AMSS.

A ako ne bude nevolje, možete da popijete piće i proćaskate.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Sigurno ču zapisati sve vaše kontakte i ako ču biti u mogučnosti da vas pozovem, nadam se na piče i ne zbog neke nevolje, bit če mi veoma drago da vas upoznam. Zahvaljujem svima na ljubaznosti, dobroj volji i pomoči. Planiram da krenem na put ponedeljkom, jednom u Junu, pa gde stignem, stignem. Južnije od Beograda nikad nisam bio, pa mi je sve interesantno.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

RUTA

 

Ovo je ruta kroz Srbiju koja je manje vise opisana u prethodnim postovima.

 

:moto3:

 

Vidim da si iz Obrenovca. Prošle godine bio sam službeno u Obrenovcu u firmi Naša Škola. Nakon sastanka pitao sam lljude tamo, gde mogu nešto dobro da pojedem. Uputili me kod Đukića i klopa je bila :care:

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

Burazeru računaj minimum dva ipo sata puta Šabac-Ivanjica,

ne daj bože da imaš problem sa motorom pu pu..u Ivanjici (selo Prilike) postoji sjajan majstor ČAPO.

poz....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pa računam od autoputa do Ivanjice oko 3 sata vožnje po propisima + pauze. Nisam dobro razumeo šta si mislio time, da ne daj bože, da imam problem sa motorom. Plašiš me ili...? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja