Jump to content

Moto Zajednica

KUPUJEM RACUNAR

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Ako ovde ima sklapaca kompjuktora, ili bi neko da se resi svoje fensi masine da bi kupio jos fensiju treba mi sledece

 

CPU.......... i3 ili vise, moze AMD x4 ili x6

RAM ......... 4gb ili vise

MB ........... odgovarajuca za procesor (srednja klasa)

GPU.......... voleo bih da bude ATI (gforce me nervira, staticna slika mnogo mutna)

kuciste sa napajanjem koje moze da potera gore navedeno (moze crno a moze i belo)

 

HDD, optika i monitor mi ne trebaju

 

I naravno da sve gore navedeno bude sto jeftinije

 

Ponude mogu ovde, a mogu i na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ako ces ga koristiti za igre onda bi ti recimo ovako nesto bilo sasvim ok za skroman budzet:

 

- Intel Core i3 2100 ~100e

- Gigabyte GA-H61M-D2-B3 ~52e

- 2x4GB DDR3 Kingston HyperX ~40e

- PowerColor Radeon HD6750 1GB GDDR5 ~78e

- LC Power Pro 925B ~50e (crno kuciste sa skromnim napajanjem od 600W)

 

Pomenuti procesor je idealan za igre i bolja je varijanta od AMD-ovih Phenom II procesora. Ako ces koristiti multithreaded aplikacije onda ti je neka varijanta sa Athlon II X4/Phenom II X4 bolja,ali racunaj da ce te izaci 50-ak evra vise. Maticna je donji dom i po opremljenosti i po ceni,ali se na testu sasvim pristojno pokazala. U tom segmentu jedna od boljih varijanti. Memorija k'o memorija,ali je HyperX trenutno vrlo jeftin,a Kingston prati reputacija da pashe na sve ploce. Graficka sasvim dovoljna za igranje igara uz umeren kvalitet prikaza i bez nekog forsiranja dodatnih filtera. Kuciste sa ok kvalitetom izrade za donji dom,nije nekvalitetno kao klasicni kinezi,ali opet i daleko od kvalitetnijih kucista renomiranih proizvodjaca. Napajanje koje ide uz kuciste je deklarisano na 600W iako realno nije u stanju da izgura toliko,ali gore pomenuti racunar trosi trecinu te cifre tako da problema nema. Opet,bolje nego klasicni kinezi ala Frontier/Rex/MS Industrial/Zito... sa cenom od 8l bezolovnog.

 

Ako ti pak racunar treba samo za surf uz poneku igru na fejsu and stuff mozes razmisliti i o nabavci kombo varijante u vidu MSI E350IS-E45 maticne plocee koja na sebi vec ima ugradjen Zacate E350 dual core procesor sa integrisanim Radeon HD6310 grafickim cipom. Performanse nisu nista posebno za danasnje standarde,ali je ovo idealna varijanta za (totalno) nezahtevne korisnike. Cena ovog kompleta je ~68e

 

LM da ti ne bih pisao esej reci za sta bi racunar koristio i koliko si spreman da te novcanik pece :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: N.Becej
  • Motocikl: /

Evo ajde da se ja ubacim ovde,da neotvaram novu temu...interesuje me konfiguracija do 300,350 evrova..znaci konf za igre..i da posto sam se veoma zagrejao za ATI 6770 nek ostane ta graficka koja je oko 100e..ili ako ima neka bolja,posto nisam bas doca za kompove..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Daleko od toga da je HD6770 oko 100e,moze se naci i za 85e. Uh,jedina opcija ti je da ides na varijantu gotove (vec sklopljene) konfiguracije. Recimo ovako nesto -> LINK. U okviru budzeta je,ima zeljenu graficku karticu,jeste da su kuciste & napajanje klasicni kinezi i da nema nikakvih konkretnih podataka za maticnu plocu,ali za te pare tesko da ce se naci bilo sta slicno. Ovako nesto (ok H61 ploca,taj Intel procesor i ta graficka kartica) uz kvalitetno napajanje i ok kuciste bi izaslo oko 50e vise makar nabavljao iz najjeftinijih izvora (direktno od uvoznika)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja