Jump to content

Moto Zajednica

Svi modeli: Katalog rezervnih delova

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW F 650 GS Twin

Izdanje 2012, naravno sa cenama ;)

 

http://bmwetk.com/te...flt/AS/BMW/VT/M

 

SUPER!

 

Kako mogu da se poruce delovi?

 

0zbunjen.gif

 

 

Kod ovlascenog " DILERA " vaseg poverenja ;)

 

???

za koga su cene navedene u katalogu?

 

u radulovicu su mi trazili nesto vise od 10000 dinara za plasticni suspleh ispod motora za f 650 gs twin ( tu su uracunali njihov rad koji nebi trebalo da traje duze od 5 min i set od pet vijaka za montazu koji skupa nekostaju ni 1000din), a u katalogu suspleh je 42eura.

Nije mi jasna ta matematika? Tu neko nekoga zeza...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Radi se o katalogu sa cenama svih delova za sve BMW motore, takozvanoj " FABRICKOJ CENI "

 

Na tu cenu se u Srbiji dodaje transport, carina, kao i PDV.

 

Koliko tvoj "DILER" uzima sa ugradnjom, to mozes ti meni bolje da kazez nego ja tebi.

 

Cena radnog casa kod BMW-a u Nemackoj je izmedju 93,00 € i 112,00 € zavisno od " DILERA "

 

Ja sam postavio ovaj katalog samo da svako kome treba deo za BMW motore moze odmah da ga nadje u katalogu i da pogleda koliko kosta u Nemackoj kod bilo kog "DILERA", a u politiku cena kod napomenutog uvoznika iz Beograda ne bi se mesao.... :zdravo:

 

Zasto nisi narucio samo deo i ugradio ga sam ?

 

Svaki deo ima spisak " radnih poena " koji se obracunavaju pri ugradnji. Po tom spisku ce svaki BMW diler da obracuna svoj rad, tako da je sasvim logicno da ce da ti uzme ladno 5000 DIN za ugradnju dela koji je za 5-10 min. montiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW F 650 GS Twin

Radi se o katalogu sa cenama svih delova za sve BMW motore, takozvanoj " FABRICKOJ CENI "

 

Na tu cenu se u Srbiji dodaje transport, carina, kao i PDV.

 

Koliko tvoj "DILER" uzima sa ugradnjom, to mozes ti meni bolje da kazez nego ja tebi.

 

Cena radnog casa kod BMW-a u Nemackoj je izmedju 93,00 € i 112,00 € zavisno od " DILERA "

 

Ja sam postavio ovaj katalog samo da svako kome treba deo za BMW motore moze odmah da ga nadje u katalogu i da pogleda koliko kosta u Nemackoj kod bilo kog "DILERA", a u politiku cena kod napomenutog uvoznika iz Beograda ne bi se mesao.... :zdravo:

 

Zasto nisi narucio samo deo i ugradio ga sam ?

 

Svaki deo ima spisak " radnih poena " koji se obracunavaju pri ugradnji. Po tom spisku ce svaki BMW diler da obracuna svoj rad, tako da je sasvim logicno da ce da ti uzme ladno 5000 DIN za ugradnju dela koji je za 5-10 min. montiran.

 

vec sam resio problem, drugar je skinuo sa njegovog odneo sam kod momka koji je skinuo kalup i napravio idendican sve me je kostalo 30eura sa sarfovima. nije original ali vizuelno je identican.

 

nije mi bila namera da pljujem dilere, ali mise cini da je razlika u ceni visoka.

 

Sto se tice kataloga on je perfektan! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ***, 162 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1200GSA

mogu li da se porucuju delovi preko njih, ili je ovo samo katalog?

 

 

Moze, ali ne verujem da bi slali za Srbiju. A i kad bi, postarina+carina, verovatno bi bilo neisplativo. Ali ako imas nekog prijatelja u Americi, onda se vec isplati. Pa ti donese kad dolazi.

 

A ovde isto ima delova po dobrim cenama, a u Nemackoj je

http://www.bmw-kirsch.de/onlineshop/index.php?cat=c1_MOTORRAD.html

http://www.moto24.org/bmw-motorcycle-parts.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Posavina, BiH
  • Motocikl: aprilia sr50 , f650gs

evo mozda nekome pomogne da uporedi cijene a radi se o lancu i lancanicima za f650gs-dakar ,servis BMW Sl.Brod,

 

KATALOŠKI NAZIV ROBE - USLUGE PDV RABAT Koli- Jedinična Ukupni

BROJ % JMj čina cijena iznos

-----------------------------------------------------------------------------------------

27712345857 LANČANIK 1+ 5.0 KOM 1.00 264.48 264.48kn

23002343191 LANČANIK 1+ 5.0 KOM 1.00 213.41 213.41kn

27722343550 VODILICA 1+ 5.0 KOM 1.00 80.26 80.26kn

27727682439 LANAC 1+ 5.0 KOM 1.00 536.26 536.26kn

IZMJENA 1+ 25.0 R.J 16.00 25.00 400.00kn

---------------------------------------------------------------------------------------------

U K U P N O (KN) 1,494.41kn

RABAT -154.72kn

---------------------------------------------------------------------------------------------

IZNOS NAKNADE 1,339.69kn

POREZ NA DOD.VRIJEDNOST 25.0 % 1,339.69 334.92kn

---------------------------------------------------------------------------------------------

S V E U K U P N O (KN) 1,674.61kn

 

1 euro 7,5kn

Promenio član f650gs2001

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8218 postova

Mo\da nije 100% odgovaraju'a tema, ali nema bolje ;):

 

Elem, koju mast koristite kod stavljanja pločica (semi sphere shims) kod štelovanja ventila za novije boxere? Gde ste je kupili?

 

Ja sam do sad koristio 2 puta neku unuverzalnu mast iz Uradi sam, ali nešto nisam zadovoljan jer se ne ponaša kao što bi trebalo (kažu ljudi, da ne lepi, a da se pločica drži od same masti) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Elem, koju mast koristite kod stavljanja pločica (semi sphere shims) kod štelovanja ventila za novije boxere? Gde ste je kupili?

 

Baš niko nema neko iskustvo? :neznam:

 

Ako ćeš da budeš Toma, nemoj da čitaš. :staa: Bez konkretnog iskustva, čisto principijelno: Svi zazori i sile stezanja se odnose na suvo. Poluloptasta podloška, isto što i pločica kod auta, bi trebala da se takođe postavi obrisana i tad izmeri zazor pa se onda odredi potrebna debljina za pravilan luft. Svaka mast će u konusu vrlo verovatno biti istisnuta toplim uljem pa joj ne vidim svrhu u smislu podmazivanja. Ako treba da pridrži i olakša da ne ispada pri samoj montaži, možeš bilo šta da meteš, ali novi zazor možeš da prekontrolišeš i to ipak sa odstupanjem, tek kad okreneš agregat nekoliko puta i tako istisneš koliko toliko mast. Mast može smanjiti zazor za 2-3 stote pa ako se potrefi neka knap mera, lako može da se izađe iz optimuma jer ako se ne varam, ventil podloške se rade u prekomerama od po celih 5 stotih. I još nešto, servisni podaci za podešavanje ventila se uvek zaokružuju na sledeću veću meru i isto na celih 5 stotiki, radionički mogu da budu recimo 0,13 i 0,23, a mahaničarski 0,15 i 0,25, pa otuda pojam, tvrd zazor, majstor malo jače pritegne štel šraf il mete deblju pločicu. Ako mećeš mast, računaj da ti je zazor veći od izmerenog mernim listićem za 0,02. Ako ne možeš da utrefiš dobar zazor, jednostavno nemaš potrebnu polulopticu, uvek idi na labavije, odnosno veći zazor, tanja loptica, da ne pogori ventil i sic. Ili pak na ravnoj ploči skini finom šmirglom koju stotu, nije previše bitno što se ne može skinuti idealno ravno, bitno je da nakon montaže dobiješ potreban zazor mereno špijunom. Ja bi to montiro na suvo, snašo se nekako, selotejp. Ne znam jel ima adekvatna alatka za sabijanje ventila, namenska za zamenu podešavajućih poluloptica.Dal sam ti nešto pripomogo vako na slepo, ne znam.:lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8218 postova

Đunta, šanse nema da se montira ns suvo. Na izduvnom ventilu gore, možda neko jako spretan i može, ostala tri ne vidim kako.

 

Za ostalo, po logici deluje da si u pravu, tj. ne vidim šta ima da se podmazuje tu, mast je mislim da drži kod montaže i dok se pločica (mada se radi o polulopti, ne znam što to svi zovu pločica ;)) ne namesti.

 

Zato mi i ne odgovara ova koju imam, ne drži mi dobro... pa reko možda neko ima dobar predlog. Ništs, probaću prosto neku gušću.

 

Inače. u pravu si i za merenje - meri se tek kada se istisne višak masti po montaži, obrnu se markeri (motor) bar jedan krug, što znači da valja skinuti svećice čak i kada se ne menjaju (mnogo se lakše, zbog nemanja kompresije, okreće točak u šestoj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Malo je da okreneš samo jedan krug da bi se isterala mast, nekoliko, ne do sutra naravno. Sad sam malo pogledo net, praktično skida se sama pojedinačna klackalica, menja poluloptica i onda vraća nazad i tad treba mast da zalepi? Pošto postoji zazor između samog ventila i polulopte, obmotaš je oko klackalice, vratiš na osovinu i izvučeš selotejp, kuhinjsku foliji, bakarnu žicu, nešto priručno, sabiješ malo ventil oprugu ako treba da dobiješ više prostora za to. Ako iz bilo kog razloga ne ide, upotrebiš bilo koju mast, ne grafitnu, i računaš je 0,02mm bez obzira na istiskivanje okretanjem agregata, što je sigurno sigurno. Ako ti je predviđeni servisni zazor recimo 0,15, radionički 0,13, špijun 0,15 ide malo tvrdo, ostaviš tako, ne ideš na tanju polulopticu. To tvrdo, ili meko, je empirijski osećaj pa ga primenjuju samo majstori od rutine.

 

Ja štelujem ventile vremenski malo duže, po nekoliko puta provlačim špijun, odvijam, zavijam štel šraf, brišem merni listić upravo da bi izbego uljni film i imao utisak tvrdoće, kad završim, pauza, okretanje agregata i onda brzo provlačenje špijuna dok se osećaj ne poremeti.

 

Zazor ventila direktno utiče na snagu, potrošnju, podsis, pa se valja uraditi kontrola sinhronizacije leptira.

 

Voljan sam da ti pripomognem, nisam kocoš al nisam ni trapav. Pošto mora posle "majstorska" probna vožnja, krug na 1200-tki, tolke će te košta.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8218 postova

Hvala na ponudi, mada sam već radio, znam šta i kako. Specificirani opseg zazora je velik, pa mast čak i sa tih 0.02 ne igra ulogu, a tako se jako lako montira, bar meni... Trebala mi prosto preporuka, za neku adekvatnu mast.

 

Za krug može uvek, dugujem ti zbog onog ključa za svećice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Veličina radnog zazora nije komforna u smislu odstupanja od propisanog, odnosno proračunatog. Skoro da je jednako, pogubno, ako se smanji za 0,05 i sa 0,50 i sa 0,15. Odstupanje od par stotih neće da kvari, pogotovu ako je u plusu, al ja gledam savaku đunticu da isteram. Taki sam.:lol:

 

Pločica ventila, uobičajeni pojam za regulacionu podlošku auto ventila, sad što ima sferičnih na BMW-u, mnogi neće odmah da prepoznaju o čemu se radi. Ne moš svako na Bembaru, a i nije za svakog.

 

A za ključ, bitno je da smo našli bez po muke. Kolko nemam želju da više isprobavam ostale motore, još veću imam da okrenem svaki BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8218 postova

 

Elem, koju mast koristite kod stavljanja pločica (semi sphere shims) kod štelovanja ventila za novije boxere? Gde ste je kupili?

 

Baš niko nema neko iskustvo? :neznam:

 

Evo, da odgovorim sebi, sveža iskustva - pošto će neko možda u budućnosti čitati. Za izduvne ventile (to su oni dostupniji ;)) najbolje je pločicu (mada je meni i dalje logičan naziv "polu-sfera", jer se i radi o polu-sferi) premazati u ulju i kada se stavi na klackalicu taman dovoljno drži do montaže (to su one adhezione sile, ko se seća iz srednjoškolske fizike ;)). Ovo je dovoljno sigurno i za gornji, ali i za donji izduvni ventil, tako da mast i nije potrebna.

 

Za usisne (mada oni baš, baš teško izlaze iz tolerancije) ne bih se i dalje usudio bez masti, jer je mnogo zeznuto da ispadne pločica u motor, pa posle samo kuku-lele. Ali sam našao odličnu mast u "Uradi sam", opet neku slovenčku generičku, taman je super i za ćopu, štender, nogostupe i ostalo za šta treba podmazivnje. Inače, za usisne ventile ne može ova đuntina (inače dobra ideja) sa selotejpom, folijom itd, jer je nedostupna klackalica po montaži za izvlačenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja