Jump to content

Moto Zajednica

xj 600n 1993 god

Recommended Posts

postovani bajkeri ako moze neko da mi pomogne da upalim moju zver :moto3:

 

na kraju sezone 2011 sam je stavio u garazu , i kada sam hteo malo da je upalim i nece ni da cuje,

kupio sam nove ngk-a svecice i novi filter goriva sve to postavio i opet nista.

 

Otvorio sam je da bi dosao do karburatora i sipo malo goriva direktno u karburator i tada se upalila

malo sam je ostavio da odradi ugasio je normalno, startovo je opet sada normalnim tokom i upali vozikao sam je malo i vratio na mesto.

 

I samo posle jednog dana stajanja ona opet nece ni da cuje samo vergla i to je to :zbunjen: (radi se o vakum sistemu ubrizgavalja goriva)

 

 

Ako ima neko neki predlog da upalim staru zver i da se vozimo ko ljudi :)) unapred hvala drugari :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Vec sam bio zavrsio odgovor kad sam ponovo procitao tvoje pitanje i ukapirao da ti imas stari tip pumpe!!!!. Ja sam imao elektro pumpu (98god).Iskreno nemam pojma kako stari tip funkcionise.Ali ono sto mozes da proveris da li gorivo uopste dolazi do karburatora, tako sto ces odvrnuti srafove na loncicima za ispustanje goriva iz karburatora.Ako nema goriva znaci ne dolazi do karburatora,logicno.Kreni u nazad ka pumpi pa ces naci sta je zapelo.Mozda je sama pumpa a mozda i mala pumpica.Mada nju lako mozes da proveris tako sto otkacis crevo za gorivo i zaverglas, moralo bi da krene gorivo na slavini goriva na rezervoaru.

E sad ako gorivo puni karburatore onda nemam pojma.Meni se par puta desilo da nije hteo da upali jer je akumulator bio polu prazan pa je sporo verglao.A desilo mi se jednom da mi je nova svecica bila fals pa nije hteo ni da cuje.Jedva sam nasao sta mu je.

Ako mogu nekako jos da ti pomognem javi se .

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja