Jump to content

Moto Zajednica

ZZR500 ili ZZR600?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Horb am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Planiram da se ponovim u skorije vreme pa imam dilemu - ZZR500 ili ZZR600?Koliko sam gledao po oglasima , razlika u ceni je mala ili nikakva .

 

Koji se bolje pokazao, dostupnost delova,potrosnja , ......?Na cega obratiti paznju pri kupovini?

 

Ima li uopste neke velike razlike osim u tih stotinak kubika i dvadesetak konja?Planiram i da idem na neke duze ture(naravno sa saputnicom) pa me interesuje koji ih bolje podnosi.

 

Svaki savet je dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Koliko znam zzr 500 je verzija izvedena od zzr 600 koja se pravila za austrijsko trziste (mozda jos neko?) i trebalo bi da je po svemu ista osim tog za 100 ccm manjeg agregata.

Slicno je bilo i sa modelima od 600 kubika drugih proizvodjaca. Razlog je, koliko se secam, lezao u kategorizaciji osiguranja u Austriji.

 

p.s. kupio bih pre "original", znaci ovaj od 600ccm - nije ga Kawasaki drzao za dzabe punih 15 godina u programu (u Nemackoj do 2005)

Promenio član unas
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

razlika u komfornosti putovanja na strani 600ccm i ceni registracije na strani 500ccm- ostalo cini mi se vise manje?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Horb am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Da li ga preporucujete za pocetnika ? Vozio sam do sada ali nikada nesto ovako "veliko".

 

 

 

 

Vrsljajuci po netu nasao sam i service manual za zzr 600 pa ako nekom treba evo LINK

Promenio član rus022

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ja da, ali ja preporucujem i hayabusu za pocetnika.

NIje to bas tako "veliki" motor, a uginuti mozes i sa 125-ice.

Sve je u tvom desnom zglobu.

 

Pravo zboris, meni se umalo bas to dogodilo ("125" ccm) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Da li ga preporucujete za pocetnika ? Vozio sam do sada ali nikada nesto ovako "veliko".

 

 

 

 

Vrsljajuci po netu nasao sam i service manual za zzr 600 pa ako nekom treba evo LINK

 

Koje je godiste, recimo, ta 600-ka koja ti je zapala za oko? Nemacki casopis "Motorrad" ima rubriku u kojoj daje savete za kupovinu polovnih motocikala, po konkretnim modelima. Nasao sam i nesto za zzr 600. Ako kojim slucajem znas Nemacki mogu ti poslati link, ako ne strpi se do veceras, napisacu ti nekoliko njihovih saveta na sta treba obratiti paznju pri kupovini zzr 600. Nema tu mnogo stvari, model je ocenjen kao veoma pouzdan i proveren, ali ima nekih manjih nedostataka koji zavise i od godista proizvodnje (1990-2005).

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Realno gledano, uzemljenom covjeku, 125 je opasnija od hayabuse u odnosu na mogucnost izvlacenja iz situacija.

S druge strane, lebdece individue mogu lako da pretjeraju par stepeni suprotno od kazaljke na satu i zavrse karijeru dok si rekao kex.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Druze, ako naletis na zzr600 a da se vodi na 500cc - to bi ti bilo extra, ja sam tako kupio jedan...a registracija ti je onda duplo manja...

Pre 6 godina je uvezena odredjena kolicina bas ovakvih na 500cc...tacan model "ovakvih" motora je ZX600D iz 1990.

Prelistaj oglase i obrati paznju na ovo, mozda i nadjes neki...mnogi ih voze a misle da su zzr500...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Horb am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

 

Koje je godiste, recimo, ta 600-ka koja ti je zapala za oko? Nemacki casopis "Motorrad" ima rubriku u kojoj daje savete za kupovinu polovnih motocikala, po konkretnim modelima. Nasao sam i nesto za zzr 600. Ako kojim slucajem znas Nemacki mogu ti poslati link, ako ne strpi se do veceras, napisacu ti nekoliko njihovih saveta na sta treba obratiti paznju pri kupovini zzr 600. Nema tu mnogo stvari, model je ocenjen kao veoma pouzdan i proveren, ali ima nekih manjih nedostataka koji zavise i od godista proizvodnje (1990-2005).

:zdravo:

Za oko mi je zapalo '95 god, nemacki ne znam ali tu je google za pomoc :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Za oko mi je zapalo '95 god, nemacki ne znam ali tu je google za pomoc :takoje:

 

OK, ovo je najbitnije (izvor: "Motorrad") sto se tice ovog modela, evo ti i neki mali pregled, ako naletis i na druga godista (od gogle-a kao prevodioca neces se "ovajditi" :lol:) :

 

- ZX 600 D je oznaka pod kojom se zzr 600 pojavio na nemackom trzistu 1990.

- 1993. je model kompletno obnovljen i nosi oznaku ZX 600 E (2 ks vise, promene na motoru, oklopu i sasiji tj. vesanju)

- 1995. je uvedena podesavajuca prednja viljuska

- 1996. je zbog kategorizacije osiguranja za nemacko trziste snaga smanjena na 98ks

- 1997. dobija digitalni sat u kokpitu

- od 1997. skoro svake godine dolazi do prerade izduvnog sistema (zbog novih propisa vezanih za merenje buke)

- 2002. dobija izduv od kvalitetnijeg materijala sa katalizatorom

 

Generalna preporuka "Motorrad"-a, ako vec moze da se bira, je da se kupi novija verzija od 1993. (ZX 600 E) koja se do 2005. nije mnogo menjala.

 

Tipicnih tezih nedostataka nema, treba obratiti paznju na nekoliko "uobicajenih" stvari:

- lagere (prednje i zadnje viljuske, tockova)

- kod modela do 1997. treba posebno proveriti sistem (poluge) zadnjeg vesanja i amortizer koji kod vece predjene kilometraze mogu da imaju veci spil ( zzr ima centralni stender i kada se motocikl podigne sve se moze lako proveriti)

- ako u toku probne voznje motocikl pri promeni opterecenja (davanju i pustanju gasa) osetno trza, moguce je da su istroseni amortizeri u zadnjem tocku

- treba biti obazriv i ako pri naglom davanju gasa u visim brzinama, a nizem broju obrtaja, motor brzo ode u vise obrtaje, a ceo motocikl ne dobije odgovarajuce ubrzanje, sto je jasan znak istrosenosti kvacila (lamela)

- treba proveriti i oklop, posebno da li ima pukotine oko nosaca

- s obzirom da je zzr dosta nizak motor, desava se da zakaci ivicnjake i sl. prepreke - posledice su izgreban donji deo oklopa i ulubljena izduvna grana

- izduvna grana je i inace slaba tacka i brzo rdja (tek je od 2002. kvalitetnije izrade)

 

Sve u svemu, ovo bi spadalo i u proveru bilo kojeg polovnog motora. Stvarno nema niceg "specijalnog" za zzr-a, sto je dobar znak. Opet, nikad ne mozes biti siguran.

 

Zato: Srecno pri kupovini, javi sta si uradio. Castis pivo, ako se negde sretnemo :D:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zzr1100

Pozdrav svima,da se ubacim i ja malo da pomognemo coveku..Trenutno imam ZX600 '91 godiste,ima oznaku ZX6(600ccm-100ks) motor je radjen za americko trziste i sve je u miljima,motor je u perfektnom stanju i prodajem ga!!!O motoru nemam puno sta da pricam imam ga 4 godine i za sad nikakvih problema nisam imao,redovno je servisiran i odrzavan tako da je u odlicnom stanju.Po mnogim pricama koje sam cuo ovi agregati su u neku ruku neunistivi,nema nikakvih mana po pitanju izbacivanja iz druge brzine pri vecim obrtajima ili slicno,naprotiv sto se tice samog menjaca dosta je precizan.Po pitanju izgleda motor je i dan danas po meni prelep i komotno moze da parira nekim novijim bez obzitra sto je 91godiste...Toliko od mene ako te jos nesto interesuje pisi!Pozdrav

Evo i slike da se zna o cemu se radi

1zdravo.gif

post-22501-0-78165600-1330807876_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Mene sramota...nikad cuo za ZZR500.

 

edit...ima ga jbt...isti 600. :D

 

Срамота колега, стварно срамота!!!

Јбг,... нисам ни ја чуо...0zbunjen.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Horb am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Opet ja , sa jos pitanja(jbg prvi put kupujem motor).U oglasu pise "na ime kupca" - da li to znaci da je motor odjavljen i da je placen porez? Ako je vracena tablica i motor je odjavljen , da li mogu dobiti neku privremenu ili probnu tablicu da bih ga dovezao kuci ili ce morati na prikolicu?

 

Pokusao sam da nadjem da li vec postoji odgovor negde na forumu ali nisam nasao.

 

Mozda ce neko reci da nazovem prodavca ali mi pare stizu za koji dan pa ne bih nikoga da smaram (osim vas) :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gasim po kucama...povoljno, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd Arena
  • Motocikl: Kawasaki ZZR1100,Yamaha Thunderace 1000

Na otvorenom ako je sve ok sa masinom pri brzini do 110-120 ok 5 litara po gradu 6,7,8 zavisi od voznje.Prosle godine sam sa njim putovao na more bez ikakvog zamora 2000 km-a,tako da mogu reci da je odlican za put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: DOLOVO KOD PANCEVA
  • Motocikl: xtz 750

Opet ja , sa jos pitanja(jbg prvi put kupujem motor).U oglasu pise "na ime kupca" - da li to znaci da je motor odjavljen i da je placen porez? Ako je vracena tablica i motor je odjavljen , da li mogu dobiti neku privremenu ili probnu tablicu da bih ga dovezao kuci ili ce morati na prikolicu?

 

Pokusao sam da nadjem da li vec postoji odgovor negde na forumu ali nisam nasao.

 

Mozda ce neko reci da nazovem prodavca ali mi pare stizu za koji dan pa ne bih nikoga da smaram (osim vas) :zdravo:

 

 

 

Znaci da su placeni svi haraci drzavi znaci da je iz uvoza i nije bio ovde registrovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja