Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 600 F trokiranje u srednjim obrtajiima

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Ovako svari stoje,

 

CBR 600 F 1995 gp zatrokira na 5.500 do 6.000 obrtaja, kad se izvuče iz tih obrtaja ide bez ikakvih trzaja dalje, a na obrtajima prije 5.500 opet sve uredno. Znači, ta pojava je izražena u 6 i 5 brzini, izraženija kad je na usponu, i generalno kad je opterećenija. Ne znam da li sam dobro definisao kad kažem trza, imam osjećaj kao da hoće neće, povuče pa uspori i tako par sekundi dok se ne izvuče...

Napominjem da nikad nisam mjenjao filter vazduh niti svjećice, a kod mene je prešla 12 hiljada kilometara. Filter sam pregledao i uredno izgleda, bez fleka, taloga i slično, a svjećice nisam gledao jer ih bez namjenskog alata ne mogu skinuti, mada kad su svjećice u pitanju možda nešto znači podatak da motor posle zime provedene u hladnoj vlažnoj garaži pali bukvalno kao da je juče ugašen (naravno akumulator je u toplom). Motor je generalno u dobrom stanju, sve na njemu je fabričko i originalno, a kod mene je došla iz uvoza (Švicarska).

 

Da li se ovi simptomi mogu povezati sa filterom vazduha ili svjećicama ili pak nečim trećim (karburatori, ventili i td), da li ima efekta izduvati filter pa probati ili probati bez njega...

 

Umalo da zaboravim a i ne znam da li uopšte ima veze ali evo, kad je topla i odstoji neko vrijeme (pola sata ili više) hoće malo gasa da upali, znači samo kad ostoji a još je vruća, ali tako je od kako sam je kupio.

 

Eto toliko, predlažite, pametujte, pomozite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Iskontroliši karburatore, može da bude da ti tek pri većem opterećenju neka membrana ne radi kako treba (propušta), i nek ti pregledaju regulator pritiska goriva (ako imaš), i ako imaš filter goriva menjaj ga, ako ne skini rezervorar i isperi mrežicu sa dna lepo jer ona ti služi kao filter. Što se tiče filtera vazduha bilo bi lepo da ga promeniš jer ne moraš uvek da vidiš prljavštinu da bi bio prljav. A svećice ti ili rade ili nerade tako da mislim da to nije, možeš samo da proveriš da li su sve od istog proizvodjača. (denso, ngk ).

Moj je 2001 godište (injection) i bio je regulator pritiska goriva. Ako nije nemam ideju šta bi moglo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Evo da se i ja javim ako mogu da pomognem. Ja sam na gpz-u imao problem kada stignem na 7 hiljada obrtaja tada je trzao ko lud, pucao na auspuh. Zamenio sam svecice i problem je nestao. Najveci problem je bilo napraviti kljuc za svecicu, ali sada imam unikat rucni rad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Filter goriva nije jer sam stavio nov originalan (a takav je i bio na njoj). Nekako mi se čini da nije do dovoda goriva jer na kad pređe te obrtaje ode bez problema. Trokiranje ili trzanje o kome pričam nije uvijek istog intenziteta, mijenja se shodno opterećenju i zavrtanju gasa, znači uz laganije ubrzanja nema trzanja ili je slabo primjetno.

 

Da li ima efekta izduvat filter vazduha? Da li se time može išta postići? Naravno ako se primjeti razlika uzet novi i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Hmm, pazi sad dobro... Isti problem bio kod mene posle servisa karburatora i menjanja dizni. Samo na malo nizim obrtajima, od 4500 do 5000. Problem je bio sto je imao neznatni visak vazduha. Pomeranje iglica u karbovima nije pomoglo jer je tada imao neznatni visak goriva na srednjim obrtajima :D

 

Da skratim, uzeo sam zensku carapu i presekao je, prevukao je preko ulaza u filter i problem je nestao. Znaci samo sam jednostruko stavio carapu. Rupe u snazi nema a u svim ostalim rezimima rada motor radi dobro, isto kao i pre.

Naravno ja sam dosao do zakljucka da ima mali visak vazduha tako sto sam izvadio filter i onda je bilo jos gore, pa sam uradio kontra, smanjio dovod i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Hvala vam svima na komentarima. Čistio sam filter vazduha, ali stvar je ista. Majstor mi, po simptomima koje sam naveo, tvrdi da su ventili raštelovani. Da li se ventili čuju kada nisu uštimani i da li to po vama ima smisla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Šamac, Republika Srpska, BiH
  • Motocikl: Yamaha XJR 1200

Kako nisam probao ništa? Sve što je meni dostupno i poznato a vi ste predložili probao sam. Vozio sam bez filtera i sa izduvanim filterom i ništa. Svjećice nemam čime skinut da ih pogledam niti imam druge da stavim (a nove dođu oko 35 EUR što mi se ne daje onako napamet), oko karburatora ne znam ništa tako da tu ne diram.

the_phenom, tvoj prijedlog oko smanjenja vazduha nisam direktno isprobao jer sam kao i ti skinuo filter vazduha i nisam primjetio nikakvu razliku. Otvorio sam temu u nadi da se javi neko ko je sa više manje sličnim motorom imao sličan problem, da me ne vozaju i deru "majstori".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja