Jump to content

Moto Zajednica

Potrebno dobro objasnjenje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Dragi prijatelji ptrebno mi je dobro objasnjenje u vezi razlike izmedju sprint princa 250 i qingqi qm250.Drug hoce da kupi ali ne zna ko je bolji, rekao sam mu da je sprint princ bolji samo po pitanju rezervnih delova koji su dostupni u NS. ispravite me ako sam pogresio ili...Qingqi koliko znam nema ni rezervne delove a servis ubistvo znam bio sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

gle, ono sto bi sigurno mogao da ti kazem a da se ne plasim da ne lupim je sledece. On mora da proba taj motor. Bez toga nista. Jer po meni su sprintovi motori bolji, jer mi pasuju po snazi i masi ... posebno kruzeri. razumes? a on bi trebao da nadje negde da moze da sedne da proba... i da vidi sta mu odgovara... a ako nije sedeo na kruzerima ili bilo kakvim motorima pre... nadji negde da proba neki moped.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da sve to stoji i isto to sam mu i ja rekao ali on trazi konkretne razlike ova dva modela (sa rednim motorom) kao sto su npr. klipovi,karike,cilindar... u stvari njega interesuje razlika samog motora, rama ko rama, prednja vila je malo kako da kazem na princu duza i malo vise pruzena a na qm je kraca i normalno skupljena.Duh sa sekirom mi je vec rekao da sve pase u bocu ali kolega mi kaze ( a sta ako to nije tacno), ja ne zelim nikog da vredjam i nikog da podcenjujem, ali, sta ako je to bas tako kako mi kolega kaze,jer se razmislja da kupi qm250 pa da polako skuplja delove od princa za nedaj boze neku zamenu na tom qm250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

U tom slucaju, kolegi je najbolje da kupi Viraga, posto se njegovi kriterijumi nece zadovoljiti kupovinom kineza. Za razliku u ramu, cilindrima i tako to, moze da skine manuel i da uporedjuje, mada ne vidim poentu svega toga.

 

Ako mu se svidja qm250, a hoce da kupi Princa jer ima rez.delova onda i treba da kupi Sprint, jer Qingqi nema nikakvu teh.podrsku u nasoj zemlji.

 

Sto se samog kvaliteta tice, tu nema govora, pocevsi od kvaliteta materijala, preko same masine i zavrsne obrade, Qingqi je daleko ispred Sprinta. Jedino je Challenger nesto kvalitetnije uradjen od ostalih iz kolekcije Sprint.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ne ne, nismo se razumeli, ili ja nisam dobro objasnio, u svakom slucaju on hoce bas qm250 jer je video mog ali posto nema rezervnih delova za njega licno strah ga da ako mu neki deo zatreba a nema(qm delova) da li mogu bas rezervni delovi za princa da se upotrebe u zamenu dotrajalih delova na qm?Moj qm je za sada u nekom solidnom stanju trebao bi karburator i mozda ventile da sredim a kroz vreme i auspuhe ja zadovoljan sa njim za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Znaci da sve sto se dosad pricalo o rezervnim delovima za ove motore ustvari i nije tacno.Honda na hondu a qingqi na qingqi ...Da sam znao ranije drugacije bi razmisljao a sad neznam videcu nesto. Na koji sajt ima ti manuali za ova dva motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne ne, nisi me shvatio. Ne pasu svi delovi, pasu negi od sprinta na qingqi, neki od honde na qingqi itd, ali niko ne zna da ti kaze za sve delove koji od cega pasu, jer nikome nije sve riknulo. Kad rikne, onda razmisljas o tome. Prvo se raspitas kod uvoznika, pa onda pogledas da li ima neki takav model na prodaju u delovima, pa na kraju juris da li nesto pase sa druge marke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Aman ljudi ništa vas ne kapiram? Ne priča se o "svim" Sprintovima i "svim" Qingquijima nego o dva sasvim konkretna modela i to ova:

 

Qingqui QM250 - Global Eagle:

 

_cfimg-3181475793109617000.PNG

 

I Sprint Princ 250 (bolje rečeno Jinlun JL250-5):

 

202143384a3d3bea7a6c9.jpg

 

Kod oba motora agregat je potpuno isti, karburatori su isti, sedišta su ista, ram je isti, točkovi su isti. Kvalitet svega toga je isti, šta god ko pričao, pitanje je samo kako ko održava svoj motor. Razlika je u obliku rezervoara, ali i on može šraf-na-šraf sa jednog da se prebaci na drugi i obrnuto. Takođe cele izduvne grane šraf-na-šraf pasuju sa jednog na drugi. Elektronika im je potpuno ista, svi su džekovi isti i svi cajgeri mogu da se bez ikakvih modifikacija prebace sa jednog na drugi i obrnuto i sve će raditi. Znači, prinčevi koji nemaju obrtomer i voltmetar imaju kompletnu instalaciju za priključenje istih. Ili na primer, može da im se ubode cajger koji pokazuje stepen prenosa itd, itd, da sad ne zalazim u crevca. Jedina razlika im je u prednjoj viljušci (malo je kraća kod Qingqui-ja i nema one hromirane ukrasne obujmice), ali poznajuči Kineze, pre mislim da je to uslovljeno činjenicom šta je fabrika u nekom konkretnom trenutku imala na stanju da natrpa na motor ili šta je neki uvoznik/distributer tražio da mu ture (pošto mogu da se nađu i slike Jinluna sa viljuškom kao kod Qingquija i obrnuto).

 

Prema tome, u konkretnom slučaju, neka taj drugar uzme šta god hoće.

 

Hondu zaboravite u celoj priči. Agregati su KOPIJE agregata od Honde CMX250 Rebel, ali bez detaljne provere, nisam siguran da bi interno moglo sve da paše (klipovi, klipnjače, radilica, ventili, bregaste, klackalice itd..) Sam agregat od Rebelke ide u ram od kineza šraf na šraf i obrnuto a i karburatori su praktično isti, ali kao što rekoh, bez provere i poređenja, nisam siguran da interno unutar samog agregata baš sve paše (mada bih recimo, korpu kvačila, lamele i još neke delove mogao i na neviđeno da poručim od Rebelke i da se zakunem da će pasovati na kineza).

 

Evo je ispod i rebelka za poređenje:

 

543_0_1_2_cmx%20250%20rebel_andy%20neave.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E onda ok. Ja nisam otvarao pa ne znam, ali poucen iskustvom vezano sa relaciju Qingqi-Sprint sto se tice SM-a od 200ccm koji izgledaju identicno, ali ipak ima sitnih razlika, pretpostavio sam da ce i ovde biti taj slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Kod SM modela je malo drugačija priča. Konkretno 200ccm jednocilindraš kod kineza ima u dve verzije: jedna je 166FML (bazirana na Suzuki agregatu) a druga 162FML (bazirana na Honda agregatu). Odmah se vidi razlika jer je kod prvog alnaser sa prednje strane a kod ovog drugog je iza cilindra. A povrh svega i jedna i druga vrsta agregata imaju po dve-tri revizije mada sa vrlo sitnim razlikama između tih podverzija. Sitna "neslaganja" mogu biti i u zavisnosti od godine proizvodnje ali i određenih zahteva naručioca. Recimo zadnji točak - može da dođe u verziji i za jedan i za drugi tip agregata (razlikuje se kompletan sklop zadnjeg točka, tako da ako vam na primer odu silent blokovi u zadnjem točku ne možete uzeti blokove od drugog tipa, bez obzira što na prvi pogled ceo motor izgleda "isto" i pravio ga je isti kineski proizvođač i čak ima istu njegovu internu oznaku modela, npr. Qingqi QM200GY-B(A)).

 

Ali kod ova dva konkretna kruzera koji su tema, to nije slučaj - oba imaju potpuno generički 253FMM/CA250 agregat a i inače su totalno generički urađeni tako da delovi sa jednog na drugi mogu bez problema da se prebacuju :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

E bas vam hvala na opsirnijem objasnjenju.Prenecu kolegi i obradovati da moze da gleda qm250 a i ja mogu da odahnem jer ste me bas prepali ali nista za to.Na kraj krajeva ima delova za njega u Hrvatskoj ili u Sloveniji (nadam se-predpostavljam)pa se moze kod njih i naruciti.U svakom slucaju hvala svima i jos jednom se izvinjavam ako sam nekog uvredio.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vezano za prednju viljusku na QM je kraca i deblja, deluje cvrsce i kvalitetnije. QM bi trebalo da je boje izrade i nesto kvalitetnijih upotrebljenih materijala i komponenata, najcesce odgovaraju delovi od Princa i Kinroad-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja