Jump to content

Moto Zajednica

Komunikatori

Recommended Posts

  • XXX, 471 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Hocu sa novim BT komunikatorom da zamenim zicni koji sam do sada koristio.

 

Trenutno su mi u kacige ugradjeni zvucnici i mikrofon sa ovim konektorom za komunikator:

TPsaI_stereoc.jpg

 

Kako konektori sa zicnog i BT komunikatora nisu isti (gle cuda), zanima me da li postoji neki adapter kojim bih mogao da povezem BT sa kacigama bez rasturanja postojecih konektora <_<

 

Na BT je ovaj konektor:

 

ykA5y_38086561.jpg

 

Uvek ostaje opcija zamene svih kablova i konektora na kacigama ali to bih da izbegnem ako je moguce..... :neznam:

 

Ima li mozda neko semu za ove konektore da vidim kako se povezuju pre nego sto krenem u rasturanje kablova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Olimp
  • Motocikl: Honda Shadow 750,Honda CB 500,Mondial 150

TEMPO METRO u odeljku sa kablovima imaš razne vrste adaptera 3.5 inča na više ili manje.Mislim da ti je tu najjeftinije,ili bilo koja radnja sa kompjuterskom opremom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 471 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

TEMPO METRO u odeljku sa kablovima imaš razne vrste adaptera 3.5 inča na više ili manje.Mislim da ti je tu najjeftinije,ili bilo koja radnja sa kompjuterskom opremom :zdravo:

 

Nije u pitanju debljina konektora vec broj kontakata na konektorima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Treba ti samo ovako nesto.

http://www.dhgate.com/2-5mm-phone-headset-headphones-to-3-5mm-adapter/p-ff8080812becdcce012bf04f3cc17168.html

Nadam se da ovo imas negde kod nas da kupis,a ako nemas onda to moze da ti naprave u nekoj radnji koja prodaje te dzekove i kablove...

Imas opciju da zamenis tu bananicu sa BT od 2.5mm,sa bananicom od 3.5.

U tom slucaju ti treba 3.5 Audio Video bananica,ili od nekih boljih slusalica koje imaju i mikrofon.

Ne bih ti preporucio sam to da radis jer su zice unutra jako tanke,prelakirane i ojacane kanapcicima,pa ce ti stojati uvek negde budza od izolir trake i lemova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Sve sto te interesuje od kablova imasu trznom centru koji se nalazi u Balkanskoj ulici. Radnja je na prvom spratu cim se popnes uz stepenice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 471 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Izgleda da nisam bio dovoljno precizan.... oba konektora su 3.5 mm.

 

BT komunikator ima 4 kontakta na bananici a na kacigama je sa 3 kontakta.

 

 

Treba mi adapter (ako to uopste postoji) da prevezem konektor sa 4 na 3 kontakta.

 

Ako neko ima seme (standardne) gde se vidi gde ide koji kontakt i to mi znaci posto mi se cini da cu ipak da lemim nove bananice na kacige :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

4 kontakta bi trebalo da budu 2 + za svaki zvucnik posebno, - zajednicki i + za mikrofon a sa tri kontakta bi trebalo da ili imas stereo zvuk (2+za svaki zvucnik) ili mono zvuk zajednicki + za oba zvucnika i jos + za mikrofon i - zajednicki za sve. Nisam upoznat za adapterom kojim bi preveo to sa 4 na 3 pa mislim da ti se smesi lemljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8231 postova

Moraš da imaš "wireing" oba uređaja, tj. šta ide na koji pol konektora. Potraži po Internetu, 99.9% pronaćićeš šta ti treba.

 

Posle toga možeš ili da praviš sam kabl/adapter (delovi u Mikroprincu, Kanibalu ili Radio Klubu) ili da ti oni naprave kabl (skupa varijanta) ili da kontaktiraš Arakisa sa Foruma, što ti je, ako mene pitaš, daleko najbolja varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Stigli kornjokomunikatori sa Alija. Kačenje na Scorpion kacigu proslo bez problema, ništa nigde ne viri. Ovaj model ima super opciju daljinskog za volan pa ne mora da se jure dugmići po kacigi. Radi hej Siri, telefon, spotify. Za sada smo testirali pri 100 na sat, super se čuje, zvuk vetra je skroz filtriran.  U Ponedeljak pred put ćemo povezati dva komada, trebalo bi sve da bude ok, posto je sve do sada lepo proradilo. 
Ovaj model je dobar za komunikaciju 1 na 1, ali ima opciju komunikacije sa više njih ali ne kao konferencisjki poziv već samo dva istovremeno. Kanali se biraju na daljinskom. Posto nemam u planu voznju u većoj grupi, ovo mi ne predstavlja problem. 
Sredina palca ide lepo preko daljinskog tako da ne smeta migavcima ni sireni. Kvačilo ga ne dodiruje.
 

Ovo je model, a utiske iz prakse ću podeliti za desetak dana. 

https://a.aliexpress.com/_EueP72Z

 

 

IMG_6846.jpeg

IMG_6845.jpeg

IMG_6844.jpeg

Promenio član Sveti Atila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

I da napišem utiske...

Ovo mi je bio prvi put da vozim uz komunikaciju sa drugim vozačem i moram da kažem da je atmosfera i ceo doživljaj vožnje podignut na viši nivo.

Što se tiče tehničkih stvari, koristili smo ih 5 vezanih dana i sa njima prešli oko 1600km. Realni domet bez gubitaka je negde oko 200-300m, ako nema prepreka između motora. Mikrofon jako lepo filtrira šum, i razgovori do nekih 80kmh su potpuno normalni bez potrebe za dranjem i sl.  Na većim brzinama nastaje problem zbog same buke u kacigama i prosto imam poteškoće da čujem saputnika od buke vetra kod mene. Verovatno ovo nije problem kod ljudi koji imaju veće vizire na motorima. Ukoliko jedan od vozača zamakne iza stene u, na primer, klisuri, javljaju se neki audio artefakti koji nisu baš najprijatniji za uvo.

Ako pričam telefonom sa nekim ko ovo ima u kacigi, pri 100 kmh ga čujem najnormalnije, ne mogu uopšte da primetim da je na motoru (ako ne računam zvuk samog motora).

Muziku je moguće slušati, ali zvuk nije baš najsrećniji, basovi se ne čuju skoro uopšte.

Što se tiče trajanja baterije, ne znam koliko može da traje.  Ja sam jedinicu punio svako veče nakon celodnevnog korišćenja, kolega svaki drugi dan.  Nije nam se desilo da uređaji prestanu da rade zbog prazne baterije.

Ako uređaji nisu povezani, pritiskom na daljinski komunikacija se ostvaruje nakon nekih 5-6 sekundi, uz bipove koji govore šta se dešava. Nakon što se povežu, obično smo ih ostavljali upaljene sve vreme, gasili kad znamo da imamo malo dužu deonicu koja će se voziti brže.

Sam setup i povezivanje daljinskih, telefona i uređaja između sebe je dosta idiotski i neintuitivan. Uputstvo koje dolazi uz uređaj je na nekom kaubojskom engleskom, oko ovoga je pomogao YT.
Sve u svemu, nas dvojica smo, za ove pare, prezadovoljni kupovinom.  Još jednom bih pomenuo da ovo nije konferencijski sistem na kom više osoba može odjednom da priča, ali nama nije predstavljalo problem jer smo vozili u paru.
Verovatno uređaji zvučnijih imena imaju dodatne pogodnosti i udobnosti, ali pošto svakako ne bi mogao da izdvojim par stotina evra za neki od njih, ovo je što se mene tiče bio pun pogodak. 

IMG_7120.jpeg

IMG_7098.jpeg

Promenio član Sveti Atila
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja