Jump to content

Moto Zajednica

Chopper 49ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Motocikl: Honda XRV750 Africa Twin, Derbi Senda RX50

Pozdrav svima, kao što naslov kaže, interesuje me čoper od 49ccm, da li neko zna gde mogu da se nabave, koji su proizvođači (modeli), cene, itd. Motor je namenjen bajkerki u usponu, tako da negledam pocketbike nego malo gabaritno veći motor! Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

mislim da je kinroad xq 50 naziv čopera od 50cm. sve ostalo mi nepoznato- prošle godine ih je i bilo po oglasima a u skorije vreme nisam naleteo na neki. nadam se da ti je ovo bar od neke koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Tesko ces to naci. Kinroad 50cc je malte ne pocket bike. Imao sam ga u salonu, zadnji tocak je 12", zamisli ostale dimenzije. Koliko znam, imaju ih jos na lageru, uvoz 2009.

 

Ovo je jedini 50cc kruiser pristojnih dimenzija, koliko je meni poznato, al ne verujem da ima dva komada u zemlji:

 

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/879675_Keeway_knight_2005_god

 

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da, svakako, Aprilia Classic, ali ja nisam video niti uzivo niti i u oglasima i jednu jedinu od 50ccm. Ovde ima 125-tica, ali 50-tki stvarno ne znam. Cini mi se da cak i Cagiva Roadster ima verziju od 50ccm, ali ne mogu da tvrdim.

 

Ono sto se meni ne svidja kod Aprilije Classic (video sam 125ccm) je malodusni dvotakni zvuk... na semaforu stoji LEP Cruiser, Aprilija je bas lepa uzivo, a cujes zvuk Tomosa APN... Durgo, ako i nadjes Classic 50, pitanje je kako ces se snabdevati delovima.

 

Keeway Knight 50ccm nije bio uvozen kod nas, koliko ja znam, ali u susednoj Madjarskoj ih ima, uvoze ih godinama, i mislim da nije problem doci do delova. Ima dosta motorasa iz Subotice koji donose delove od preko.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

@Zrale

 

Moja cerka je pozelela motor pre par godina. S bozirom da je imala PSP i 15 godina, izbor je bio suzen. Ona je zelele Gileru DNA, a ja nisam bio raspolozen da joj to kupim, posto je brza nego sto bi to trebalo pocetniku, a i iskreno, ovde su kod nas preskupe. Nije bila ni jedna polovna ispod 1500 EUR.

 

Kupio sam joj lep kineski skuter, nov. Presla je sa njim 150-200km i zabatalila ga. Strasno mi je krivo zbog toga. Da sam joj kupio Gileru, mozda bi danas bila iskusan vozac i ljubitelj motora.

 

Nasa logika (mislim na nas odrasle) koliko god bila zrela i zdrava, nije presudna za ono najbitnije, za ljubav dece prema motorima i njihovu privrzenost dvotockasima. Preama tome, Zrale, batali to sto ja pricam, slusaj dete, moj ti je savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ima aprilia 0takoje.gif doduse 1000 -1200 eura, video sam ih vise u oglasima jer i ja sam sinu trazio ali na kraju sam mu uzeo f1naravno to mu je i bola zelja 1moto3.gif mislim na tip !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Motocikl: Honda XRV750 Africa Twin, Derbi Senda RX50

Zahvaljujem na ovim informacijama :)

 

Čuo sam i ja da ima aprilija od 50ccm, ali je nigde kod nas nisam uspeo naći. Onda ostaje samo ova varijanta iz mađarske, ali otom potom :)

 

Da ne bi bilo zabune, motor je namenjen dobroj drugarici koja zaista voli motore i celu priču oko motora!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Pozdrav svima, kao što naslov kaže, interesuje me čoper od 49ccm, da li neko zna gde mogu da se nabave, koji su proizvođači (modeli), cene, itd. Motor je namenjen bajkerki u usponu, tako da negledam pocketbike nego malo gabaritno veći motor! Hvala unapred

Moj drugar je imao ovu Apriliu pre nekoliko godina.

http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=20098

Motor mu je 2T i veoma lepo poteze.Maksimalna brzina sa vozacem i suvozacem je oko 80-90km/h.

U Novom Sadu ja sam video dve.Samo trazi i naci ces.

 

A ako ne nadjete, predlozio bih za tvoju prijateljicu sledecu najbolju opciju a to je Virago 125/250ccm (naravno akcenat na 250ccm iz iskustva sa istim).

Nije mnogo tezi od Aprilije i dugotrajniji je zbog cetvorotaktnog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja