Jump to content

Moto Zajednica

rok za registraciju mopeda

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: aprilia supermoto

pozdrav svima, imam apriliu mx 50, trajno je registrovan, pa me interesuje da li neko zna koji je rok za zamenu tih starih tablica za nove. nesto sam nacuo da moze da se vozi sa starim tablama do aprila, a neko prica da moze do kraja godine. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Rok je bio do pocetka godine . Ja moj nameravam da registrujem ovih dana, nije da ga nisam vozila neregistrovanog ali samo po kraju gde i nema nesto mnogo policajaca. Gledam svakodnevno, od prvih lepih dana pa do sad mozda sam 2-3 videla sa "zutim tablicama"...svi ostali voze neregistrovane, ali kako su kazne uzasne ne bih se uopste zezala sa tim.

Imas vec temu o registraciji http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/75855-registracija-skutera50ccm/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Clan 351. Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima kaze da potvrde o registraciji vozila na motorni pogon izdate za radnu mašinu, motokultivator, bicikl sa motorom i potvrda o registraciji traktora namenjenog za obavljanje poljoprivrednih radova i priključno vozilo koje vuče ovaj traktor, prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskog akta kojim će biti uređeno pitanje vršenja tehničkih pregleda na osnovu ovog zakona.

 

Pomenuti podzakonski akt jos nije donet, a ko zna kada ce stupiti na snagu.

Tako da uzivaj i vozi ukoliko je moped (bicikl sa motorom) trajno registrovan, nemas brige.:moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Hm, a kako mi da znamo da li je donet taj podzakonski akt ili nije, gde ce to da izadje, u Sluzbenom glasniku ili? 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Danas sam sreo ribu iz Dunav osiguranja a koja je radila u auto agenciji do juče , pitao je i ona mi potvrdila da je produžen rok za preregistraciju do 2014g s tim samo da se mišljenja razlikuju u tome , da li ti je pored osiguranja potreban i tehnički ili ne ... čak i u policiji imaju različita mišljenja oko tehničkog , jedni kažu da treba , a drugi opet da ne treba ... ovu istu priču tj da je produžen rok za registraciju za još 2g dobio sam i u auto agenciji ... pa sad budi pametan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Hm, a kako mi da znamo da li je donet taj podzakonski akt ili nije, gde ce to da izadje, u Sluzbenom glasniku ili?

 

Bice objavljeno u sluzbenom glasniku sigurno, a bice i javno objavljeno od strane saobracajne policije, jer nakon toga najverovatnije krecu u ciljanu kontrolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja