Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ600N Diversion 1999

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova

Evo opet ja ali sa drugim motorom iste marke ali drugo godiste i druga prica.......Prijatelj ima od pre par dana XJ600 N diverzion iz 1999 god koja ima a tako je uvezena oko 21kw (gore dole neki kw nisam bas sad ovoga trnutka bas siguran bas ali tu je negde ) i hteli smo da saznamo gde joj se i kako skidaju blokade ?? Nismo nasli odgovor na internetu pa stoga i otvaram temu na forumu

ILI !! ako neko ima i neki link da mi posalje kako bi se upoznali sa tim problemom jos bolje !!

NARAVNO prednost ima iskustvo nasih bajkera !!! :neznam::Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Motocikl: Yamaha FZS 600

Zdravo

 

Pre Fejzera 600 kog sada imam, imao sam xj600n 1999god. Mnogo sam se namucio oko karburatora.Inace motor je kupljen kod Rodica, i nisam uglavnom nikad imao problema sa ovim motorom.S to se tice karburatora tu mozes da imas problem ako je naj slabija verzija od 27konja. Da bi otvorio karburatore menja se ceo set od flansni, dizni, federa... znaci problem.Ja sam naime imao problem sto mi je motor isao kao da ima 50 konja? proveravao sve u karburatorima sve je po oznakama za 61ks ali motor ne ide kako treba.Posle hiljadu muka pronadjem sta je. Fabricki stavili flansne od verzije za 50konja (sa strane do glave se suzavaju). Kod Diversiona one su metalne i dosta su skupe. Za verziju od 61konja imaju oznabku 4br a kod mene su bile 4eb cini mi se.Kad sam pitao u Rodicu izlazile bi me oko 300 maraka tada!

Na kraju sam nekako razbusio flansne na meru kako treba i motor je poceo bolje da ide.Eto i to se desava.

Mislim da vam je jedino resenje da nadjete polovne karburatore i flansne od modela sa 61ks. Inace ima da se naruci set preko neta za dobijanje otvorene verzije ali vas nece jeftino izaci. To je bar moje i skustvo.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja