Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki VS Honda VS Yamaha VS Kawasaki - 1000ccm - 2006 god

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A sta znaci to 'najbolji'?

 

Jel pricamo o najbrzem ili najlepsem ili najizdrzljivijem ili najlaksem ili najjacem motoru? Ili o motoru koji ima najbolju zavrsnu obradu? A za koliko visokog/teskog vozaca pricamo? Jel pricamo o tome koji je najbolji po krivinama ili na pravcu? Ili o tome koji je najbolji za na tocak?

 

Eh... Svaki od tih ponudjenih je u nekoj od tih kategorija najbolji. Sad vi birajte koja vas kategorija najvise interesuje i to je onda najbolji motor za vas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Ja sam to govno od R6 što ima ovaj momak ne znam kako se zove imao i napravio jedno 30 km sa njom i prodao je odmah da je ne gledam očima jer sam imao neodoljivu želju da ispraznim jedno dva okvira u nju.GOVNO neopisano od motora,jebo je ko je napravio.

A samo da napomenem da je i sve ispod 1000 ccm isto tako govno makar ko da ga pravi.

Lična iskustva,mada za 95 % motopopulacije koja se vozi po drumovima je dosta i nadrkan MZ samo da je krivina pa da vidiš kako ostaju ko kusur.

Samo Honda nudi potpunu kooperaciju u vožnji i voljna je da ispravi greške vozača dok se ja i Suzuki ne slažemo baš najbolje (pokušali različiti modeli da me ubiju par puta) ali K5 kojih sam imao prilike da prilično vozim počeo da mi uleže.

 

Ovako: najbolji motor za točak 954 RR,najmirniji u krivini 1000 RR,najbrži na autoputu zx 12 R,najsnažiji utisak po pitanju snage agregata na vozača sve od K2 na ovamo.

Ja to vozao probao i uverio se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Ja sam to govno od R6 što ima ovaj momak ne znam kako se zove imao i napravio jedno 30 km sa njom i prodao je odmah da je ne gledam očima jer sam imao neodoljivu želju da ispraznim jedno dva okvira u nju.GOVNO neopisano od motora,jebo je ko je napravio.

A samo da napomenem da je i sve ispod 1000 ccm isto tako govno makar ko da ga pravi.

Lična iskustva,mada za 95 % motopopulacije koja se vozi po drumovima je dosta i nadrkan MZ samo da je krivina pa da vidiš kako ostaju ko kusur.

Samo Honda nudi potpunu kooperaciju u vožnji i voljna je da ispravi greške vozača dok se ja i Suzuki ne slažemo baš najbolje (pokušali različiti modeli da me ubiju par puta) ali K5 kojih sam imao prilike da prilično vozim počeo da mi uleže.

 

Ovako: najbolji motor za točak 954 RR,najmirniji u krivini 1000 RR,najbrži na autoputu zx 12 R,najsnažiji utisak po pitanju snage agregata na vozača sve od K2 na ovamo.

Ja to vozao probao i uverio se

 

lepo, umereno, odmereno, tolerantno, ma ni Deki ne bi tako milozvucno objavio poredak stvari,.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

A samo da napomenem da je i sve ispod 1000 ccm isto tako govno makar ko da ga pravi.

 

 

Aha, cak mislim i da bi trebalo zabraniti prodaju istih, kao i upotrebu u saobracaju, a vlasnike istih smesta pohapsiti, ili jos bolje- nabiti na kolac!  >:(

 

Daj covek, i sam si rekao da je za 95% vozaca i "nadrkani MZ" previse. Evo JA prvi ne umem da vozim 'iljadarku kako valja, a nakon par neuspelih pokusaja i jednog zamalo iskatapultiranja iz sedista- odustao sam od pokusavanja. Jednostavno 750-ka mi MNOGO bolje lezi, mirnija je, lakse se (i vise) obara, lakse manevrise i zaustavlja. E sad sto nece 3-om da te digne na tocak, ili sto ne ide 3 glave- mnogo me zabole!

Uostalom, kako ti kazes, MNOGO ti "vozaca" koji misle da su u'vatili Boga za m**a ako kupe 1000ccm ostaju "kao kusur" cim naidje par krivina, pa cak i od strane tih "sranja" od <1000ccm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Nije fora u tome da 600 ide u krivinu bolje ili lošije od litre,fora je u tome da sa litrom sve to uradiš od zajebancije i bez tenzije dok na 600 imaš tripove da letiš,sve pun gas,sve na ivici i onda neko sa pravim motorom te ostavi ko kusur zato što između ostalog ima duplo bolje sve od vešanja,kočnica itd. i pri tom se ne oznojiš ni ti ni motor.

Lično volim kada motor ne prestaje da vuče ni preko 250 kmh,a pri tom je na nekih 8500 rpm,dok sa 600 moram da se vozim kao idiot,a kad pogledam na sat smešno.Još bi pomislio da sam jurio.

Inače te 600-ke sam imao,ali zadnjih 10-ak godina vozim samo 1000 i nemam namere da se vraćam u osnovnu školu,mada se slažem da 1000 nije za svakoga i da čovek mora imati jaku psihu da bi preživeo.

Moja Honda i sa izvađenom 5 i 6-om brzinom ide brže od većine svih tih motorčića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Ne razumem koja je svrha hiljadarke ako nije na stazi???Shvatice me neko pogresno ali mislim da ova tema nije posvecena tome ko je najbolji sofer i cija je masina najbrza.Svako hvali ono sto ima i sta mu  najvise lezi.Evo ja prvi R6 ne bih nkad menjao za CBR600RR ma koja razlika u kvalitetu bila na strani honde.Nije u pitanju inat ili da sam ja zaljubljenik u yamahu vec mi ta honda ne lezi uopste(ali ja necu reci da je honda govno).Ne bih pravio poredjenje da u ovoj temi nije pomenuta R6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Da vam sad devojka sve objasni"Suzuki je definitivno najizdrzljiviji,Honda definitivno najkvalitetnija,Kawasaki defitivno najludji,a Yamaha pokusava da bude sve to,pa je samim tim nekako nedorecena!Najvise volim Kawasaki,jer je eto takav kakav je,i nece mi promeniti misljenje ni hiljadu postova,kao sto necu ni ja drugima,najlepsi motor mi je Aprilia Tuono 1000r '07,mada ce i za nju mnogi reci da je djubre,ali meni je lepa,i BAS ME BRIGA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Let the good times roll!!! :) :) :)

 

Mogao sam se kladiti u 100 jevreja da ce tvoj post biti sledeci.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

... trla baba lan, da joj prodje dan...

 

Ne vidim stvarno kuda ova tema vodi... Kao da smo svi mi ovde Stoneri i Rossijevci, pa nas sad interesuje koji je to najbolji motor od hiljadarki jer smo mi kao sposobni da izvucemo svih 100% iz tih motora, pa ce nam te sitne razlike toliko znaciti i sad jos planiramo da kupimo neki od tih najnovijih i ne zelimo da se slucajno predjemo... Hmm...

 

A zar nije bolje da pricamo o eventualnim problemima koje ti motori imaju? Korisnije je da se prica o fabrickim greskama i nedostacima jer je to ono sto moze da nas kosta u svakom smislu, ako bismo imali te motore.

 

Svi su ti motori vrh danasnje 'civilne' moto industrije i mogu mnogo vise nego sto mi kao vozaci mozemo. To samo znaci da te suptilne razlike velikoj vecini nas ama bas nista ne znace.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Pusti Pabla da propagira umerenost na forumu,mada u Makedoniji na auto putu po kiši je junački vozio preko 270 kmh.

Pitao bi ga da je bio sa 600 osto bi ko govno po kiši,ali nije jer vozi pravi motor i ima srca da ga zavrne pa smo tako ponosno uspeli da pun gas promašimo isključenje sa auto puta,ali vredelo je.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pa jeste, al moj VTR ima samo 135 konja koje tek povremeno sve uposlim.

 

Kazem da je malo ljudi koji ce tu razliku izmedju pomenutih motora stvarno osetiti u voznji. Zato u smislu sire populacije ljudi na forumu tema i nema nekog preteranog smisla, osim sto je ko izmisljena da se posvadjamo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Moje misljenje kada si ti u pitanju je sledece: probao si nemas muda ili vezbaj ili nesmisljaj kojekakve teorije izvlakuse ,BOLJI JE 750 od 1000" moze i 1000 sporije ali 750 nemoze Brze tako da nepametuj puno! ja se licno u putu cesto nadjem u situaciji da sam sebe pitam a koji ce mi kurac ove preostale 3 cetvrtine gasa kada mi je prva dovoljna ali isto tako ima situacija kada mi je i pun gas malo ,AL S MUDIMA" !

 

JBG zaboravio sam da te podsetim da je tema sta je najbolje od 1000ki ! izvini ali neuklapas se u temu sem dela tvog komentara ,JA PRVI NEUMEM DA VOZIM 1000KU KAKO VALJA" !

 

1. Ne umem, pa sta? Potpisujem da se uvek za nekog vozaca moze naci neki drugi vozac koji mu moze reci "nemas pojma"!

 

2. Ko je PROCITAO moj post, primetio je da sam rekao da MENI bolje lezi 750-ka, i to je CISTO SUBJEKTIVNO MISLJENJE. Ukusi su razliciti, a postoji naziv za one koji zele da svoje misljenje nametnu drugima!

 

3. I sto se toga sa "mudima" tice, da se raspraviti, ali veruj da nisam voljan toga. Posto ova tema od vodica za kupovinu 'iljadarki prerasla u svadju tipa 'ciji je veci', ja ne zelim vise da ucestvujem. Hteo sam samo da vidim razlog zasto je sve manje od 1 litre etiketirano kao "sranje", ali avaj... I kao sto vitez_koja bese citirao Floyda - Kazem, hvala cika Momo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ja mislim da je HONDA najbolja,(moje lichno mishljenje), promenio sam do sada 9 motora,vozio preko 50 modela raznih  proizvodjacha, svaki brend ima svoje prednosti i mane, i svako ima pravo da hvali brend za koji on misli da je najbolji. A komentare u kojima  pojedini chlanovi dokazuju poznavanje poljoprivrednih mashina verovatno treba da predju u neki "znanje imanje" forum , gde inache i pripadaju duhom. ;D

 

ma druže sve si nam lepo rekao samo nisi rekao kako ti je legao taj 1000rr? ako si ga već vozio.

 

ovde se ne priča o proizvođačima generalno ili ko šta voli.

 

mislim da u ovoj temi kvalitetan odgovor može da da svega nekoliko ljudi sa foruma koji voze neke od navedenih motora, a mi ostali lepo da čitamo to što su napisali i uživamo.

 

a ne ja sad pišem kao honda ne valja, kawa ovakva onakva i slično a nisam ni sedeo na tim motorima (ne vozim tuđe motore pogotovu one koje ne mogu ni u snu da iskeširam).

 

niko nije rekao kakav je zx10r u vožnji (samo vas molim da ne pričate kako je nekvalitetan). znači, kakav zx10r? urke, štronser... ostali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Da vam sad devojka sve objasni"Suzuki je definitivno najizdrzljiviji,Honda definitivno najkvalitetnija,Kawasaki defitivno najludji,a Yamaha pokusava da bude sve to,pa je samim tim nekako nedorecena!Najvise volim Kawasaki,jer je eto takav kakav je,i nece mi promeniti misljenje ni hiljadu postova,kao sto necu ni ja drugima,najlepsi motor mi je Aprilia Tuono 1000r '07,mada ce i za nju mnogi reci da je djubre,ali meni je lepa,i BAS ME BRIGA!!!

 

Vidim ja da ćemo se nas dvoje baš lijepo slagati ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

 

Alo ljudi...NALUPALI STE SE U OVOJ PROMAŠENOJ TEMI. ::)

 

Mislim da je promašena jer ne vjerujem da je iko od nas bio u prilici da vozi sve četiri mašine i da o njima da SUD IZ LIČNOG ISKUSTVA.

 

Kada kažem vozi,ne mislim na " daj jedan krug",nego da stvarno vozi i pređe koji pošten kilometar.

 

Vidite da je većina vezana je jednu firmu,poneko dvije,da mnogi neće ni da probaju ono što ne vole..

 

Imate testove u ovinama pa čitajte šta pišu oni koji su stvarno sve to vozili.Preporuka MOTO PULS.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

Alo ljudi...NALUPALI STE SE U OVOJ PROMAŠENOJ TEMI. ::)

 

Mislim da je promašena jer ne vjerujem da je iko od nas bio u prilici da vozi sve četiri mašine i da o njima da SUD IZ LIČNOG ISKUSTVA.

 

Kada kažem vozi,ne mislim na " daj jedan krug",nego da stvarno vozi i pređe koji pošten kilometar.

 

Vidite da je većina vezana je jednu firmu,poneko dvije,da mnogi neće ni da probaju ono što ne vole..

 

Imate testove u ovinama pa čitajte šta pišu oni koji su stvarno sve to vozili.Preporuka MOTO PULS.

 

Amin.

Ovo se stvarno pretvorilo u to ciji je veci i prepucavanje po markama al iskljucivo po  pristrasnosti.

Stvarno ne kapiram u cemu je fazon da nekog prozivate da li ima muda ili ne. Jasno mi je da su neki ovde prisutni posle Rosija najbolji na svetu (mozda su bolji i od njega), al omalovazavanja tipa - nemas muda da vozis. Stvarno ga preterste. Mozda neko ima samo drugaciji pojam voznje od vas.

Moj predlog da se ovo sve lepo zakljuca pre nego sto stvar ode u 3 nane nanine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Stonser,Urke...Daj ljudi,sta vam je?Ne ulazite dzabe u raspravu sa njima...znaju  mnogo,mnogo vise od 95% clanova ovog foruma.Tako da je svima koji oce da im nesto pametuju,moj savet da drze jezik za zubima!To sto neko vozi 1000-ku,nije mu uopste dovoljan razlog da ulazi u (suvusnu) raspravu sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Stonser,Urke...Daj ljudi,sta vam je?Ne ulazite dzabe u raspravu sa njima...znaju  mnogo,mnogo vise od 95% clanova ovog foruma.Tako da je svima koji oce da im nesto pametuju,moj savet da drze jezik za zubima!To sto neko vozi 1000-ku,nije mu uopste dovoljan razlog da ulazi u (suvusnu) raspravu sa njima.

 

A zashto ti ucutkujesh bilo koga..?

 

U temu se do sada nisam ukljuchivao jer nemam shta da kazzem o pomenutim motorima,ali sad sam morao... jer necu da teror pobedi razum. Neka njima 95..ma ne..svih 100 % ali kakav je nachin istresati se na ljude zato shto imaju svoje mishljenje! Pa pobogu,njihovo je.. A ko god misli da je sveznajuci,nemora da se ukljucuje u ovakve rasprave i da se spushta,bozze moj, na taj nivo neznalica i jazavaca...gospode bozze!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo
  • Zainteresovan, 651 postova

A zashto ti ucutkujesh bilo koga..?

 

U temu se do sada nisam ukljuchivao jer nemam shta da kazzem o pomenutim motorima,ali sad sam morao... jer necu da teror pobedi razum. Neka njima 95..ma ne..svih 100 % ali kakav je nachin istresati se na ljude zato shto imaju svoje mishljenje! Pa pobogu,njihovo je.. A ko god misli da je sveznajuci,nemora da se ukljucuje u ovakve rasprave i da se spushta,bozze moj, na taj nivo neznalica i jazavaca...gospode bozze!  ::)

Pa ne mislim bukvalno da drze jezik za zubima,koja bi onda bila svrha teme kad svi cutali?Svako ima pravo da iznese svoje misljene i nemam nista protiv toga.Al da njima dvojici pametuje po pitanju 1000-ki......ne znam bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

I ti si se navozao tih 1000ki SVAKA CAST !!! Licis mi na Lalajka TEORIJA , TEORIJA I SAMO TEORIJA !!!

Da li ti mene poznajes ??? Nesecam se.

Neznam odakle ti pravo da nekog pocenjujes.Vozim vec 23 godine.I nisam klinac.Zamolicu te da se iskuliras. ;)

Postujem svacije iskustvo i NEpocenjujem ga. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja