Jump to content

Moto Zajednica

U Rumuniju na kafu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Rumunska kuhinja je ...onako...:lud: Sta ste klopali u Rumuniji ? Nešto se ložimo da okrenemo krug: Negotin - Oršava - Karansebeš- Rešica - Oravita - Kaluđerovo - Vračev Gaj - skela - V. Gradište - Dunavska magistrala - Negotin. Ako da Bog, sad za vikend! Oko 460 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Klope kao u Srbiji nema nigde, ali moze da prodje...zavisi da li si gladan ili nisi. Ako si gladan, dobar je i chips.

 

Prosle godine, nocio sam u Curtea de Arges, u pansionu ciji je vlasnik negde iz Donjeg Milanovca, kuvar je Kragujevcanin, ali nije to bas kao u Srbiji. Daleko od toga da je lose, ali na skali od 1 do 5...mozda 3+

 

post-18218-0-52517200-1332430241_thumb.jpg post-18218-0-39947800-1332430254_thumb.jpg post-18218-0-45233500-1332430261_thumb.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Meni se svidja njihova hrana,ovo je u Bugarskoj

 

8B949124-D86F-5B42-B5A4-BBD74D415C0D_thumb.jpg

 

5A45A45D-25D1-1641-B0A5-1BF3C7B924E8_thumb.jpg

a ovo u Rumuniji

 

AE1C2597-EB38-FF4B-9558-D817DBD59386_thumb.jpg

 

7DFB749B-28FC-F442-85DF-5B922BD98E22_thumb.jpg

 

to je sa proslogodisnje voznje po Bugarskoj i Rumuniji,meni se svidja hrana,meso je svuda meso,kao i pivo i vino. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Klope kao u Srbiji nema nigde, ali moze da prodje...zavisi da li si gladan ili nisi. Ako si gladan, dobar je i chips.

 

Prosle godine, nocio sam u Curtea de Arges, u pansionu ciji je vlasnik negde iz Donjeg Milanovca, kuvar je Kragujevcanin, ali nije to bas kao u Srbiji. Daleko od toga da je lose, ali na skali od 1 do 5...mozda 3+

 

post-18218-0-52517200-1332430241_thumb.jpg post-18218-0-39947800-1332430254_thumb.jpg post-18218-0-45233500-1332430261_thumb.jpg

 

 

Mimi, isto bio tamo i doživeo. U pravu si 100 %:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Kako je drugar tek pazario BMW 1200gs,

naravno da ga je golicalo da pruzi vrancu noge, te nije bilo dileme gde cemo, vec kuda?

 

Posle k8 gsxr, nasao se zadovoljnim u sedistu, zena mu pogotovo, a opet sa dovoljno snage za svaki izazov.

Dan ranije smo zajedno bili kod Sebe, da meni montira nosace bisaga(kojima sam prezadovoljan), provozali se malo po Kosutnjaku, i posto me je vratio kuci poce prica kuda sutra, kad preuzmem motor sa montaze.

 

Divcibare, nee preblizu, Rudnik, ne vise puta vidjeno, Kladovo mozda, al ipak ostade zakljucak da se pruzimo do Rudne Glave kod Majdanpeka.

Ja gledao emisiju kako neki cika ima tamo mnogo dobar med, pa reko da odemo s ciljem, po kilo meda.

 

Kako dodjoh kuci, reko' da vidim sta ima na BJB, kad ono kafa u Rumuniji, put od 500km, izazov, dan ispunjen jahanjem!

Brzo smo prekrojili plan, i sutradan sa odstampanom google mapom u dzepu, pasosem i gospodjom (ne njegovom) meni za ledjima krenusmo na istok!

 

10h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

@Pera

 

Za moj ukus, Bugari su daleko ispred Rumuna. Kuhinja im je skoro identicna nasoj 0takoje.gif

Mnogo im je bolja hrana nego u Rumuniji,to si u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

10h , lepo jutro, kanda malo hladnije no onomad, al opet dan obecava.

Posto je snajka suvozacica pokupljena u Kotezu, resili smo da do Kovina produzimo preko Panceva, a ne mnogo zanimljivijim Smederevcem, jer bi to zahtevalo povratak u grad, a time gubitak ionako vec dragocenog vremena.

 

Put ko put, nista posebno, sve do meni prvi put vidjenog jugoistocnog Banata, gde sam se prvi put sreo sa valovitim Panonskim morem, nesto sasvim drugacijem od ravnog nam Srema i isto takvom Backom.

Pade mi na pamet Klint Eastvud i Divlji Zapad... Kad eto je Nera, mostic ka Beloj Crkvi i grupa lepih Belocrkvanskih jezera.

Jos nije sezona, sve je prazno, ali verujem da je leti pravo uzivanje boraviti tamo.

Pade odluka da pojedemo nesto i popijemo kafu, pre one EU, Rumunske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Svaka cast za putovanje, vidim da se lepo pripremate za Garda jezero :takoje:

 

Ako ovako nastavite sa ovim kamerama bice jos i direktnog prenosa ;)

 

I nama je pocela zezona, prosle Subote smo sastavili rundicu Dizeldorf - Belgija - Luksemburg - Dizeldorf 553 km

 

Puno pozdrava sa severa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Burek, jogurt i Nes kafa, kad prvo iznenadjenje!

Kaze Dragutin,- e ja necu dalje, smzó sam se, okrecem kuci-.

Ma cek', reko', evo ti vindstoper, meni ne treba, zatvorim luftere na jakni i meni milina.

OK, kaze, necu , uzecu svoj duks iz kofera, pa da probam kako je.

I bi dobro, poneo je neku mash Taichi jaknu pa meto ulozak za vetar, ali ocigledno nedovoljno za martovski dan!

 

Do grane 11km, cas posla i evo nas pred nasim nasmejanim carinikom.

Dokle, Lugos- au daleko, srecan put. Neki moto ljubitelj, ocigledno.

Sa druge strane, manje nasmejani, 10tak min cekanja, iako nigde nikog, provera pasosa, papira vozila i srecan put, uz zavrtanje desnicom jednog od njih , u nameri da cuje masine.

Ispunismo mu zelju, i levo, pravac Nicolint-Oravita.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Do Oravice put nov, ravan magistralni, masine samo zvizde. Nigde auta, mozda 2 u susret i to je sve od saobracaja.

U mestu trazimo tablu za Aninu, koja nas upucuje prilicno strmo uzbrdo, i tu na nekoj banderi, okacen putokaz -Anina-, skoro neprimetan.

Ostro desno i eto nas na putu katastrofe, betonske ploce, pokoja i fali, oborena stabla su bila izvlacena na put, pa je ostalo granja, jedna cik-cak voznja puna opreza.

Reko sebi, ako je tako nadalje, trebao sam se i sam vratiti iz Bele Crkve, ovo je nocna mora.

Srecom, posle 5km, zatekosmo se na raskrscu, pa posto nije bilo table kuda, pametno smo odlucili da konacno ukljucimo GPS, ne bi li odabrali smer.

Tek kod kuce provalim da smo omanuli glavni put, nego nekim sporednim, sumskim stigli na onaj pravi.

 

Jos jedna stvar, obojica smo nosili samo telefone sa GPS-om, i moj prijavi da , posto se nalazim van maticne mreze, koriscenje Garmina moze biti posebno naplaceno.

WTF, o cemu se radi, pa ja koristim interni GPS prijemnik, ne "over the Net download" , prvi put to vidim.

Isti sam koristio i u Italiji i u Bugarskoj, nije bilo tih prijava.

Mozda nova mapa, cela Eastern Europe koju prvi put koristim ima takav intro?

Tek svejedno, DRagutinov kaze levo, mi levo, i braaate, zabava pocinje!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8205 postova

Severian, koja je ruta po Bugarskoj?

 

Aj' kad' pitaš: idemo na otvaranje bugarske moto sezone (da kupimo fore za naš 7. April!). Budući da se polazi u 4h ujutro :lud:, ruta je krajnje zanimljiva, tzv. "Pandin moto koridor" iz čuvenog Pink flojd putopisa (avanturistički :lol: e75 i e80 :lol: :lol:). Za nazad će već biti zanimljivo: lokalnim bugarskim i našim džadama, kuda smislimo u trenutku (a ko ide sa mnom, zna našta to obično izađe :oda2:.).

 

Ekipa mala ali prava: Voja, Daki, Mimi+Daca, Nikola-Pera i Severian. Pandu, koji ide autom, namerno izostavljam :nanana:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Severian, koja je ruta po Bugarskoj?

 

Aj' kad' pitaš: idemo na otvaranje bugarske moto sezone (da kupimo fore za naš 7. April!). Budući da se polazi u 4h ujutro :lud:, ruta je krajnje zanimljiva, tzv. "Pandin moto koridor" iz čuvenog Pink flojd putopisa (avanturistički :lol: e75 i e80 :lol: :lol:). Za nazad će već biti zanimljivo: lokalnim bugarskim i našim džadama, kuda smislimo u trenutku (a ko ide sa mnom, zna našta to obično izađe :oda2:.).

 

Ekipa mala ali prava: Voja, Daki, Mimi+Daca, Nikola-Pera i Severian. Pandu, koji ide autom, namerno izostavljam :nanana:...

 

Idemo sve dalje i dalje :moto3: Rumunija, pa sad Bugarska... Sledeci vikend Turska? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Severian, koja je ruta po Bugarskoj?

 

Aj' kad' pitaš: idemo na otvaranje bugarske moto sezone (da kupimo fore za naš 7. April!). Budući da se polazi u 4h ujutro :lud:, ruta je krajnje zanimljiva, tzv. "Pandin moto koridor" iz čuvenog Pink flojd putopisa (avanturistički :lol: e75 i e80 :lol: :lol:). Za nazad će već biti zanimljivo: lokalnim bugarskim i našim džadama, kuda smislimo u trenutku (a ko ide sa mnom, zna našta to obično izađe :oda2:.).

 

Ekipa mala ali prava: Voja, Daki, Mimi+Daca, Nikola-Pera i Severian. Pandu, koji ide autom, namerno izostavljam :nanana:...

 

Bas i ja htedoh da te pitam da li mogu da se pridruzim, ali 4h je previse rano za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Nekih 40-tak sledecih kilometara je ono radi cega treba doci, put je odlican, bez krpeza i rupa, prepun krivina.

Osetno je hladnije, povremeno gomile snega bocno, ipak je to neki deo Karpata, oko 600-700m nadmorske visine.

Krivine su duz celog puta jasno i pregledno obelezene, svaka lakat krivina je markirana, sto dosta pomaze.

Ipak, ima dosta i vlage po putu po osencenim mestima zbog topljenja snega, pa preporucujem kasniji period godine za pun uzitak.

 

Carolija prestaje u mestu Rasice, dalje je manje vise magistrala uz naseljena mesta, pa povratak istom rutom ne bi bio greska.

 

Pozdrav svima, izvinjavam se pokretacu teme za uzurpiranje prostora :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja