Jump to content

Moto Zajednica

Cajgeri za MZ

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Pozdrav ljudi, da li je neko radio cajgere za MZ. Hteo bi da ih promenim da ne budu stabdardni, pa neko ako ima mozda gotove u elektronskoj formi ako bi bio ljubazan da mi prosledi pa bi ja prepravio po mom ukusu. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Kako bre nema :zvizduk:

JPEG format, ja lično skenirao pa se zezao u fotošopu.Imam slike u velikoj rezoluciji, ako vam treba pošaljite mi email adresu.

 

uXy1M_mzcajgerisarenecifreilo.jpg

 

wXANH_mzcajgeriplavecifreilog.jpg

 

0OKMT_mzcajgericrvenecifreilo.jpg

 

I4WaG_mzcajgericrnecifreilogo.jpg

 

XndAf_1mzcajgerioriginal.jpg

 

Nemam u vektorskom obliku i nemojte ni da mi tražite :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ima elektronski obrtomer , na mom MZ Mastifu :) samo ne znam da li bi odgovarao i kod tebe.

A sto se tice drugog sata , cak i kod Mastifa je mehanicki !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

'fala Djenka, reci mi samo jos da li ako bi ih sad odstampao, da li bi bili tacne velicine koliki su i ovi koju su sad na motoru ili mora da se prepravlja nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Ja sam štampao u Adobe Photoshop i ne biram veličinu, štampam pod default (originalna veličina).

Prečnik kruga cajgera je 73 milimetara, u bilo kojem programu da štampaš izaberi veličinu štampanja 82 x 159 pa kad odštampaš proveri prečnik, igraj se malo.I jedan savet, skoro je nemoguće zadihtovati satove, nije da ulazi voda ali se stvara kondenzacija i običan papir neće dugo izdržati (par meseci) i vrlo brzo izblede brojevi.Ako su vam satovi dobri najbolje je da ih ne dirate :takoje:

 

mwac poslato i tebi sinoć,al možda je negde zalutalo, evo poslato sada ponovo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Aha, pa mozda ako bi se stampalo na boljem papiru bi duze boja drzala. A da li je komplikovano rastavljanje sata i ponovno sastavljanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Aha, pa mozda ako bi se stampalo na boljem papiru bi duze boja drzala. A da li je komplikovano rastavljanje sata i ponovno sastavljanje?

 

Ako hoces jednobojnu varijantu brojeva onda nadji nekog sitostampara da ti na nekom glatkom-premaznom ili plastificiranom debljem papiru (300-400 gramskom) odstampa u bilo kojoj boji, ako hoce da se zeza i da upasuje moze cak da ti odradi u 2-3 boje (prolaza)

 

To ce ti biti trajno PVC sitostamparske boje kojima se radi sav pvc program (upaljaci, olovke, kalendari,....) su nenadjebive i ne blede.

 

Mozes da nabavis jos i neki glatki pair u boji pa da ti podloga komplet bude u boji ne mora da bude bela ;)

 

Ja sam radio 3 god sitostampu ali sam proda opremu pa nemam na cemu da uradim :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Novi Sad

mwac poslato i tebi sinoć,al možda je negde zalutalo, evo poslato sada ponovo :zdravo:

 

Brate mili ja jos nista nisam dobio, ajde ako hoces posalji prazan mail na limunardo@gmail.com

pa cu ti ja nesto odgovoriti pa mi na taj moj odgovoreni mail posalji :) 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

mwac poslato i tebi sinoć,al možda je negde zalutalo, evo poslato sada ponovo :zdravo:

 

Brate mili ja jos nista nisam dobio, ajde ako hoces posalji prazan mail na limunardo@gmail.com

pa cu ti ja nesto odgovoriti pa mi na taj moj odgovoreni mail posalji :) 0namigivanje.gif

 

Poslao sam i sinoć, i danas i evo sad opet, kod mene IncredyMail pokazuje da su mailovi poslati.Slike su u atachmentu (dodatku) :neznam:

 

Nije komplikovano rasturanje, komlikovano je sklapanje, ustvari kad ga jednom rasklopiš više nikad nemožeš više da vratiš kao što je bilo (zbog onog niklovanog prstena).Zbog toga ko ne mora da otvara satove (ako su fizički oštećeni onda u redu) najbolje da ih ne dira (naravno to je moje mišljenje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

nije problem ni rasturanje ni sklapanje bilo kog sata, ali nije mi jasno sto bi to bilo ko radio ako je sat u redu. ako hoces fensi motor zaobidji mz-a, on to svakako nije. to je jedan starovremski motor sa dusom, koji je najbolje i najlepse voziti u originalu. :moto3: ako mislis da vozis da bi se kurcio - kupi japanca. ima ih sad po male pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

nije problem ni rasturanje ni sklapanje bilo kog sata, ali nije mi jasno sto bi to bilo ko radio ako je sat u redu. ako hoces fensi motor zaobidji mz-a, on to svakako nije. to je jedan starovremski motor sa dusom, koji je najbolje i najlepse voziti u originalu. :moto3: ako mislis da vozis da bi se kurcio - kupi japanca. ima ih sad po male pare...

 

MZ je baš zbog raznoraznih prepravki toliko i popularan.

Ako neko neko uloži trud i vreme i novac i od standardnog MZ-a napravi brzinca ili krosa ili čopera, kada prepravi skoro ceo motor, ne vidim razlog što ne bi promenio i cajgere.Sve je stvar ukusa ilti kako se kome sviđa.

 

Ovako izgledaju moji cajgeri odštampani na običnom papiru i samo stavljeni preko originalnih ( izbledela crvena posle 2 - 3 meseca).

 

aQhqy_27052011041.jpg

 

A ovako izgledaju satovi na MZ Scorpionu

 

CZsyU_28052011132.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

bas zato je najveci broj mz-a u ocajnom stanju :zvizduk:

 

Ja hocu da moj MZ ne bude isti kao tvoj, ili kao 1000 drugih MZ. Hocu da bude jedinstven i moj. Ako nita drugo veliko ne budem menjao barem da mi cajgeri budu drugaciji sto ce opet da bude da nemam isti MZ kao vecina nego unikatan i jedan JEDINI.

E to mi je za uraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ma radi brate sta oces. uzmi macolu pa ga stucaj ako oces, to je tvoj problem. ali nemoj posle da bude da mz ne valja, a japanac je dobar jer ne smes da se izivljavas na njemu zbog cene pa je original i radi kako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Kad budem rekao d MZ nevalja onda i pisti o tome, dok to ne kazem nemas pravo.

Kume, nemo se ljutis bre.Najveca podela medju nama je,kako se meni cini,na one koji su za originalni izgled i na one druge ! :takoje:

Kada bi neko mene pitao (a ne pita me, sto bi!)ja podrzavam manje prepravke koje u sustini to i nisu. Dodavanje kofera, bisaga,promena cajgera,rucica,retrovizora i sl. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja