Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie Sprint

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Pozdrav drustvo. Evo da se predstavim kako red nalaze. Ja sam Aco iz BIH sam i od nedavno sam ponosni vlasnik Aprilia Atlantic 500 Sprint 2006 godina. Postavicu i par slika. Izuzetno sam zahvalan administratoru na ovoj temi jer je toliko korisnih stvari i izuzetnih savjeta. Hvala vam na ovome i zelim svima prelijepo druzenje. 

IMG-20240523-WA0009.jpg

IMG-20240522-WA0015.jpg

IMG-20240518-WA0007.jpg

IMG-20240518-WA0008.jpg

IMG-20240518-WA0011.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD
On 4. 4. 2012. at 0:58, pitans je napisao:

još nešto se radilo ovih dana...

Imao sam više problema:

 

- skuter nepravilno radi u leru, a pritom je ler i nizak jer ne mogu da ga štelujem jer nemam specijalni idiotski ključ (izvrnuti imbus 3ka - nigde ga nemoš naći)

- nekad neće da pali svetlicu EFI kad se da kontakt tj ne uključuje pumpu za gorivo i automatski se ne može paliti...Ovo mi je išlo na živce jer me je već 2-3 puta zajebavao...

 

Čitao sam po raznim forumima već danima, oči sam ostavio na monitoru, i ustanovio šta bi trebalo uraditi!!!!

 

1. skinuti Throttle body ili ti telo usisa, i očistiti detaljno klapnu koja otvara i zatvara dovod vazduha! Izvaditi idiotski imbus za štelovanje lera i uvrnuti neki ljudski šraf!!

2. pregledati 2 releja zadužena za ubrizgavanje da vidim jel su u redu

 

1. Skidanje Throttle body-a

 

llMVn_imag0065rl.th.jpg H8LFz_imag0066tf.th.jpg fKl74_imag0067qu.th.jpg

 

Bdbrf_imag0068hk.th.jpg sE78y_imag0069nj.th.jpg

 

Čišćenje Throttle body-a

 

LqUe9_imag0070p.th.jpg iRSCi_imag0071iy.th.jpg MLXIe_imag0072r.th.jpg

 

Idiotski imbus šraf na prve 2 slike a onda na njegovom mestu prava šrafčina sa 8icom glavom

 

BztUW_imag0083sp.th.jpg Rcs6V_imag0082d.th.jpg SYuHZ_imag0073ki.th.jpg

 

2. Skidanje plastika sa desne strane, napatio sam se kao isus, i pronalaženje 2 releja pored ECU uređaja..Naravno za sve ovo su mi pomogle šeme sa http://www.easyparts.nl/

 

el0Rj_imag0074dx.th.jpg 9tDNM_imag0076xc.th.jpg u2Ayt_imag0075v.th.jpg

 

TsB6o_imag0078hg.th.jpg DjjhZ_imag0077h.th.jpg

 

Otvaranje releja i gle čuda, korodirao na sav glas. To je verovatno zato što je neki pametni majstor okrenuo ove releje na gore tako da voda lepo može da ulazi u njih...

 

WWSlr_imag0080op.th.jpg 38JP0_imag0081bw.th.jpg EaihY_imag0079ez.th.jpg

 

Problem sam pronašao i otklonio ga za 350 din. koliko košta nov relej! Sad pali svaki put bez bojazni i prede kao sat, nema niskog lera i iznenađujućeg gašenja na odvrtanje punog gasa iz mesta... :) :) :)

S druge strane ja ne znam kako vi ljudi štelujete ler gas kad je onaj šraf za štelovanje težak slučaj, tu treba svakako uvrnuti neki ljudski šraf...

Zamolio bih kolegu Pitans za savjet. Imam isti problem kao sto si ti imao u gore navedenom psotu. Motor je prilicno lose radio i gasio se na ler gasu. Djelimicno sam rijesio to zamjenom klapne gasa i sada motor mnog bolje ide ali jos uvijek se gasi na ler gasu. Pokusacu jos malo dotjerati sa stelovanjem sarafa ali sledece bih te zamolio da provjerim i ja taj relej. Iz tvojih prilozenih slika nemogu da ocijenim o kojem se releju radi, mislim na oznaku releja. Ako bi mogao da podijelis informacije o releju? Neka oznak broj nesto po cemu bih mogao da ga identifikujem i eventualno kupim. Hvala puno jos jednom i sve najbolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9150 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To ti je drug najobicniji rele, imas ga u gotovo svakoj autoradnji.

Vidi samo koje je jačine, trebalo bi da piše na njemu 20, 30A (obično su 30A).

Prilikom zamene kockica ide gore, kablaza dole da ne bi voda ušla.

 

Jos jedna stvar....zamenio si klapnu gasa drugom polovnom, znaj da i polovne vrlo lako mogu biti neispravne.

Postaje zaista teško naći ispravnu polovnu klapnu gasa jer je model star 20 leta.

Nova ovde kod nas nema, cena prava sitnica oko 80krsd.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Srdacan pozdrav @satelis. Iskreno, vasem odgovoru sam se i nadao😊 hvala puno na odgovoru. Sve ce biti provjereno jos jednom. Mada, najvise bih volio iskreno da  mogu da odvojim vrijeme i da vam dotjeram motor na jedan detaljan pregled. Nije iskljuceno, vidjecemo kako bude alobodnog vremena u skorijoj buducnosti. Ukoliko nadjem vremena u skorijoj buducnosti, sigurno vas kontaktiram privatnom porukom. Hvala vam puno.

 

To je taj jeli tako @Satelis

Relej 3.PNG

Promenio član COABA
Nema potrebe citirati 1. post iznad
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9150 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na slici je rele sa 5 izvoda, vidi na dzeku da li imas srednji ili ti peti pin.

Ako nemaš na tom mestu zicku već samo 4 ondak možeš staviti obican sa 4 izvoda.

 

Imao sam jednog Atlantika iz Bijeljine pre neku godinu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Shvatio sam te. Vidjecu sve kad skinem. Ziv mi i zdrav bio. Aman da ce bit jos jedna, blizu Bijeljine ovaj put😉

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD
On 24. 5. 2024. at 21:05, Satelis je napisao:

Na slici je rele sa 5 izvoda, vidi na dzeku da li imas srednji ili ti peti pin.

Ako nemaš na tom mestu zicku već samo 4 ondak možeš staviti obican sa 4 izvoda.

 

Imao sam jednog Atlantika iz Bijeljine pre neku godinu :)

@Satelis Dare. Polovna klapna sto je kupljena. Slika prije postavljanja i slika nakon dva dana koristenja. Dali ti govori bilo sta i dali mozes neku dijagnozu, ovako telepatski :) Moje amatersko misljenje, nesto je lose u smjesi. (Nesto je..... nase koke an nije nas petao:) ) U kom grmu lezi zec :) izvinite na sali. 

IMG-20240522-WA0001.jpg

IMG-20240526-WA0016.jpg

Promenio član COABA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Drustvo, danas kupljen Motul Sprej za ciscenje egr ventila, skunata ova polovna klapna i ociscena originalna sto je bila na motoru. Vracena i motor radi ko svicarski sat. 150 km/h testiran, na leru prede kao mace. Happy today :)

igJSFYQR6n2uzzId6nfg.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

He he he dugo je trajalo dva dana :) I poceo opet da mrsi. Evo ukratko sta sam odradio: Svjecica zamjenjena stavljena zamjesnka NGK CR8EKB. Klapna ociscena i radila odlicno 2 dana i poceo opet da mrsi. Releje ubrizgavana nisam provjeravao. Akumulator na njoj je 12V 10 Ah. Neznam dali smeta sta, imam 12V 12 Ah nov u kuci. Mogu da provjerim punjenje. Bobinu nisam provjeravao dali rasipa struju.  

Narucio sam nov filter zraka. Stize. E sad drustvo moje @alexanto i @Satelis imate li neki predlog od cega bih moga krenuti da pretresam? Sve mi odaje utisak da je neki problem sa smjesom. Svaki savjet je dobrodosao i hvala vam braco po masinama:) Aj zivi mi i zdravi bili. 

PS. Darko brate ne zamjeri. Da sam kuci odavno bi ona bila natovarena na prikolicu i dovucena kod tebe, pa radi polako od napred ka nazad. Medjutim nisam kuci i necu biti jos za dva mjeseca. Ovo sto odradjujemo to radimo ja i sin. Ja prikupljam podatke i narucujem dijelove online a sin sarafa :) Sin je svoj covjek da nemisli neko neki balavac. 

Da jos napomenem nisam siguran dali pravi neki problem ali smatram da ne. Nabacio sam joj onaj fake akrap. Zvuci super :) nadam se da joj ne smeta. Cisto da

ubacim i ovu info. 

Prekidac copave provjeren- radi. 

Promenio član COABA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9150 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Idi u Gilera Nexus 250 temu, skoro me je poprilicno namučila jedna.

Imaš tamo dosta toga opisanog.

Iscitaj, možda nešto bude od koristi.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

Idi u Gilera Nexus 250 temu, skoro me je poprilicno namučila jedna.

Imaš tamo dosta toga opisanog.

Iscitaj, možda nešto bude od koristi.

E vazi. Hvala puno druze.

 

Evo citam jutros. Svaka cast. Bas si detaljan 💪 dosta toga za nauciti. 

Promenio član COABA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Jeli ok ovaj sprej za filter vazduha prije stavljanja? Novi filter + sprej.

Mallosi.PNG

Sprej.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD
pre 3 minuta, Satelis je napisao:

Sprej jeste ok ali filter nije, propušta prašinu.

Sta preporucujes Dare? Ovaj sam kao uzeo originalni za nju. Jedino sam ovo nasao na nasim najpoznatijim oglasima. Evo saljem ti link, mozda te nesto bude zanimalo. https://olx.ba/ 

 

Dare, evo ti link ovog covjeka drzi dosta stvari za skutere. Cisto onako da imas, mozda ti bude valjalo da uperdis neke cijene brate. 

OLX.BA

OLX shop Beganovicdoo

 

Promenio član COABA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD
pre 3 minuta, Satelis je napisao:

Oem koji je već zamascen, samo se ugradi ili hiflo.

Ovakav ?

Hiflo.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD
pre 2 minuta, Satelis je napisao:

Jap :vlajko:

Da te nema trebalo bi te izmisliti 😉

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Darko, kad god uhvatis vremena za odgovor nije problem. Fabrika kaze SAE 5W - 40. Sta kazes ti koje ulje za 18 godina staru masinu sa "41 000" KM?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Evo jedan mali update: Kupljene nove gume, nova svjecica nov akumulator nov filter i dogovoren kompletan servis kod ozbiljnog majstora. Detaljan pregled (dijagnostika) i popravke sto nebude uredu. Sto je bilo do mog nivoa znanja odrzavanja je uradjeno, motor i dalje radi lijepo dan dva i opet ista prica. Sad je vrijeme da profesionalci preuzmu dalje. Kupovina polovnog motor je lutrija to mi je jasno. Vec sam odnos prema motorciklu je u pitanju. Redak primjerak izuzetnog motorcikla, bar po mom misljenju prelep, a neodrzavan pravilno. Nema veze, malo ozbiljne ljubavi i motorcikl ce biti doveden u vrlo pristojno stanje. Pokusati dovesti u priblizno stanju alexanto-ve AA :) . Kazem pokusati jer alexantova je dobila obilje ljubavi :) 

Moje misjjenje za ljude koji zele da nabave motor: Izdvojite vise para za ocuvan primjerak i odvojite jos toliko para za odrzavanje motorcikla. Ukoliko nemate to dvoje, ne kupujte motor. Patite i sebe i ove divne dvotockase (ljubimce). Ako mu necete posvetiti ljubavi, zaboravite. Nije uvek ni do novca, koliko do naseg odnosa. Neke stvari se mogu odraditi i sa malo, novca da nekazem i bez novca, samo dosta dobre volje. 

Vama dragi prijatelji od srca hvala za sve savjete i pomoc i svaka cast nekim clanovima, prvenstveno na njihovoj zivotnoj filozofiji, a to rezultira i odnosom prema motorciklu (i svemu ostalom u zivotu :) ) Proveo sam dosta vremana iscitavajuci teme na forumima i nailazio sam na razne stvari. Iskreno, postovi i diskusije gosp. Darka @Satelis su ostavile najveci dojam na mene. Dosad najbolja zivotna filozofija, odnos prema njegovom poslu, strucnost prije svega i posvecenost detaljima, itd, itd. Svaka cast majstore. Kaciga do patosa. Reci hvale i za gosp. @alexanto. Mislim ima mnogo slicnih ljudi njima dvojici, ale eto nekako njihove diskusije ostavljaju jak utisak na mene. 

 

Promenio član COABA
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9150 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Što se ulja tiče možeš ostati na 5w40, gkedaj da bude original jer je mnogo falša na tržištu.

 

Skoro nisam pročitao tačniji post (vezano za stanje polovnjaka) i veruj mi da je gotovo ista slika ovde kod nas.

 

Trenutno radim jedan SW iz NS-a za koji je rečeno da je sve uradjeno, da je sve top, da je tačan, sedi i samo gas.

Gledao ga majstor pre kupovine, probao ga, probao ga i trkač posle.

Upravljač je kriv (lupan, vuče u stranu, cudno upravlanje, ponaša se kao zmija) CVT ceo u naslagama masti, prešao bar 3x više od prijazane km ....da ne trosim reči sta sam sve našao da ne valja.

Kako će se rešiti ne znam, znam samo da su pogrešnog zajebali, neće biti dobro po njih.

Takodje mi je tu T-Max530 iz NP...svetli lampica efi, nije hteo da upali dok se gas neda, gasi se ....samo treba neki senzor da se zameni, tako je rečeno čoveku.

Da moguce je da jeste tačno za senzor ali ono bitno je prećutano.

Balans klip, onaj retardirani treći sto ima je prolupao..... mala km,  šta će i tu biti, videćemo.

Ljudi su šou

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Hvala Dare. OK gledacu da pokusam da nadjem originalno ulje, mada kao sto ti rece u danasnje vreme je tesko.  

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Dare dali je IPON ulje Ok?

Promenio član COABA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5893 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ipon, Eneos, Bardahl - nema greške ako je oridjidji. Menjaj na 5K km i ne brigaj...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint, Yamaha TDM 850 3VD

Pozdrav drustvo. Evo AA zavrsen. Bila je kod majstora i utvrdjeno je da pumpa goriva nije imala dovoljan pritisak od 3 bara mislim. Stara je bacala 1.5 bara. Zamjenjena, motor radi odlicno. Osim pumpe odradjeno: nova kociona tecnost (ulje), nove Mitas Touring Force gume, novo motorno ulje, ciscenje i kalibracija klapne gasa, nove prednje disk plocice, nov filter vazduha. Ostalo prekontrolisano sve je za sad ok i nije za zamjenu. Pa eto ako nekom pomogne moje iskustvo bice mi drago. Pozdrav svima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja