Jump to content

Moto Zajednica

Cudan zvuk ZZR 500?

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Imam Kawasaki ZZR500 1992 god.E sad, motor sam kupio letos i ekstra sam zadovoljan.Medjutim pre mesec dana javio se prvi problem.

Od super zvuka (inace ima dva auspuha) poceo je da radi kao traktor onako da burunda kao da radi na 3 klipa,mislim da bi mu svaki enduro pozavidio (endurasi bez ljutnje za ono "kao traktor".Ispostavilo se da je jedna svecica lagala.Zamenim sve 4 svecice,ulje i filter, ocistim karburatore-bilo je tu svakakog mulja i ubacim filter za benzin,ali opet isto pogotovo kad je hladan-slab ler gas i neravnomeran. Inace motor vuce odlicno,ne trosi ulje,ali ja neznam sta je.Laicki pitam da li treba stelovanje ventila ili karburatora ili nesto trece, i da li to da odradim sada ili na prolece? ??? :-[ :-[ :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Koliko je presao od poslednjeg stelovanja ventila? Moguce je da treba stelovati ventile, ali je isto moguce i da bi trebalo ocistiti, podesiti i sinhronizovati karburatore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Da li kada ušteluješ ler da a lepo radi,onda sporo vraća gas posle dodavanja?

 

Kad se zagreje malo ga isturiram i ler bude manje vise OK,ali sam primetio da brzo i normalno vraca gas ali i zastane negde izmedju 2000-2500 ob/min. i tek nakon par sekundi spusti na 1000.Medjutim opet se desi da sam od sebe ako ga ostavim da radi na leru spusti na nekih 500 ob/min. i tad bez obzira na turiranje imaj taj cudan zvuk.Covek od koga sam uzeo motor je rekao da trosi bezolovni pa mu to i sipam.Da li je moguce da ide super?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Vuče ti falš vazduh pored osovinica od leptira u karburatorima.

Nema leka osim drugih karburatora ili eventualno Dynoyet dizne pa zbog veće količine vazduha podigneš gorivo možda te ukenja da ubodeš.

Inače to što ti se dešava je normalno za Kawe iz tih godina.

Probaj da nađeš dizne od ZZR 600 sigurno su veće,a karburatori mora da su isti,jer koliko ja znam ovaj tvoj motor treba da je za Austrijsko tržište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

E Urke bas si me obradovao.Jesi ti siguran da je to i da nemoze biti nista drugo aa?Jebiga ako vuce fals vazduh valjda bi ga vukao non-stop,a ne malo da vuce pa prestane pa onda opet.Ej znas sta, idem da se napijem pa cu sam to da opravim. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Pa i vuče ga non stop samo kad se ugreje malo podigne ler pa kao radi kako treba,mene je Kawa jebavala tako da sam rekao da je ne vidim više ispred kuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Cekaj, ti si samo ocistio karburatore? Ja bih ipak pre zamene odneo u neki karburator servis, pa da ih nasteluju. Karburator nije tako jednostavan sklop , mora da se podesi nivo goriva u loncicima, smesa vazduha/goriva, sinhronizacija... sve ti to utice na rad, iz licnog iskustva ti govorim.

Za pocetak je sigurno i  jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Sto jest jest, prvo cu da ga teram na stelovanje, a kao da mi se cuje i ventil malo da lupa pa cemo i to da sredimo.Onda cemo da cujemo sta kaze majstor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja