Jump to content

Moto Zajednica

Jel neko uzimao set za reparaciju slavine i opruge kvačila

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Interesuje me jel iko uzimao one setove za reparaciju slavine za gorivo i kakvi su?

 

http://www.louis.de/_10a9dbe3da268fe71fcf757ca07056e1e3/index.php?topic=search&searchterm=10007953&cmd.x=0&cmd.y=0

 

Ili opruge za kvačilo, moje su se sabile, lamele su OK, al su opruge postale prekratke

 

http://www.louis.de/_20189b605c0a5fa62d9f39939351d3aff7/index.php?topic=search&searchterm=10043967&cmd.x=0&cmd.y=0

 

Oba djela imam mogućnost da poručim i orginal Kawasaki, al će bit skoro duplo skuplji, razlika je trećina para za novu zadnju gumu, koja mi je takođe neophodna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

za reparaciju slavinice imam sve sem one membranice. Ako nađem a treba ti, daću ti.

Meni treba opet membranica, ova iz louisa mi je izdržala otprilike dve godine.

Ako nekoima membranicu, voljan sam da je kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa i meni treba membranica :D

 

Ne curi okolo, nego nastavlja polako da teče i kad nema vakum, to je valjda kad membrana više ne zatvara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

mrle tebi je probijena membrana čim ti curi na onaj kanal pozadi, kod mene je vjerovatno samo izgubila elastičnost. Kažeš trajala ti je dvije godine, ako će i meni toliko da potraje biću zadovoljan s obzirom na cjenu. Nego me ove opruge muče, jel to valja čemu?

 

Inače nam je pun forum vrhunskih znalaca, svi toplo preporučuju reparaciju slavine, a sem mrleta niko da se javi sa iskustvima :zvizduk:

 

Za opruge kvačila nisam ni očekivao puno odgovora, al slavine se repariraju na svakom motoru starijem od 2000te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Ne rade ti linkovi pa ne vidim o kojim se oprugama radi.

Ja sam na svom proslom motoru (cb500) stavio zamjenske ebc opruge kvacila i radile su odlicno svoj posao. Nema ti tu puno neke pameti i ako u 21 vijeku i sa savremenim masinama neko ne zna napraviti oprugu potrebne cvrstoce onda ga j.bi.

Ove ebc su bile 10% tvrđe od orginalnih i moguce da je to tako kod vecine zamjenskih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Pozdrav.Ja sam ugradio taj set za repauraciju i drzi evo vec trecu godinu.jedino je ona okrugla guma sa cetri rupe izgubila elasticnost tj postala je kruta.ostalo sljaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Ja sam pazario set za reparaciju slavina, doduse za Transalpa, sve je bilo ok, bas se fino pokazao..0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Poslje skoro mjesec dana čekanja stigao mi set za reparaciju slavine.

 

Zamjenim sve gumice i gorivo sada ide svuda samo ne tamo gdje bi trebalo <_<

 

A već 20 dana vozim na neku koju smo nabudžili od GSa, nego nju moram klještima da otvaram i zatvaram pošto na nju ne ide vakum.

 

Ova moja nije naučila da leti samo zato što mi ova od GSa ne valja, a ne kupuje mi se orginalna.

 

Sad ću probat da smislim neki sistem, da ručno otvaram i zatvaram ovu "repariranu", da pušta gorivo na PRIME, a bude zatvorena na ON i RES. I da pri tom ne curi na sve strane.

 

Ako nekoga interesuje membrana i ostatak seta nek se javi, ova je provela možda 5 minuta u benzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ako imaš onu staru pocepanu, da mi je pošalješ, ima lik što pravi membrane, tražio mi uzorak, da vidi da li može da napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam moju slao u kawasaki u BG na repariranje, 30 evra i odradili su dobro.

za 30 eura, pre bih vozio na plastičnu flašu od 2L.

 

arnyman i ja obavili kupoprodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ako ti je otišla ona membrana, imaš na forumu u servisima Vidik membrane. Može da ti napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Reparirao sam dosta slavina sa tim setovima, nije nesto, a nije ni lose. Postoji jedna alternativa ya taj problem. Postojeca slavina se preradi na mehaniku(zbog rezerve), a na crevo se ugradi elektro ventil za benzin (od plinskih uredjaja auta, Lovato 10 e) I poveze se na neki + koji ima struju kad se da kontakt npr bobine i cim ugasis motor on zatvara. Za slucaj kvara struje on na sebi ima rucnu slavinu , tako da ne ostajes na putu nikako. Ugradio sam dosta toga i niko nema problem. Na svom motoru to imam vec 3 god. a zatvaram rucno samo preko zime, za svaki slucaj. Sto se opruga tice,nemam previse iskustva sa Luisom, ali znam da su mahom svi delovi Taiwan. . . Neki su se zalili na tvrdo kvacilo sa Louisovim oprugama. Radije bi stare opruge mehanicki vratio istezanjem na servis-limit. Po struci sam masinac i znam sta znaci proracunati oprugu, od polaznog materijala, tehnologije izrade, termicke obrade... Ma kako jednostavno izgledalo, uopste nije tako. Zaboravih da kazem za ljude koji repariraju slavine da je veoma bitno dobro ispolirati deo na telu slavine gde naleze gumica klipcica, jer tuje najveci razlog loseg funkcionisanja i sa novom membranom. Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja