Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Apsolutno isti problem i kod mene, ili je lanac bregaste ili lezaj radilice, takvo ja saznanje imam, kad je hladan cuje se ritmicno zveckanje kad se zagreje zvuk nestaje, ja cu da ga teram pa na jesen ide na remont :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9036 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uuuuhhh cim dolazi iz agregata znaci da ne valja... mirise na lez. radilice, rasturanje ti negine 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

A sad malo ona :)

Kupio sam prosle godine u avgustu yamahu majesti 250 2004 godiste sa nekih 27000 km na satu (pravih). Znam da su pravi jer sam je uzeo od poznanika koji je licno uvezao iz CH sa manje od 20000... Posle prelaska sa kymca B&W 250, yamaha mi dodje kao fotelja sa masazerima. Generalno prezadovoljan sam skuterom,udobnost,snaga,potrosnja i sve ostalo zadovoljava moje potrebe vise nego odlicno...

 

Ali,danas htedoh do grada kad ono prc! Okrenem kljuc a ona ni da zasvetli,bukvalo nista se ne desava.Cak ni svetlo u sedistu ne gori iako se pali cim se otvori sediste... Sta bi moglo biti?

Akumulator je ok,ocistio sam kontakte na klemama,proverio osigurace i oni su ok,sta bih jos mogao da probam pre nego sto posetim majstora?

Palo mi na pamet da isprskam kablove i bravu sa WD40?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9036 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

ako ti sveto ispod sedista radi bez kontakta proveri jos jednom osigurace kao i "zenske" pinove gde ulazi osigurac

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Radi bez kontakta, mora biti izgasen skuter i bez kontakta tj moram okrenuti kljuc u kontra stranu od kontakta da bi otvorio sediste i cim dignem sediste par cm pali se svetlo... Sad cu da proverim osigurace jos jednom pa javljam.

 

POPRAVLJENO,problem je bio u kontaktu osiguraca. Hvala kolegi Satelisu!

PS Usro sam se da nije paljenje ili nesto od 200e :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Yamaha Majesty Dx 250

Bas sam se smorio sad kad si mi to napisao :-( izgurace tako sezonu kao sto kazes pa ce na jesen na remont ;-) nego recite mi gde mogu da nadjem dobru ciradu za motor?jednu sam kupio i pocepa se odma,sad prekrivam pola motora :-)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9036 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Boxi87

 

sad prati situaciju, ako se greje osigurac i dalje imas los kontakt na pinovima, ako treba zameni buksne ili stavi novi nosac osiguraca i miran si

 

@djvladamash

 

evo kako sam ja uradio sto se tice cirade....

kupio sam iz Luisa OVU ciradu, prosetao se do NBG-a i kupio impregnirano platno ( jedna strana gumirana - druga slicna suskavcu ) izvrnuo ciradu i dao majci da mi prostepa na sivacoj masini platno koje sam kupio i to je to, koristim je vec trecu godinu i odlicno radio posao...mislim da jeftinije neces proci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Не би требало ништа да се деси ја у мој сипао 80/90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 584 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ja sam imao istu dilemu sto se ulja transmisije tice... Bio sam u platneru, rekli su mi da sipam ono sto pise u uputstvu, dakle 10 30, takodje su gledali kod njih u katalog i ne pise da ide neko posebno ulje, tj pise samo da je motorno 10 30, rekli su mi da posto ne pise nista znaci da idee isto ulje.

 

Medjutim, posto sam automehanicar i nikada u zivotu nisam cuo, niti neko od mojih kolega, da u diferencijal ide to ulje, ja sam sipao 80 90 kao sto je i vlasnik pre mene i sve je ok. Nekoliko njih mi je reklo da je 10 30 preretko i da moze cak da se desi da krene da izlazi kroz semering kada se ugreje (u sta sumnjam da je istina), ali eto nekih misljenja.

 

U T-Max-a ide 10 30., eto toliko znam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Danas mi je ortak iso u labus. usput sretne nekog lika koji ima mp3 i zvucnike na retrovizorima na koima su i komande za iste. priznacete lepo resenje. kaze da je platio 30 eura a ja ne mogu da najdem nista o tome na netu. jel zna neko neso i jel ima neki link 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 584 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ok, nemam nista pametno da ti odgovorim, ali zar zaista zelish da slushash muziku uz svo shustanje vetra kroz kacigu ? i zar zaista zelis josh jedan (od mnogobrojnih) detalj koji moras da skidas i nosish u torbi ili dzepu ili...

 

Muzika na skuteru mi nikada nije bila jasna (u smislu 'wtf')

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

i ispravno si uradio...ulje za zadnje zupcanike ili diferencijal se zove Rotra i ima ga u vise gradacija.uvek sipao ili 70W80 ili 80W90 sto sam sipao u svoj leonardo 300 malossi.i pored toga sto ima vise snage od originala,nema nikakvih problema...samo sipajte u ispravnoj kolicini jer u suprotnom rizikujete da vam probije semering jer u radu,kad se ugreje,znate da poraste volumen tog istog ulja pa i pritisak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Ok, nemam nista pametno da ti odgovorim, ali zar zaista zelish da slushash muziku uz svo shustanje vetra kroz kacigu ? i zar zaista zelis josh jedan (od mnogobrojnih) detalj koji moras da skidas i nosish u torbi ili dzepu ili...

 

Muzika na skuteru mi nikada nije bila jasna (u smislu 'wtf')

 

pa naravno da nisam za muziku kroz grad i relacije do 15-20km. ali recimo krenes na put beograd-sid i smoris se dva sata na autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja