Jump to content

Moto Zajednica

SHARK VISION R

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Posto sam se ponovio sa kacigom iz naslova,probao je oko 300km po raznim vremenskim uslovima,red je da vam prenesem utiske. Kaciga je nesto novo u programu ove renomirane francuske kuce,mesavina R i turing modela,pokusaj da se pomire ekstremisti i dugoprugasi. Moja stara kaciga je takodje SHARK RSF 2i kod koje sam imao najvecu zamerku sto na brzinama vecim od 180 dolazi do leprsanja glave u toj meri da se muti vid. To je izrazito bila turing kaciga bez spojlera koji smiruje vibracije pri brzinama. VISION R ima mali spojler koji zavrsava posao i kaciga je mirna (probano na 230km/h),poseduje suncane naocare,standardno debeli vizir koji nikada ne magli i koji odlicno dihtuje jer poseduje sistem privlacenja vizira na keder u spustenom polozaju. Ispod brade je zavesica koja ne dozvoljava uduvavanje po hladnom vremenu, a koja se pomocu uckura skrati (tako prosto a tako efikasno),tako da leti omogucava lepo provetravanje. Takodje,novost na ovom modelu je povecano vidno polje u visinu i sirinu. Dobro je i za R-vozace jer kada zalegnu iza oklopa ne moraju da iscase vrat da bi videli put. Provetravanje je sasvim solidno,lako se otvara i zatvara. Kopcanje je pravo turing,tj. pomocu nazubljenog jezicka. Naravno, postava se vadi zbog odrzavanja i kvalitetnije je uradjena nego na ostalim modelima. Zavrsna obrada je na visokom nivou,boje su prelepe i mozete ih priustiti za 350e. Postoje ,naravno,raznorazna snizenja tako da je moguce kupiti taj model i za 200-250e.Skoljka je od fiberglasa i tezina je 1500g. Ja sam prezadovoljan ovim modelom koji potvrdjuje da je ova firma jedna od vodecih u proizvodnji kaciga. Oblik ove kacige je malo cudan,izduzen,nekima se svidja ,neko kaze da je ruzna ali o ukusima ne treba raspravljati. Jos jedna bitna napomena: velicina kacige je za nijansu veca nego ostale Shark kacige. Ja nosim L velicinu a ova kaciga mi je za nijansu komotnija(kao da je dugo nosim). Tako da ako neko hoce da je pazari bilo bi dobro da proba ovaj model. Nadam se da sam vam pomogao ovim pri izboru najvaznije zastitne opreme.post-1522-0-02436500-1335302684_thumb.jpg

post-1522-0-28371300-1335302715_thumb.jpg

post-1522-0-31581900-1335302735_thumb.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

kaciga je mirna (probano na 230km/h).....

 

C,c,c, sta ova omladina da misli o tebi. 0staa2.gif1jezik.gif

Pa, i ja sam omladinac. Do duse, Titov omladinac !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja