Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251 LUX '90.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE
post-22265-0-32139600-1328438830_thumb.jpgpost-22265-0-81901700-1328438871_thumb.jpg Da predstavim ja moje prevozno sredstvo :D Kupio sam u sptembru 2009.,u Kupinovu,lik sipao cist benzin,pa motor zaribao.Da bi mu razradio radilicu,covek uzeo drvo i cekic pa udri po klipu,sto mu i nije poslo za rukom.Rasturio "majstor" motor,i koliko je naprezao TROKRAKI radapciger da skine kvacilo,rascveta mu kraj radilice.I tako rasturenog ga kupim pa pocnem sa radom.Promenuo mu radilicu i klipnjacu,klip,FAG C3 lezajeve,drugi menjac(trzao je u trecoj brzini),plastficirao dekle,nabacio nove gume(prednju sam kupio pre dve nedelje),presvlaku sedista,zmigavce,zadnji far,pakne.... i da ne nabrajam kojekakve sitnice.Planiram jos da mu kupim zadnji plasticni blatobran i nov auspuh,ovog ja probila korozija.Jeste da nije nesto brz(126-127 km/h),ali nisam ga kupio da bih divljao,vec da se "spaciram",polako,da uzivam u voznji.Ne zelim nista da ga budzim,Nemac ga je uradio,avaka mu cast,najbolji je u fabrickom stanju.Slika je od pre dve godine,tada je imao neke budjave nosace zmigavaca i kockase retrovizore.Boja je fabricka,ako ga ikad budem farbao,opet cu u istu boju.Samo sipaj i vozi!:moto3:
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čestitam na kupovini, napravio si pametan potez u životu. Sada sredi mašinicu pa na naš Skup, među familiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Pa ne znam sta cu sa ovim auspuhom,sav je iscukan i rdjav,ruzan za videti.Imao sam rezonu od njega,novu,niklovanu,ali mi se nije svidjalo kako vuce,pa je prodao.Sa originalom je prava ziska!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Čestitam na kupovini, napravio si pametan potez u životu. Sada sredi mašinicu pa na naš Skup, među familiju.

 

Ako bude para za registraciju i malo vremena,eto me!Ubi me ova poljoprivreda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ako ti je auspuh ulubljen evo predloga pali 100%

Iskoristi ovo ladno vreme pa ga zapusi sa zadnje strane nekim cepom moze i pampur i u njega nali do vrha (naravno skinut sa motora i stoji vertikalno ) VODE voda ce se zalediti i izgurati ulubljenja Kad ga nalijes i kad se zaledi nemoj da ga zaboravis do proleca vec ga obidji da nebi prso ako je neko ulubljenje zaseklo lim vise nego obicno 0takoje.gif

Ista fora moze i za rezervar ali posto su oblici komplikovaniji netreba preterivati sa zaledjivanjem jer moze da se sve deformise pa da imas novi model koji nema niko drugi1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja, u svojstvu bivseg MZ-iste rado svratim da se prisjetim tih (nadasve lijepih) dana.

Mocna sprava je to bila u moje (doduse srednjeskolsko) vrijeme.

Za led kao de-ulubljivac ne znam sta bih rekao...voda se siri ravnomjerno svuda, a ne prvo oko ulubljenja. :neznam:

Znaci ako istjera 1 cm ulubljenja, istjerat ce 1 cm svuda, pa ce u rezervoar stati jos koja litra extra. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Za ovo sa ledom i ja prvi put cujem, mada je vrlo lako moguce da radi, al samo za neka ulubljenja, ne za sva. Na primer ona ulubljenja koja nisu duboka, ali su velika po povrsini ( kao kad klinci igraju fudbal na parkingu, pa loptom potrefe po sredini vrata - tad samo skines tapecirung i lupis dlanom po sredini ulubljenja i lim se vrati na svoje mesto ). Takvom ulubljenju treba samo malo da se pogura i ono se samo vraca, dok udubljenje koje ostane od udarca prednje viljuske u rezervoar - sigurno nece led ispraviti. Samo treba biti oprezan i stalno nadzirati rezervoar - da ne bude posle veca steta - cim se udubljenje ispravi - odmah uneti rezervoar u toplo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Meni je farbar veca udubljenja isterao kompresorom,skinuo slavinicu,zatvorio cep,i jednostavno ono za izduvavanje prislonio na rupu i sva veca udubljenja su ispala,ova manja je sa nekim zicama i CO2 vadio(valjda zavari zicu za rezervoar,izvuce udubljenje,i odsece je),i ono sot je ostalo povrsinski je pregitovao...a ceo rezervoar je bio izubijan,i odozgo,sa svake strane je imao bar 5-6 udubljenja,pozadi itd...sad je kao nov,nema nigde niejdnu tackicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Moze i sa autogenim aparatom da se izvlace udubljenja,na isti fazon,sa zicom.Ja bih najradije uzeo nov auspuh,ali,otom potom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Nemoj da priblizavas plamen autogenog aparata rezervaru dok nesipas vodu u njega i to do samog vrha da ti nebi davali OPELO

Fazon sa ledom moze da pomogne i netrba da se farba ako nije farba ostecena ali otom potom

Ja sam nalio moj auspuh bio je ulubljen sa spoljne strane od nekog pada izaslo je pola udubljenja otopio sam ga pa ponovo nalio vodu jer kad se smrzne voda raste do jedne granice a onda treba povecati zapreminu pa ponoviti0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

I jeli uspeo sa smrznutom vodom? Ipak kupi ti nov auspuh :zdravo:

Inače MZ dosta zdravo deluje,čstitke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Porucio delove za MZ-a,nikad da stignu,neki moj drugar nabavlja delove za MZ i Jawu,cekam kao da stizu iz Kine.Pored generalne koju sam uradio zimus,kupio sam nove gume,presvlaku i lanac,sad treba da stignu i nov auspuh i krivina,zmigavci,retrovizori,stitnik lanca,km sajla,mozda cu i PVC zadnji blatobran,zavisi kako budem sa finansijama.Jaoj,al ce da bude zverka :moto3: Pre 3 godine sam ga kupio a nisam napravio ni 150 km,te prokliza kvacilo,pa posle zariba,pa pukne lanac.E valjda ce sad biti kako treba.A imao sam strasnu kombinaciju,kupim letos 2 MZ 250 u delovima,i dobijem ceo set za generalnu za njega sa sve remontovanom radilicom,pa sam sve te delove strpao u moj MZ.Stavljam slike kad ga sredim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE
post-22265-0-54710000-1344440681_thumb.jpgpost-22265-0-24811800-1344440643_thumb.jpgpost-22265-0-32505800-1344440593_thumb.jpgpost-22265-0-36751300-1344440570_thumb.jpgJuce sam ga sredio,stekam pare za registraciju,bice valjda do kraja meseca.Mada trebalo bi jedno farbanje,udarena je desna dekla i rezervoar.post-22265-0-79612000-1344440546_thumb.jpgEvo slike:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja