Jump to content

Moto Zajednica

Torontonski pozdrav

Engleski?  

42 članova je glasalo

  1. 1. Da li biste zeleli da na BJbikers citate putne izvestaje na Engleskom?



Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Pozdrav svima iz Toronta u kome je motorciklisticka sezona zavrsena za sve osim najokorelije mazohiste.

 

Zovem se Vladan a zovu me Vlad.

Rodjen sam i odrastao u Beogradu.

Zivim u Torontu od 1999-te.

Motorciklicta sam odavno. Nisam "bajker" jer je taj pojam u ovoj kulturi (US/Canada) uglavnom rezervisan za debele istetovirane kriminalce koji voze iskljucivo Hardly Dangerous.

Vozim sto cesce, sto dalje i sto duze mogu, a mogu dosta.

Rado vozim sve sto ima dva tocka i motor, a i po nesto sto ima tri tocka ili nema motor.

Trenutno nemilice jasem 2002 Suzuki GSF1200S Bandit (137.000Km).

 

IMG_6958.JPG

 

Volim da fotografisem i pisem o mestima koja sam video i doziveo i putevima kojima sam vozio. Radim na tome da se opremim za fotografiju i beleske "u letu" tako da ne moram da stajem ili "pucam iz ruke" dok vozim.

 

Glasanje sam postavio da ispitam interesovanje za putne izvestaje na Engleskom. Dosta toga sto sam ranije pisao na engleskim forumima bih mogao da prenesem ovde u originalu, ali ne bih da trosim vreme ako nema dovoljno zainteresovanih. Ergo, glasajte i ako vam je stalo i ako nije :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Hvala na dobrodoslicama. Samo prebacivanje putopisa sa slikama koji sam pisao vise od nedelju dana je poduhvat za sebe, a prevodjenje je teze nego sto izgleda. Najvise ce zavisiti od interesovanja citalaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

pozdravi dobro došao. i prevodi te putopise.:zdravo:

 

Hvala na dobrodoslici. Spremam se uskoro na put u stilu "stigni daleko za kratko vreme". Taj cu mozda da "opevam" i na maternjem mi jeziku. :)

 

Kako se na Srpsko/Hrvatsko/Bosanskom ili kako-god-ga-sada-zovu kaze "Stay tuned."? :neznam:

 

Aj'mo ljudi, na glasanje! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Dobrodosao

 

Hvala. Za sada sam "dosao" samo virtuelno. Nadam se da cu jednog dana ponovo na motorciklu posetiti mesto gde sam ostavio dovoljno koze za dobru jaknu srednje velicine. Trougao na Uscu gde sam nekada davno nemilice strugao leve "fudastere" na Automaticima, APN-ima, MZ-ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • izrazit konj, 36 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: VFR bio CBR sad

Pozdrav i dobrodosao,a sto si tice prevodjenja bolite ona stvar,ko zna procitace, ja bi vise da vidim te predele posto bi voleo jednom i doci u kanadu jer imam neke rodbine tamo al avaj to je pusta zelja :klovn:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Dobrodosao, glasam ZA!

 

Kako se na Srpsko/Hrvatsko/Bosanskom ili kako-god-ga-sada-zovu kaze "Stay tuned."? :neznam:

 

... a zovu ga Srpski.

 

Nego hajde da vec predjemo u neki drugi podforum. :takoje::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Pozdrav i dobrodosao,a sto si tice prevodjenja bolite ona stvar,ko zna procitace, ja bi vise da vidim te predele posto bi voleo jednom i doci u kanadu jer imam neke rodbine tamo al avaj to je pusta zelja :klovn:

 

Ako imas rodbinu koja moze da te primi na koju nedelju, resio si vise od pola problema. Hraniti jos jedna usta ovde nije problem, a kanadski podrumi su najcesce bolji od srpskih stanova u novogradnji. Vrebaj jeftin let van sezone i pali.

 

Dobrodosao, glasam ZA!

 

Hvala i na dobrodoslici i na glasanju. Za sada imamo 2/1 u korist Engleskog pa cu da pocnem da radim u tom smeru.

 

Nego hajde da vec predjemo u neki drugi podforum. :takoje::lol:

 

Slazem se. Ako ne stignem pre polaska na put (sutra idem) otvoricu novu temu kad se vratim za nedelju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Dobrodosao,bolje na srpskom....ali moze i engleski... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ne vidim smisao tvog pitanja a još manje ovo s glasanjem. piši na jeziku kom te volja ali ako te preuzme engleski jezik fali ce ti materinji a to je loše. ako ti nisam poželeo dobrodošlicu evo sada te pozdravljam s obzirom u kojoj smo temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

ne vidim smisao tvog pitanja a još manje ovo s glasanjem. piši na jeziku kom te volja ali ako te preuzme engleski jezik fali ce ti materinji a to je loše. ako ti nisam poželeo dobrodošlicu evo sada te pozdravljam s obzirom u kojoj smo temi.

 

Hvala na dobrodoslici :)

 

Pitanje i glasanje imaju za cilj da vidim da li ima smisla da putopise koje sam vec napisao na Engleskom i objavio na drugim mestima prenesem ovde u originalu. Sansa da cu buduce putopise pisati iskljucivo na Srpskom ili stare prevoditi sa Engleskog je mala iz vise razloga. Od ogranicenog dometa (cela Srbija ima manje stanovnika nego sto ih zivi na 50Km od moje kuce), do cinjenice da se moji dozivljaji uglavnom odigravaju u Engleskom govornom podrucju. I Engleski i maternji jezik govorim vec vise od cetrdeset godina, a oba koristim svakodnevno i usmeno i pismeno, tako da nema opasnosti da me bilo koji "preuzme". Pitanje je samo koji bolje odgovara odredjenoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSX-R 600 K6 prodat :(

Pozdrav i dobrodosao.

 

Mislim da si malo zbunjujuce postavio pitanje prilikom glasanja (bar je meni bilo :zbunjen: hehe) pa zato ima negativnih odgovora. Naime, ja sam dok nisam procitao temu, pomislio da je opcija ili jedno ili drugo,odnosno da li hocemo na maternjem ili na engleskom, al tek na kraju skontao zasto to pitas...

 

Ja sam glasao za, ali mislim da nikom nece skoditi da vidi te tvoje putopise, cak sta vise to je nesto sto verujem 90% nas nije videlo nikad, a mozda nikad i nece. Cak i nekom ko nezna engleski moze da bude zanimljivo bar slike da pogleda....tako da POSTAVLJAJ TO STO PRE!!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

"Stay tuned."? :neznam:

 

"Будите у току"

 

или

 

"Будите подешени"

 

зависи од тога у каквом котексту употребљаваш те речи у енглеском језику.

 

Добродошао ти нама!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • izrazit konj, 36 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: VFR bio CBR sad

Pozdrav i dobrodosao,a sto si tice prevodjenja bolite ona stvar,ko zna procitace, ja bi vise da vidim te predele posto bi voleo jednom i doci u kanadu jer imam neke rodbine tamo al avaj to je pusta zelja :klovn:

 

Ako imas rodbinu koja moze da te primi na koju nedelju, resio si vise od pola problema. Hraniti jos jedna usta ovde nije problem, a kanadski podrumi su najcesce bolji od srpskih stanova u novogradnji. Vrebaj jeftin let van sezone i pali.

 

Dobrodosao, glasam ZA!

 

Hvala i na dobrodoslici i na glasanju. Za sada imamo 2/1 u korist Engleskog pa cu da pocnem da radim u tom smeru.

 

Nego hajde da vec predjemo u neki drugi podforum. :takoje::lol:

 

Slazem se. Ako ne stignem pre polaska na put (sutra idem) otvoricu novu temu kad se vratim za nedelju dana.

 

 

 

 

ma tesko burazeru ovde je krpacina i za burek kupiti a kamoli motorom otici u kanadu a sto se tice rodbine da je i neka vec bi ja odavno sljako tamo :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Dobro se Ti nama vratio a bilo bi ipak dobro da prevedeš ono što možeš, veruj mi,mnogima će značiti. nadam se dobrom druženju, pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ne vidim smisao tvog pitanja a još manje ovo s glasanjem. piši na jeziku kom te volja ali ako te preuzme engleski jezik fali ce ti materinji a to je loše. ako ti nisam poželeo dobrodošlicu evo sada te pozdravljam s obzirom u kojoj smo temi.

 

Hvala na dobrodoslici :)

 

Pitanje i glasanje imaju za cilj da vidim da li ima smisla da putopise koje sam vec napisao na Engleskom i objavio na drugim mestima prenesem ovde u originalu. Sansa da cu buduce putopise pisati iskljucivo na Srpskom ili stare prevoditi sa Engleskog je mala iz vise razloga. Od ogranicenog dometa (cela Srbija ima manje stanovnika nego sto ih zivi na 50Km od moje kuce), do cinjenice da se moji dozivljaji uglavnom odigravaju u Engleskom govornom podrucju. I Engleski i maternji jezik govorim vec vise od cetrdeset godina, a oba koristim svakodnevno i usmeno i pismeno, tako da nema opasnosti da me bilo koji "preuzme". Pitanje je samo koji bolje odgovara odredjenoj situaciji.

sada mi je jasnije i priznajem da ima smisla. sory.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Dobro ti nama dosao i kreni lagano po putopisima. Sto se mene tice mozes na swahiliju da pises ali samo slike da budu na srpskom. Nema razloga da pljujes po domovini odande, nije lepo ! Aj uzdravlje i pali lagano grtalicu :lol:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Pozdrav i dobrodosao u mother tongue language enviroment.

 

Da nemas nekog rodjaka na forumu, a nik mu je gumeni zglob?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

"Stay tuned."? :neznam:

 

"Будите у току"

 

или

 

"Будите подешени"

 

зависи од тога у каквом котексту употребљаваш те речи у енглеском језику.

 

Добродошао ти нама!

 

Slobodan prevod "Ne menjajte kanal..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400
sada mi je jasnije i priznajem da ima smisla. sory.

 

No harm, no foul :)

 

Dobro ti nama dosao i kreni lagano po putopisima. Sto se mene tice mozes na swahiliju da pises ali samo slike da budu na srpskom. Nema razloga da pljujes po domovini odande, nije lepo ! Aj uzdravlje i pali lagano grtalicu :lol:

 

Hvala. Slike ce uvek biti na Srpskom, bez brige :). Ne pljujem po Srbiji. Ona mi je rodna gruda (motherland), a Kanada mi je domovina (homeland). Patriotizam u klasicnom smislu ne osecam ni prema jednoj.

 

Grtalicu nemam, a ni lopatanje mi bas ne ide od ruke. Ako ovo globalno otopljavanje ne pretvori Toronto u Miami ili makar Virginia Beach ima da se selim u toplije krajeve. Srce mi se cepa kad pomislim na krajeve gde motorciklisticka sezona traje 12 meseci. Obozavam pustinje - nema insekata, nema kise i nema policije :)

 

Pozdrav i dobrodosao u mother tongue language enviroment.

 

Da nemas nekog rodjaka na forumu, a nik mu je gumeni zglob?

 

Bolje vas nasao. Rodjaka imam puno, i blizih i daljih, ali mi "gumeni zglob" ne zvuci poznato. Ako me neki stari drug ili rodjak prepozna bilo bi mi drago da mi se javi. Tokom godina sam zbog daljine i moje lenjosti izgubio kontakt sa mnogim dobrim drugarima.

 

Slobodan prevod "Ne menjajte kanal..."

 

E, to! Kako se sam nisam setio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Leskovac,Srbija
  • Motocikl: Yamaha fzr 1002 1991.god.

Pozdrav Vlade, glasam NE, nemoj da zaboravis da si Srbin brate i jebes engleski kad ne moras da ga koristis. Neka uce Srpski, ma pitaj DJokovica

i sve ce ti biti jasno. Pozdrav Sasa.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Sasa, kako god da odgovorim na ovo gore, skoro sigurno bih te uvredio :(.

 

Keep the rubber side down and shiny side up. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja