Jump to content

Moto Zajednica

Saveti za prenocista po Evropi

Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

U aprilu zena i ja odlazimo u Amsterdam na tri godine, pa planiramo malo pre toga da se provozamo po Evropi. Trebaju nam saveti za prenocista. Planiramo da noćimo po najjeftinijim hostelima, ali da sobe budu za dvoje, da se ne bi guzvali sa drugima...

 

Trebaju nam prenocista po sledecim gradovima... Maribor, Trst, Venecija, Rim, Genova, Gradici duz azurne obale, Marsej, Lyon, Geneva, Cirih, Luksemburg, Brisel...

 

Dolaze u obzir i kampovi (naravno kulturne varijante). Isto tako dolaze u obzir i prenocista u blizini navedenih gradova, buduci da smo motorizovani pa nam to ne predstavlja problem, ako tako mozemo proci jeftinije.

 

Molim za konkretne predloge (iz iskustva) sa cenama prenocista po mogustvu.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5537 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dosta sam se bavio ovom temom i skoro sve varijante sam probao...

 

Hosteli-nalaze se uglavnom u gradovima, najcesce u centru, pa ti je laganica da obilazis grad bez opreme. Najveci broj hostela poseduje i hotelske sobe (bracni krevet i kupatilo u sobi) po povoljnijim cenama od hotela. Imas gomilu site-ova za rezervaciju, ja sam koristio www.hostelbookers.com

 

Kampovi-velika vecina kampova na zapadu poseduje i bungalove. Nekada su u fazonu brvnarice, a nekada u fazonu apartmana. Cesto su bolje uredjeni od jeftinijih hotela. Postoje i kamp prikolice (oni to zovu karavani) na iznajmljivanje. Narociro su povoljni ako ide vise od 2 ljudi jer je cena po bungalovu, a imaju uglavnom preko 2 kreveta, mada sam ja sa zenom nekoliko puta iznajmljivao bungalov i bilo je prilicno povoljno. U svakoj navigaciji u POI imas kampove na svakom koraku.

 

B&B ili Bed and breakfast- ovo je takodje cesto koriscena varijnta na putovanjima. Moze jeftino da se prodje u (sto bi mi rekli) privatnom smestaju. Jedan od meni omiljenih site-ova u Italiji je www.bed-and-breakfast-in-italy.com

 

Sa hotelima je manje vise poznata stvar. Mada, ako probas bez bukiranja, nemoj da te izgled hotela zavara...cesto su hoteli koji spolja izgledaju otmeno ustvari veoma jeftini. To mi se pokazalo vec nekoliko puta. www.booking.com www.venere.com

Smestaj u hotelima van grada je dosta jeftiniji od onih u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ljudi, hvala vam na ovim linkovima, ali znam i sam da koristim google, nisam bas toliko retardiran. Treba mi informacija iz iskustva koja ce mi biti od pomoci, a ne gomila linkova koji ce mi pomoci da lutam po netu.

 

Evo primera:

 

U centru Sarajeva, preko puta Bas Carsije je recepcija Hostela LJubicica. Imaju preko 1500 lezaja po centru grada. Cena je oko 10eur. Ukoliko napomenes da ti treba nesto sa dvoristem ili garazom, dobices takav smestaj.

 

Sve odlicno, ljubazni su, predusretljivi... mnogo puta sam vec odsedao u njihovoj reziji

 

http://www.hostelljubicica.net/

 

Address: Mula Mustafe Baseskije 65

 

Tel: +387 (0) 33 53 58 29

+387 (0) 33 23 21 09

+387 (0) 61 13 18 13

 

Ako ides kod njih, reci gospodjama da ih Davor i Sandra pozdravljaju mnogo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5537 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da bi ti predlozili smestaj bas precizno, mislim na odredjeni objekat, trebalo bi da imas rutu kojom zelis da ides. Sta vredi da se daje predlog za odredjeni smestaj ako ne prolazis ni na 100km.

Mi smo u septembru isli na turu po Alpima i sve smestaje smo nasli na licu mesta i prosli vrlo povoljno. Kad dodje vreme trazenja smestaja, a ima ih koliko hoces svuda, stanes i pitas za cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Tako mislis... :stabre: Pa stavio sam gradove u cijoj blizini zelim da odsedam. Malo mi je to navratnanos da trazim na licu mesta. Idem da mi bude opusteno, a ne tenzija, zato bi unapred da razradim solucije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5537 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada sam pocinjao da putujem motorom, unapred rezervisan smestaj mi je nudio jednu vrstu sigurnosti pre polaska na putovanje...a tokom puta, ne retko se pretvaralo u zurbu da se stigne na unapred planirano mesto...narocito ako putovanje traje veci broj dana. Sada vise nista ne pravim unapred jer mi taj nacin putovanja omogucava bas ono zbog cega vozim motor...da vozim onim tempom koji mi odgovara, svratim na neko mesto za koje cujem tokom puta i nisam planirao unapred, da ne vozim po losem vremenu ako bas ne moram, ili ne daj Boze da mora nesto da se popravlja....u tom slucaju, sve rezervacije nadalje postaju nedostizne. Vremenom sam uvideo da je, ustvari, ovo opustena varijanta.

Naravno, unapred samo pripremim okvirno planiranu rutu i okvirni broj dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

To mi ima smisla i podrzavam, nisam ni ja mislio da rezervisem, nego da prikupim dovoljno informacija i da budem opusten da u toku puta, ako na jednom mestu ne uspem, imam i drugu soluciju... To sam mislio... da podelite vasa iskustva, znam naprimer da su mnogi ovde sa foruma bili na turama po italiji i azurnoj obali, pa sam mislio da nece stedeti informacije... ali dobro ima vremena, duga je zima, bice informacija...

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja