Jump to content

Moto Zajednica

problem sa radom motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha dt 50 k 1985

Imam Yamahu dt 50 '85,kad sam je kupio provozao sam je i dimila je,bila je prejaka smesa,bla bla,ćale pomislio da su karike popusile (covek se razume u kola ali u dvotaktne motore niposto) ajd menjaj klip,busi stublinu. . . Ok,majstor ubaci klip,ja sastavim motor kasnije,upalim ga radi sve normalno,posle dan dva upalim ga i krenem,ide lepo,posle 50-60m pocinje da se gusi pri gasu,da trucka,i sve teze da radi da bi se nakraju nekad ugasio,a nekad jedva ostao na leru. . . ?! ocistim karburator (kompresorom i benzinom),kupim svecicu toplotni broj i sve za njega bas,ocistim rezervoar,slavinu,proverim el. instalacije dali negde dodiruje masu,fals vazduh sam uradio da nema truna falsa da uvlaci,sve lepo sredim i opet isto,radi krene vozi,sve normalno,i posle 50m gusenje,truckanje i srodne pojave (dajem mu gas,a sto vise gasa dam on se vise ugusi),neznam stacu vise ?!1neznam.gif

 

Ako neko zna i ima volje,nek savetuje i pomaga. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Po ovome sto cujem to ukazuje na problem dotoka vazduha.. ili ti... motor radi normalno dok ne potrosi to malo vazduha sto ima i onda pocne da se gusi sto veci gas odvrces... Zameni filter vazduha.. po tvojoj prici 99% po meni da ti to muci motor sve vreme. Pozzz pa javi sta si uradio 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha dt 50 k 1985

Hvala na odgovoru 0takoje.gif,izgleda da je to jedan od uzroka,skinuo sam mu skroz sundjer,da direktno uvlaci vazduh,ide on lepo,ali uvek kad krecem,bio on upaljen ili ga tek palim,gusi se gusi,i onda odjednom krene,kao da protera nesto pa kasnije juri ko lud. . .

Naci to se sad desava kad sam skinuo filter,pre se ugasi,sad bar ide(kupio sam kn filter,stavicu ga). . .

Neznam dali bi to mozda zbog struje moglo da bude,kad pocne da se gusi pocne da puca iz auspuha,ne svaki put ali cesce ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

A da proveris paljenje? i kad se ugasi, ne bi bilo lose da odmah skines svecicu i pogledas po stanju da li se ugasio jer ima previse goriva (mokra svecica) ili premalo (svecica suva)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha dt 50 k 1985

Stavio sam kn,pogledao svecicu,bila je mokra,pa sam nastelovo karburator,pa sad nije mokra,ali ide pa na kraju gubi snagu i gusi se isto 1lud.gif.Neznam,verovatno je do stelovanja karba,ali ako neko zna sta bi jos moglo biti nek savetuje 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Stavio sam kn,pogledao svecicu,bila je mokra,pa sam nastelovo karburator,pa sad nije mokra,ali ide pa na kraju gubi snagu i gusi se isto 1lud.gif.Neznam,verovatno je do stelovanja karba,ali ako neko zna sta bi jos moglo biti nek savetuje 1oda.gif

 

Kako si stelovao karburator? Dirao si sraf za podesavanje smeshe? Da li si upucen u to kako se smesha podesava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha dt 50 k 1985

Sraf za vazduh 1+1/2 kruga odvrnut od skroz zavrnutog,sraf za ler po drzanju lera i zvuku ili na nekih 1300 obrtaja/min. (ali ja nemam obrtaljku tako da ga stelujem po zvuku kad je zagrejan,ona iglica za gas u karbu pa sad,meni je bio osigurac na drugoj odgore,pa sam svasta probavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja