Jump to content

Moto Zajednica

BMW novosti

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

BMW K 1600 GT proglašen za Motocikl godine

Sada i zvanično – sjajni

BMW K 1600 GT

je izglasan za

International Bike of the Year

za 2011/2012. godinu. BMW K 1600 GT je izglasan za najbolji motocikl godine od strane najbolji auto-moto novinara iz 25 zemalja koji rade za 25 vodećih motosoklističkih magazina. Naravno, ovo nije prva ovakva nagrada za

BMW K 1600 GT

, ali je možda i najznačajnija koju je ovaj veliki GT motocikli

zaslužio

.

http://www.radulovic-group.com/vesti.php/bmw-k-1600-gt-proglasen-za-motocikl-godine/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre neki dan procitah na BMW Motorrad FB stranici da je R1200GS proglasen Adventure motociklom godine. I pored konkurencije novih Yamaha, Hondi, Triumpha, Ducatija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pre neki dan procitah na BMW Motorrad FB stranici da je R1200GS proglasen Adventure motociklom godine. I pored konkurencije novih Yamaha, Hondi, Triumpha, Ducatija...

 

ti si lalajko doktor za te stvari .

ajd nadji mi podatak koliko do sad ima prodatih R1200GS ... ali me zanima samo 1200 modeli ...zanimame koliko je to u odnosu na konkurenciju .

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Pre neki dan procitah na BMW Motorrad FB stranici da je R1200GS proglasen Adventure motociklom godine. I pored konkurencije novih Yamaha, Hondi, Triumpha, Ducatija...

 

ti si lalajko doktor za te stvari .

ajd nadji mi podatak koliko do sad ima prodatih R1200GS ... ali me zanima samo 1200 modeli ...zanimame koliko je to u odnosu na konkurenciju .

 

 

 

M N O G O :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Motori sa preko 200000km:

 

 

Royal Enfield 225000 км :stabre: маде ин Индија :takoje:

 

Kawasaki Z 1300 DFI 293.415 км

 

Овај други :takoje: чувени јапански ``кршеви`` :BJB-Kawasaki:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pre neki dan procitah na BMW Motorrad FB stranici da je R1200GS proglasen Adventure motociklom godine. I pored konkurencije novih Yamaha, Hondi, Triumpha, Ducatija...

 

ti si lalajko doktor za te stvari .

ajd nadji mi podatak koliko do sad ima prodatih R1200GS ... ali me zanima samo 1200 modeli ...zanimame koliko je to u odnosu na konkurenciju .

 

Evo ti recimo podatak za UK:

 

Kombinovana prodaja R1200GS i R1200GS Adventure modela stavlja ih na ubedljivo prvo mesto po prodaji u klasi motocikala iznad 125ccm. Ovakvom prodajom BMW drzi 32% prodaje u Adventure Sport klasi koju je sam zaceo pre 30 godina modelom R80G/S. Drugim recima, svaki treci prodati Adventure motocikl je BMW.

 

Jos ubedljivije je u turing klasi gde su prva tri motocikla po prodaji R 1200 RT, K 1600 GT i K 1600 GTL i cine 48% svih prodatih motocikala. Opet, drugim recima, svaki drugi turing motocikl prodat u 2011 je iz BMW-a. U 2010-oj je BMW imao 38%.

 

Uz odlicnu prodaju S1000RR super sport motocikla, BMW je stigao do 12.7% ukupne prodaje svih motocikala iznad 125ccm u UK.

 

Slicno je i u ostalim zemljama zapadne Evrope - evo recimo prodaje u Italiji iz 2010:

 

http://www.worldsbest.in/2011/01/100-best-selling-motorcycles-of-2010-in.html

 

E sad, BMW je imao rekordnu prodaju u 2011. U 2012 su poceli jos bolje - u prva dva meseca prodaja je veca za 11.1% u odnosu na rekordnu 2011.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Kada leti krenete autoputevima Evrope pored BMW-a možete videti ponekog Goldvinga,FJR-a... i to u veoma zanemarljivom broju(iz kamiona se sve bolje primeti).E slika se menja kada krenete prema istoku ali opet ne značajno.Tako da me ti podatci uopšte nečude,čak sam očekivao da idu još više u BMW-ovu korist(prema broju na autoputu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

Svaka čast koliko je prešao.Znaš li sa kojim je modelom,i u kojem vremenskom periodu?

 

Ja mislim da je to covek presao tokom svog zivota sa vise BMW-a. Ne verujem da je samo jedan. Pa je dobio zahvalnicu, kao lojalna musterija. Da bi se osecao bolje sto su mu tolike pare uzeli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja