Jump to content

Moto Zajednica

Enduro - nožne "komande"

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Na dobrom broju modela enduro motora polugice kočnice i menjača su fabrički odradjene tako da se mogu povijati unazad (valjda da ne smeta kad se voza off - travke, grančice i sl.), ali ne na svim, pa ni na pegasu.

 

Uz malo truda i mnogo volje, ja sam to ovako odradio od komada aluminijuma (naravno, "specijalni" komadi: menjač od dela starog pištolja za pumpanje guma, kočnica deo kućišta prenosa od stare brusilice), podrazumeva se da imaju opruge koje ih drže u pravom položaju!

post-7581-0-95014600-1333743130_thumb.jpg

post-7581-0-10408300-1333743153_thumb.jpg

post-7581-0-27769600-1333743283_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Odlicno uradjeno!

E sada, samo se bojim, da recimo ukoliko padnes, da se nece slomiti nozne "komande". Deluje da je to sve fiksirano, posto pri padu, nozice na kojima drzis noge dok vozis motor, one u sebi imaju feder, tj opruge da mogu da se pomeraju u nazad kako se ne bi polomile. E sada, ukoliko se one pomere nazad, a ovaj prednji deo ti je ostao fiksiran, mozes polomiti nozicu menjaca, tj komandu kako je ti nazivas, a to te moze dosta kostati, jer ko zna sta se tu jos moze pokriviti osim toga. Po meni najbolje namestiti i oprugu da moze da se i savija taj prednji deo nozne komande cime pritiskas nogom, jer dosta je duza od fabricke. Naravno razumem te da si sve to namestio kako bi sebi olaksao voznju sto je OK, ali pored toga, mora se razmisljati unapred od posledicama koje ce ti to doneti. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@ vacr0

 

Nisi ti to nešto dobro razumeo ili video (doduše, ni ne vidi se baš na slici), prvo - nisam menjao dimenzije, ostale u okvirima fabričkih, drugo - polugice (i menjača i kočnice) imaju zglob/osovinu oko koje se savijaju da se ne bi slomile pri padu (pu,pu...), baš kako su i uradjeni na nekim enduro modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

@ vacr0

 

Nisi ti to nešto dobro razumeo ili video (doduše, ni ne vidi se baš na slici), prvo - nisam menjao dimenzije, ostale u okvirima fabričkih, drugo - polugice (i menjača i kočnice) imaju zglob/osovinu oko koje se savijaju da se ne bi slomile pri padu (pu,pu...), baš kako su i uradjeni na nekim enduro modelima.

Ok onda, deluje mi kao da su vece dimenzije od fabrickih sa slike. Sada mi je sve jasno, mislio sam da su fiksirane, jer na nekim modelima jesu i ne mogu se savijati. Inace si to stvarno extra uradio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Nimmin pa ti si pravi majstor čoveče.Planiram da nabavim jedan motor za off-road,ako mi to uspe dolazim kod tebe na konsultacije.

P.S.Donosim pivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@ saler

 

Može, naravno, voljan sam da pomognem.

 

A pivo, isto može, al' bezalkoholno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Sad videh, na mom Pegazu obe polugice su savitljive i čini mi se da je to fabrika odradila.

 

Ne sporim, neki modeli imaju. Tvoj pegaso ili nije '96.g. ili je u full opremi (ono - koža, klima, CD, ...) :zvizduk:

 

 

Šaaalim se...

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

'92-go je.

 

I eto još jednog dokaza da su starije stvari kvalitetnije izradjivane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja