Jump to content

Moto Zajednica

Ubacivanje filtera za benzin?

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Mislim da ga je prethodni vlasnik zimi drzao praznog i sad je poceo da mi se ljusti i zapusava crevo za odvod goriva do karburatora, ne bas sasvim, ali motor mi radi kao traktor.Sad cu nekako da ga operem iznutra pa sam mislio da ubacim onaj mali filter za benzin sto se ubacuje u auto.Zanima me da li je to izvodljivo i hoce li praviti neke smetnje tipa nedovoljna kolicina protoka goriva i slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Futog

stavii filter i ne brini nista  ne znam u cega to ubacujes i da li ti motor ima pumpu u glavnom ako ima pumpu stavi ga u sistem pre nje...sto se tice toga hoce imati ili nece imati goriva-imace...kupi najveci filter :) imas na benz pumpi 120-130 dinara je ,a ako imas slobodan pad od rezervoara do carba gledaj da ti filter stoji vertikalno i nemas brige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

taj motor bi trebao da ima fabrički filter! samo ga zameni.

 

ineče prečnik creva je 8mm šti je standard i filter nije problem pronaći.

 

ja na kawi menjam filter goraiva kad menjam ulje, to jest na nekih 5000km. imaš u fradovoj prodavnici u blizini ugostiteljske škole isopd brankovog. metalni filter za benzin je 180 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Pa u pitanju je ZZR500 1992 i neznam bas kako cu filter postaviti da stoji vertikalno pa cu probati sa horizontalnim polozajem.A filter nema nikakav samo unutar rezervoara na slavini.Pokusacemo,pokusacemo,...Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica

Ljudi radi.Malo je teze povukao gorivo da upali posto sam cistio karburatore,ali moze cak i ako filter stoji horizontalno i to onaj obican plastikaner.E,sad  onaj zvuk kao da radi na 3 klipa opet se javlja pogotovo kad je motor hladan,ali to ce biti nova tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ako ti se rezervoar stvarno ljusti iznutra, mozda ipak ne bi bilo lose da ge ocistis. Ja to resavam tako sto jednom godisnje skinem rezervoar, poskidam sve slavine, cepove,... i odnesem u perionicu da ga isperu pod pritiskom, a posle se jedno vreme trudim da mi rezervoar bude uvek pun goriva da mi ne bi krenula hrdja ponovo. Naravno postoje i efikasniji nacini, ali i skuplji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja