Jump to content

Moto Zajednica

Alpe 2010

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Clan sam foruma od 2009 godine ali nisam bio previse aktivan pa sam odlucio da se to malo promjeni. Za pocetak postavicu par putopisa ili slikopisa sto bi ja reko jer nisam bas nesto vjest prepricavanju. Pa da pocenemo sa ovim.

 

Ovo je put na Alpe 2010 god. krajem augusta.

 

E konacno i mi da krenemo. Zelja nam je bila da se provozamo kroz Alpe i da obidjemo sto vise pasova ali opet da se ne forsiramo nego da uzivamo u voznji i predjelima. Zato smo put isplanirali tako da dnevno ne prelazimo vise od 300-400 km u prosjeku, osim prvog dana kada treba da predjemo oko 700km do Slovenije.

Odlucili smo da u nedelju ujutro krenemo sto ranije da bi izbjegli guzve na putevima i vrucinu. Dogovor pada u 5 iz Budve.

U zadnji momenat se odlucujemo da umjesto Jadranskom magistralom idemo preko Trebinja i da se direktno ukljucimo na auto put. Znamo da ce biti dosadno ali nama su cilj Alpe a ne Hrvacko primorje, to cemo neki drugi put.

 

Odluka da krenemo preko Trebinja u da izbjegnemo haus na jadranskoj magistrali se pokazala kao veoma dobra. Posle Trebinja se odvajamo za Mostar, put je solidan a saobracaja skoro da i nema.

 

Prva pauza u Bosni, vec je ugrijalo treba piti dosta vode.

 

DSC00837.jpg

 

Dolazimo do auto puta, osim ljepo uredjenih odmorista nema se sta vidjeti. polako je i tamo pocela guzva ali sigurno ne tako velika kao na magistrali. A i prosjecna brzina od 130-140km/h ce nam znatno smanjiti vrijeme potrebno da dodjemo do Slovenije. Jedino sto Belog prine je to so mu je Kle postao dosta zedan na auto putu pa mu je sa 4.3l koliko obicno trosi sada pri brzini od 140-150 trosi 7l :lol::lol:

 

DSC00843.jpg

DSC00842.jpg

 

konacno smo se dokopali Delnica i izasli sa auto puta. Na prvoj benzinskoj srijecemo Njemca koji sa svojom Afrikom obilazi alpe ali malo sprednim putevima. Svaka njemu cast, ja sam nebi mogao.

 

DSC00849.jpg

 

I konacno stizemo u Kocevje gdje cemo prenociti, pronalazimo neki pansion pored jezera.Raspakivanje, tusiranje i malo da protegnemo noge poslje dosadnog dana na auto putu.

Kocevje je fin gradic,barem se nama tako ucinili fine kuce jezerce....

DSC00854.jpg

DSC00851.jpg

DSC00861.jpg

 

Kasnije smo se vratili i vecerali u penzionu, a ovaj pas je pomno pratio svaki nas pokret dok smo vecerali. Na kraju nam ga je bilo zao ali nam gazda nije dozvolio da mu damo malo hrane.

 

DSC00857.jpg

 

Sledece jutro nije mnogo obecavalo. Magla, hladnoca... Dorucnovali smo na terasi penziona a vrijeme se polako proljepsalo. U penzionu su bili smjesteni otac i sin koji namotorim idu za Grcku iz Njemacke. Malo smo popricali, dali im po koji predlog sta trebaju vidjeti kad budu prolazili kroz Crnu Goru.

 

IMG_1669.jpg

IMG_1667.jpg

 

 

Iz Kocevja preko Ljubljane izbjegavajuci auto put preko Wurzenpassa smo krenuli do Villacha, moramo da svratimo do Louisa. Sto i nije bila pametna ideja jer da smo ostali malo duze potrosili bi sve pare i drugi dan se odma vratili kuci. :lol::lol::lol:

 

IMG_1679.jpg

23082010138.jpg

 

Kako smo na jedvite jade uspjeli da izadjemo iz Louisa krecemo prema Grosglockneru nasem sledecem cilju. I polako pred nama pocinju da se otvaraju predivni predjeli. Stajemo svako malo i slikamo sve zivo. A onda zakljucujemo da ako nastavimo ovako necemo tamo stici do prekosutra. Iz Villacha do Gros-a smo isli preko Arnoldsteina, Hermagora,Oberdrauburga.

IMG_1670.jpg

IMG_1671.jpg

IMG_1672.jpg

IMG_1673.jpg

IMG_1697.jpg

IMG_1700.jpg

IMG_1703.jpg

IMG_1703.jpg

 

posto smo u Iselsberg stigli dosta kasno (zbog konstantnog stajanja i slikavanja) odlucujemo da tu potrazimo smjestaj i da tek onda krenemo do glecera. Smjestaj nalazimo veoma brzo, placamo i idemo gore dok jos ima svjetla.

 

Kod Heiligenbluta stajemo da slikamo prirodu i krecemo ka naplanoj rapi Gros-a, kad ono KLE nece da krene. Upalimo motor ubacis u prvu icim malo pustis kvacilo on se ugasi. Zakljucujemo da je sto posto neki prekidac u pitanju cim motor radi na leru a nece da ide. Mala konsultacija sa nasim strucnjakom za struju Wrong Raiderom i kvar je za 3 sekunde odklonjen. Zaribao prekidac na nogaru. Wrongu se ovom prilikom zahvaljujemo.

 

E sad ovo sto sljedi se nemoze rjecima opisati.Kakvi prizori!!!! Grosglockner nas je ostavio bez daha. Ne znam sta bi napisao. Evo slika, mada ni one ne mogu docarati tu ljepotu u potpunosti. Ovdje cu se definitivno vratiti.

 

IMG_1707.jpg

IMG_1712.jpg

IMG_1713.jpg

IMG_1714.jpg

IMG_1719.jpg

IMG_1731.jpg

IMG_1732.jpg

IMG_1733.jpg

IMG_1734.jpg

IMG_1735.jpg

IMG_1736.jpg

IMG_1736.jpg

DSC00876.jpg

DSC00874.jpg

DSC00875.jpg

DSC00876.jpg

DSC00882.jpg

DSC00883.jpg

 

NA kraju je i dobro ispalo sto smo se gore popeli malo kasnije jer su nam rekli da je preko dana bio totalni haus i zakrcenje saobracaja. mi smo gore bili oko 6-7 popodne i bilo je vrlo malo ljudi. Puni utisaka vracamo se u Iselsberg da se odmorimo sutra pravac Italija.

 

Ujutro odmorni krecemo prema Italiji. Plan nam je da danas preko nekoliko passova dodjemo do podnozija onog najglavnijeg. Krecemo prema Cortini d' Ampezzo. Uspu nas iznova odusevljavaju predjeli i pejzazi. Sve sredjeno sve na svom mjestu. Kakav sm0 mi neradnicki narod. Ovdje se obradjuje svaki pedalj zemlje, uzbrdice, nizbrdice sve je iskorisceno i privedeno namjeni.

 

DSC00895.jpg

DSC00903.jpg

DSC00905.jpg

DSC00910.jpg

 

kod Carbonina odlucujemo da skrenemo lijevo Preko Passo Tre Croci do Cortine.

DSC00917.jpg

IMG_1769.jpg

DSC00933.jpg

 

Poslje Cortine slijedi Passo Falcarego. Predivan put, puno motorista, savrsen asfalt i krivine. Sta reci...

DSC00931.jpg

DSC00940.jpg

DSC00942.jpg

DSC00919.jpg

DSC00920.jpg

 

Krecemo dalje prema Passo Pordoi. Izmedju jos mnogo lijepih prizora.

 

DSC00946.jpg

IMG_1761.jpg

IMG_1762.jpg

IMG_1776.jpg

 

Dolazimo do Passo Pordoi, koji mi se jako svidio ima savrsene krivini i asfalt i put je dosta sirok. Tako da covjem moze malo da se poigra.

DSC00932.jpg

DSC00935.jpg

 

Poslje toga idemo prema Val Gardenu gdje sipamo gorivo. Pa krcemo preko Passo di Sella do Bolzana pa prema Meranu. Ove dane je bilo savrseno vrijeme a sada se nesto naoblacilo a u daljini vidimo da vec uveliko pada kisa. Polako ce i mrak ma odlucujemo da nadjemo smjestaj. Hm... lakse reci nego uciniti. Posto i Italiji traju praznici sve je puno. I Tako trazeci dolazimo do Silandra gdje iz 5-6 pokusaja nalazimo jednu privatnu kucu sa vrlo lijepom sobom.

 

IMG_1786.jpg

IMG_1789.jpg

IMG_1791.jpg

DSC00948.jpg

 

Uvece se spustilo takvo nevrjeme da smo mislili da cemo ostati ovdje jos 2 dana dok neprodje. Cak je i struje nestalo. A ja mislio da se to samo u CG desava. :lol::lol:

 

Svanuo je divan dan. Nevremena kao da nije ni bilo. pakovanje i idemo. Ceka nas sledec Pass.

 

Passo Dello Stelvio, koliko sam se samo radovao ovome. Krecemo rano ujuto oko 7 da izbjegnemo guzvu na vrhu. Koliko krivina serpentina. Covjek ne zna gdje bi stao i sta sve slikao. Samo jedan savjet pre slika kada se penjete na Stelvio bolje je da to uradite od Bormia prema vrchu, mi smo isli drugim smijerom. Sa ove strane od Silandra je put dosta uzak i ostecen tako da covjek ne moze stroz da se opusti. A sa strane od Bormia je put savrsen. Evo slika.

 

Posto me Wulfi zamolio ova slika je samo za njega

 

25082010143.jpg

 

A ove ostale mozete da gledate i vi. :lol::lol::lol::lol:

DSC00950.jpg

DSC00955.jpg

DSC00956.jpg

DSC00965.jpg

DSC00957.jpg

DSC00958.jpg

DSC00990.jpg

 

Osjecaj na vrchu je fantastican. Odma sam se sjetio Charuge koji je ovdje bio par dana ranije. Bilo mi je jako zao sto nam nije uspjelo da se nadjemo na vrchu to bi bilo super.

 

Naravno Poseidoni su morali ostaviti trag na Stellviu.

 

DSC00959.jpg

 

A i kao pravi Crnogorci. :D

DSC00974.jpg

DSC00975.jpg

 

Vec je polako pocela da se stvara guzva na vrchu i mi odlucujemo da spustimo dole prema Bormiu.

 

DSC00976.jpg

DSC00977.jpg

IMG_1822.jpg

 

Kod Bormia skrecemo prema Passo Gavia.

DSC00978.jpg

DSC00979.jpg

DSC00981.jpg

DSC00982.jpg

IMG_1833.jpg

IMG_1835.jpg

IMG_1839.jpg

 

Dok su neki odmarali

IMG_1844.jpg

 

Neko je morao da vodi racuna da nesto ne popustimo. :lol:

 

IMG_1838.jpg

 

Odatle smo krenuli prema Passo del Tonale.

DSC00988.jpg

DSC00990.jpg

 

Odatle krecemo prema Bellunu. Na putu smo se malo pogubili ali nam je poslije bilo drago jer smo prolazili kroz predivne seoske predjele.

U Bellunu nalazimosmjestaj vrlo brzo malo smo otisli do grada prosetali sutra krecemo kuci. Ova 4 dana su bila fenomenalna, definitivno se ovo mora ponoviti. Presli smo samo djelic onoga sto se moze vidjeti u Alpama, na zalost kratak odmor nam nije dozvoljavao da ostanemo duze.

IMG_1849-1.jpg

DSC01010.jpg

DSC01012.jpg

 

Na putu do kuce smo Svratili do Skrdina kod naseg prijatelja Josipa gdje smo prespavali i ranom zorom krenuli za Budvu.

 

IMG_1867.jpg

DSC01015.jpg

DSC01017.jpg

DSC01019.jpg

IMG_1858.jpg

 

I sta reci na kraju osim...

 

IMG_1800.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja